Motorola A1200 ne radi MMs i internet

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Motorola A1200 ne radi MMs i internet

Post od annaBG »

Vec dve ipo godine imam ovaj problem,nikako da uspem da aktiviram ovu uslugu.U Telekomu mi kazu da je skinut sa mreze,pa da je to razlog zasto ne radi!??

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Sve Moto skinute sa mreže imaju taj problem, setovanja za mms i gprs su im "zasenčena" ili ih uopšte nema dok se ne ubaci čist fw.
Ne kažem da je to problem kod tebe ali koliko podataka si dala toliko i odgovaram :)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

evo malo detaljnije da objasnim...Iz Telekoma su mi poslali poruke za podesavanje mms i gprs,ja ih primim,ali nista i dalje ne radi.
Onda sam otisla u jednu,pa u drugu poslovnicu i svi su prvo bledo gledali,jer je mob redak i na oba mesta sam dobila isti odgovor-Ne moze!
Onda sam otisla kod treceg,i rekli su mi da ne znaju sto nece,ali da je garant skinut sa mrze i da je to razlog.

Kako da namestim??bas me nervira!!Nemoguce da ne moze

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

annaBG može ali prvo moraš promeniti sw.mislim da bi odredjena vrsta servisera znali da ti to odrade.slično kao update swa
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Da budem iskrena,ne razumem sta si mi rekao :)
Ako te ne mrzi mozes li da mi malo pojasnis,onako lajickim jezikom :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Hmm..mozda nece zvucati najpreciznije ali to ti je nesto tipa da se menja verzija softvera. Verovatno da imas brendiran na neku mrezu i da pre toga moras "cist" tj originalni softver da stavis. Ili mozda jos jednostavnije, operativni sistem, kao sto imas Win XP, Vistu ili 7 na racunaru tako i u telefonu imas.
Valjda smo uprostili, osim ako nismo jos vise zakomplikovali :P

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

annaBG, telefon ti je skinut sa mreže i otključan sa nje ako je bio uopšte zaključan.
Svetski operateri naručuju firmware prilagodjen svojoj mreži.
Tako da em nije potrebno podešavati kasnije telefon em je na neki način zaključan takvim settings-om za mms i gprs.
Naši prodavci skinu samo zaštitu za sim karticu, da bi tel radio na našim mrežama ali ih boli uvo za firmware, trljaj glavu posle sam/sama!
Najjednostavnije je da odnese u neki servis da ti isflešuju tel sa ne brandiranim software-om ili to odradi sama.
Na netu imaš puno čistih verzija a i uputstava kako to da odradiš
http://www.modmymoto.com/forums/showthread.php?t=30414
je recimo prvo što mi je izbacio Google
Verujem da ćeš ako te stvarno to muči naći milion drugih sajtova i priča o tome.
Motorole vole da se flešuju :wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Hvala vam puno,sada mi je jasnije :)
operativni sistem mi je Linux.
Telefon ima svoje kvalitete,ali je malo koplikovan,npr.da bih uabcila neku novu temu,aauuuu znate koji posao.na motorolafans sam gledala upustva,ali jos uvek nisam skapirala kako :-/

Moram ovaj mms da napravim nekako,izludjuje me :shock: .Probacu sama,a ako ne odnecu u neki servis..mada znate i sami koliko divljaka ima,pa ako znate neki koji bi ovo mogao da uradi,javnite mi.
Nadam se da me nece odrati 8)

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

annaBG napisao: Telefon ima svoje kvalitete,ali je malo koplikovan,npr.da bih uabcila neku novu temu,aauuuu znate koji posao. 8)
Zato je i interesantna :)
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Ako mislis na temu,Nije mi jos interesantna jer je nisam ubacila :D .tantalove muke,joj.Treba neke programe da skinem,pa da ubacim u mob,to uradim sve,ali i dalje ne radi :| .Ma samo ovaj msn da sredim :roll:

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Moraces malo vise na stranim forumima da visis, i nastoj malo bolje da pojasnis , jer prvo na engleskom ces se obratiti, a drugo, materija sama po sebi ti je nepoznata.
Zato samo strpljivo.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Jaoj ljudi konacno sam namestila glupi MMs i gprs.Cak sam i neke teme ubacila,jer ni to ranije nije htelo.Koliko je nepotreno komplikovano sve kod Motorole.
Sada radi MMS i gprs,ali sad mi se ne svidja font slova na telefonu,sitan,nabijen,zgusnut,bezveze skroz.
Da li je to takva najnovija verzija ili sam j atakvu skinula,mozda ima neka druga sa boljim fontom.

I jos jedan "mali" problem,ne mogu da dodam ili da izmenim ni jedan kontak u telefonu!?Kada probam da memorisem novi broj,pise "Fail to add or edit the phone contact",aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :disgust: :shock: :ohmy:

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Samo uci. Sto se budes vise patila, vise ces je voljeti. Imaces osjecaj da imas bas poseban telefon :)
Samo nemoj dozvoliti opet 2.5 godine da prodju. Nemam konkretan odgovor za problem ali kad si odradila gprs, ni kontakti ne bi smjeli biti problem.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Sad cu da uzmem da je zgnjecim i zakopam :)
Probacu veceras da ubacim mozda neki drugi firmware.Nego to ubacivanje ne uspe iz prve,koci,baguje,pa kada mi na kraju pise Faild,haha da poludis.I onda kao uspem napravim MMs,ali kome da saljem kada nemam imenik :))))

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Necete verovati,ali sve sam namestila :)Sada sve lepo funkcionise.
Kako?NE pitajte :).Zive muke heheh samo cu reci-Motorola!

Odgovori