Nokia 6630 mali problem sa GPRS-om (Help!)

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
Topuz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:19

Nokia 6630 mali problem sa GPRS-om (Help!)

Post od Topuz »

Prvo da vas pozdravim sve, do sada nisam imao potrebu (a ni zelju :roll: ) da se registrujem, ali sada mi treba vasa pomoc. :smutny:

Naime, oko mesec dana imam Nokiu 6630 (TIM) i sve radi manje-vise OK.

Medjutim, GPRS mi u odredjenim situacjiama zadaje probleme. 063 sam mreza, i GPRS je rucno konfigurisan po upustvima sa Mobtelovog sajta.
Fabricki web browser i Opera rade OK, medjutim bilo koji drugi program koji ima potrebu da pristupi internetu, ne uspeva. ProfiMail, Agile Messanger, Fabricki email klijent, svi prijavljuju "server not found".

Nije da mi je za glavu, ali valjalo bi kada bih ovo namestio da radi.
Volim duge veze sa podvezicama.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Probaj da napravish josh jedan internet profil koji ce koristiti ti drugi programi koji si naveo,mozda ce raditi... :wink:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Topuz, idi na Nokiin oficijelni sajt i neka tamo potrazi da ti posalju sva podesavanja...snacices se sigurno...mozda ti nisu u redu internet podesavanja...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

svi programi koje si naveo traze tj. pitaju te koju konekciju tj. koji profil da koristis i bez greske stavis na mobtelov samo pazi da ne budu mms podesavanja jer to ponekad moze da zbuni :dry: ali cim tebi radi opera znaci da ti je fon ok samo je do podesavanja :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

Ajde da pitam i ja ovde, da ne otvaram novu temu. Danas sam kupio nokiu 6630, 064 sam mreza i poslao sam Nkgprs na 770 ili kako vec bese broj i poslali su mi podesavanja. Medjutim, ja pokusam da odem na Mondo i dobijem gresku nesto kao u fazonu, samo MTS korisnici mogu da prestupe mondu!! :blinky:
Inace nokia je sa TIMa i nije flesovana.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

To nije strashno,jednostavno te ne prepoznaje na Mondovom sajtu kao njihovog korisnika,deshava se to...Treba promeniti portove,inache gprs ti shljaka kako treba ovako...

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Topuz, imao sam slican problem (ili mi je radio e-mail ili wap browser) pa sam napravio dva a.pointa ....... medjutim trebalo bi da ona podesavanja sto ti posalju sa nokia.com rade kako treba ....

pozdrav...

Topuz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:19

Post od Topuz »

Hvala vam narode, probacu ovo sa dva ap-a, s tim sto ce drugi da bude sa nokia-inog sajta, pa cu da javim da li sam uradio ista.

Edit:
Poslao sam konfiguraciju sa Nokia-inog sajta i sada sve radi ok. Hvala vam puno svima! :D

P.S. Smem li sada da obrisem onaj prvi ap koji radi "polovicno" ? :wacko:
Volim duge veze sa podvezicama.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Topuz, naravno da smes, vise ti ne treba..... samo moras podesiti programe da idu preko novog i to je to...

pozdrav

Odgovori