Nokia 6630 Tim i GPRS problem (mts064)

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
Nakoch
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 27. Jun 2005. 19:02
Kontakt:

Nokia 6630 Tim i GPRS problem (mts064)

Post od Nakoch »

Znaci naslov kaze sve.Imam 6630 TIM,kupio sam je pre 2 dana i nemogu da se nakacim na gprs (pre toga sam imao samsung E600 i sve je radilo super).Pokusao sam sve i na kraju sam narucio na 770 parametre i opet nece.Posto znam da je ranije bilo ovakvih problema jer da je vracam nazad ili ima resenje za rucno podesavanje........da u pitanju je 064
Bas mi nesto treba gprs,tako da sam unapred zahvalan na sto brzim odgovorima :smutny:

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Nazalost morachesh da svratish do call-centra, gde ce ti ga ruchno podesiti. Najreperezentativniji ti je kod zgrade Borbe (Trg Nikole Pashica). Na 770 se dobijaju parametri za 6600 koji su nedovoljni za set-up 6630.

Nakoch
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 27. Jun 2005. 19:02
Kontakt:

Post od Nakoch »

hvala ti,vidim da si znalac i ono (jedan deo) sto sam procitao o 3G mi je bas otvorio oci (sad mi tek nije zao sto nisam kupio 6680).BTW jutros sam se probudio i na "svez mozak" procackao jos malo i video sam da nisam izbrisao stari profil :D .I oni parametri sa 770 super rade,i wap i html.Da ne bi otvarao jos jedan topic,hteo bi da pitam ima li neka Nokia 6630 da ima savrsen ekran (za nas koje svemu nadjemo manu).Naime,na jednom mestu sam hteo da kupim nokiu,ali mi se cini da diode neravnomerno bacaju svetlo,pa mi one snke malo bodu oci.Onda sam kupio na drugom mestu,i sad mi se cini kako ispod diode boja malo vuce na zeleno.....promenio sam dosta telefona,ali od 6210 sam stao bio sa nokiama,pa me zanima jel to normalno za te telefone.Znam da kad sam kupio Samsung S100 u Roamingu,znaci bio je original ,isto je imao (i sad ima) tu falinku u donjem delu ekrana,te "senke".......ja bi i Vertu-u naso manu :lol:

i jos nesto.....skinuo sam sa bureka worms3d i tony hawk i kad pokusam da ih instaliram ono pise unable....ima li tu neka posebna caka za instaliranje ili ne.Jel moguce da je telefon sa crne liste pa da ima nekakvu zabranu za instalaciju ili neznam.....ajde pomoc :smutny:

ili mozda ima neke veze sa symbian verzijom....ono su kao za s 60......ja se izvinjavam na mnogim pitanjima,ali to je samo zato da utvrdim koliko 6630 u stvari funkcionise,ono,posle 3g topica mi sve pade u vodu... :smutny:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ma Gorance samo ti pisi o 3G, ima nas koje to zanima, i podrzavamo te :P
Mislim da je 6630 symbian ima noviju verziju, pa je moguce da je zbog toga, ali nisam sigurna, recice ti bolje neko dgugi... :unsure:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Koja je najbolja verzija softvera kod N6630??? :? :? :? :?
Sta je to sa diodama usled cega doalzi to "gubljenje" sa svetlom?

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Pogledaj te moje postove o 3G-u. U skidanju za TIM-a (ili neke druge mreze) neki genijalci nisu znali za "jadac" pa su povadili dosta hardware-a i software-a iz "sprave" pokushavajuci da nadju deo koji ga identifikuje kod mreze :x Ko zna shta se tu sve posle njihove "intervencije" izbagovalo (da li ekran, software, ). Moja radi vishe nego OK (a i ja Nakoch-e nisam manja cepidlaka po pitanju ekrana). Koliko znam taj problem sa ekranima je reshen posle preuzimanja par firmi za proizvodjnu gore pomenutih od strane NOKIA-e (sad ako su lagali mene i ja lazem vas)

Nakoch
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 27. Jun 2005. 19:02
Kontakt:

Post od Nakoch »

da ali ajde konkretno pitanje:jel vam se cini da ekran ima u gornjem delu (gde su diode) neku vrstu prelamanja na drugu boju.Konkretno na mojoj vuce na zeleno i to od sredine,prva dioda desno.BTW to se ne primecuje na standardnoj temi,ali kad se slika stavi u fulll screen i kad je pozadina bela,mozete da prverite pa da mi javite
Ispada da igre nisu radile zbog verzije symbiana,a pogodite sta je pesimista i skeptik (ja) prvo uspeo da instalira na svoj mobilni :D F secure anti virus :lol:

i da ne bi otvarao novi topic,postujte mi par linkova za aplikacije i igre za 6630,po mogucstvu da su dobre i freeware :D (koliko je to moguce?)
I zanima me kako se pravilno vadi konektor (za slusalice ili usb) iz telefona?Jel se vuce pravo (kao sto se i gura) ili se vuse na dole ili na gore dok se vadi.I koja je vasa preporuka radi ustede baterije (vec sam stavio brightness na pola),da li da koristim usb ili bluetooth?

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Ne, nikakvo prelamanje u mojim krajevima. Za igre i programe, imash ih gomilu linkova na forumu. Gde si uopshe kupio telefon ?

Nakoch
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 27. Jun 2005. 19:02
Kontakt:

Post od Nakoch »

ja sam iz Nisa a ovamo je stanje haos.....mislim garancija 6 meseci cene 20 evra razlika nego u BG-u itd.

Odgovori