GPRS i MMS konfiguracija za Nokiu 5500 Sport za 064 mrežu

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
gylypter
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sub, 28. Jan 2006. 02:07

GPRS i MMS konfiguracija za Nokiu 5500 Sport za 064 mrežu

Post od gylypter »

GPRS:

Udjite u glavni meni,pa udjite u TOOLS - SETTINGS - CONNECTION - ACCESS POINTS,dole levo udjite u OPTIONS,izberite NEW ACCESS POINT i opciju USE DEFAULT SETTINGS u pokazanom padajucem meniju u nastavku...

Connection name : MTS GPRS
Data Bearer : Packet data
Access Point Name : gprswap
Username : mts
Prompt password : NO
Password : 064
Authentication : Normal
Homepage : http://wap.mts064.telekom.yu

Kliknite na OPTIONS dole levo i izaberite ADVANCED SETTINGS...

Network type : IPv4
Phone IP address : Automatic
DNS address : Automatic
Proxy serv.address : 172.017.088.198
Proxy port number : 8080

Preko GPRS-a na net se kacite duzim pritskom na nulu ili ulaskom u glavni meni,pa na Services i ako/kad vam zatrazi da "Define access point" izaberite profil gprswap


MMS:
Udjite u glavni meni,pa udjite u TOOLS - SETTINGS - CONNECTION - ACCESS POINTS,dole levo udjite u OPTIONS,izberite NEW ACCESS POINT i opciju USE DEFAULT SETTINGS u pokazanom padajucem meniju u nastavku...

Connection name : MTS mms
Data Bearer : Packet data
Access Point Name : mms
Username : mts
Prompt password : NO
Password : 064
Authentication : Normal
Homepage : http://wap.mts064.telekom.yu/mms/wapenc

Kliknite na OPTIONS dole levo i izaberite ADVANCED SETTINGS...

Network type : IPv4
Phone IP address : Automatic
DNS address : Automatic
Proxy serv.address : 172.017.088.198
Proxy port number : 8080

Iskljucite, pa ukljucite telefon 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Zar nije lakse uraditi ovako:
1.Otici na Nokia sajt,odabrati slanje podesavanja GPRS-a,MMS-a i E-mail-a,odabrati model,zemlju,operatera,upisati svoj broj i poslati sebi podesavanja ili...
2.Poslati SMS sadrzine nokgprs (mislim da se pise spojeno) na broj 770 i dobijete ubrzo podesavanja za GPRS,a mislim da ima i fora za MMS,tako da mozete da izbegnete mucenje!
Pozdrav 8)

gylypter
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sub, 28. Jan 2006. 02:07

Post od gylypter »

Lomnica_city napisao:Zar nije lakse uraditi ovako:
1.Otici na Nokia sajt,odabrati slanje podesavanja GPRS-a,MMS-a i E-mail-a,odabrati model,zemlju,operatera,upisati svoj broj i poslati sebi podesavanja ili...
2.Poslati SMS sadrzine nokgprs (mislim da se pise spojeno) na broj 770 i dobijete ubrzo podesavanja za GPRS,a mislim da ima i fora za MMS,tako da mozete da izbegnete mucenje!
Pozdrav 8)
Opet ti i tvoja dovitljivost...A sta npr. neko ko nije BAS toliko upucen u telefone i bilo kakve vrste setovanja istog pozeli da ima GPRS ili MMS...
Ja sam postavio ovo upravo zbog njih,a ne zbog tebe koji ochigledno zmureci obavljas sve funkcije mobilnog...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nemoj da mi se duris,ja sam rekao sta je LAKSE,a ako neko nije upucen u ponudu svog operatera i ne ume da ode na Nokia sajt,onda nece znati ni da nadje ni mobilnisvet forum i onda... DZABE SI KRECIO! :P :wink:
Mada,svaka cast na trudu,mozda nekom i zatreba,mozda neko i ne zna da to moze dobiti od operatera,ili mozda 5500 Sport nema Connection Wizard koji imaju noviji Nokia smartphonovi pa da samo odabere zemlju i operatera i odmah dobije gotovu konekciju za SVE,to sam zaboravio malopre da napomenem a i vazi samo za novije Nokia smartphonove!
Pozdrav 8)

gylypter
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sub, 28. Jan 2006. 02:07

Post od gylypter »

Lomnica_city napisao:Nemoj da mi se duris,ja sam rekao sta je LAKSE,a ako neko nije upucen u ponudu svog operatera i ne ume da ode na Nokia sajt,onda nece znati ni da nadje ni mobilnisvet forum i onda... DZABE SI KRECIO! :P :wink:
Mada,svaka cast na trudu,mozda nekom i zatreba,mozda neko i ne zna da to moze dobiti od operatera,ili mozda 5500 Sport nema Connection Wizard koji imaju noviji Nokia smartphonovi pa da samo odabere zemlju i operatera i odmah dobije gotovu konekciju za SVE,to sam zaboravio malopre da napomenem a i vazi samo za novije Nokia smartphonove!
Pozdrav 8)
Ih,sad i ti,nemojmo meshati babe i zabe...Nije isto naci WEB stranu,pogotovo veoma popularnu i dobru kao sto je mobilnisvet.com i otici na Nokia sajt i traziti setovanja za gprs,mms,e-mail...
Poslushao sam tvoj savet,mada nisam znao za tu foru realno,otishao sam na Nokia sajt i na linku http://europe.nokia.com/A4144889 nashao sta treba za NOKIA 5500 Sport i sve sam odradio sto je rezultiralo ochekivanim ishodom - dobio sam setovanja u vidu 3 konfiguracione poruke na moj broj,ali tesko da bi se prosecan korisnik snasao tu,a jos ako ne zna engleski...jao jao...Zato,ponavljam,i postavih ovu temu samo zbog njih...Lako je tebi,ti na slepo obavljas...:):)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Cekaj,ne ume da nadje nokia.com (mislim da na prvoj strani pise ispod za slanje GPRS-a,MMS-a i sl...) a ume da nadje mobilnisvet.com (Srpski forum a nije co.yu,nelogicno za vecinu) udje u Konfigurisanje i nadje bas ono sto mu treba,nesto bas sumnjam!?
Pozdrav 8)

Odgovori