NOKIA 6060

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
neutral
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 10. Sep 2006. 01:48

NOKIA 6060

Post od neutral »

Da li mi neko moze pomoci da aktiviram mms i internet na NOKIA 6060?
Probao sam da podesim prema podacima za neke druge modele NOKIE, kao 6020, al mi uvek pise: "Packet data connection not available".

Kao da nemam gprs :shock:

:smutny:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

neutral, posalji sam sebi konfiguracione poruke sa Nokia sajta...ewo linka... http://www.nokia.com.hr/id71993.html ....i samo prati uputstva... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

neutral
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 10. Sep 2006. 01:48

Post od neutral »

Poslao sam konf. poruku sebi i uradio sve po upustvu, ali nista se nije promenilo... :?

Danas sam ubacio drugu karticu u fon i probao da se povezem na net, ali sad dobijam poruku da
prvo trebam da se pretplatim na paket podataka... prvo se pojavi slovo G na vrhu ekrana, pa onda
ta poruka... Nemam ideju sta vise da podesavam :uhuh: :unsure:

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

neutral, hm.... da li si aktivirao uslugu kod operatera? :roll:

pozdrav...

neutral
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 10. Sep 2006. 01:48

Post od neutral »

Kako to da uradim? Ja sam citao kada se prva MMS poruka posalje, tada je aktivirana, ali ja
ne mogu da je posaljem.

Podesavanja sam poslao sam sebi i dobio sms i snimio podesavanja i uradio sve po upustvu...
sta sad treba da uradim da bih mogao da saljem MMS i da se kachima na net?

Da navedem da je mreza MTS.

Pisite vase predloge.

E, da.. jos da kazem da mi obe kartice u siemens A 55 kache na net! :wacko:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne,da bi uopste poslao i tu prvu MMS,moras da ih zoves da ti odobre koricenje usluga GPRS-a i MMS-a jer je poruka koju dobijas kad probas da se konektujes,standardna poruka koja se dobija kad ti nije odobreno koriscenje ovih usluga!?Zbunjuje onda sto ti rade na drugim telefonima?
Pozovi 789 i onda prati uputstva da dobijes operatera i reci im da zelis da ti ukljuce i da proverite podesavanja,mozda stvarno nesto nije u redu i sa podesavanjima koja mozes i sa nokia sajta da posaljes bas za svoj model telefona pa probaj i to!
Pozdrav 8)

neutral
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 10. Sep 2006. 01:48

Post od neutral »

E, ovako... Posto nisam mogao da napravim mms i povezivanje na net, sve postavke sam pobrisao i tako je ostalo do pre neki dan, kada sam odlucio da posaljem (sa sajta ciji mi je link napisala ninolina) ponovo sebi na fon postavke za net i mms.

Internet je proradio na fonu i sve je ok, ali mms ne mogu da saljem, mislim svaki pokusaj slanja mms poruke propadne. Sada mi se pojavljuje slovo G i ono pismo sto se okrece gore u uglu tokom slanja mms-a ali svaki je bezuspesan, kad dobijem mms, dobijam ga kao sms, da moram otici na taj i taj link da bi video mms poruku. Znam da ja prvu mms poruku moram da posaljem da bi se to akiviralo, ali ne ide mi.

Uglavnom internet imam na fonu i to mi je ok, ali mms opet nece, pa ako neko ima ideju, nek je izbaci iz glave... :wink:

E, da... hvala za link i pomoc, ipak sad imam net :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kako je mt:s uveo GPRS i MMS vrlo brzo sam aktivirao uslugu. Do sada da ne cuje zlo nisam imao ni P od problema. Ne znam jos da li si probao automatsko setovanje telefona koje ti nudi telekom. Posto imas Nokiu, posaljes poruku Nokgprs na 770 i uskoro ti stignu 2 poruke za podesavanje fona, usnimis i to je to. Meni je proradilo iz prve i na 3300 i na E61.
Srecno
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

neutral
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 10. Sep 2006. 01:48

Post od neutral »

Kartica je 064. Sa internetom nemam problema, ali MMS i dalje ne radi, mislim nisam uspeo da posaljem ni jedan :chytry:

Al sta da se radi. Dok ne promenim fon, ili bilo sta drugo... ja cu pokusavati, pa sta bude :?

miodrage, I to sam probao, sa slanjem na 770 i dobio "shipak" :oops:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

neutral, dok ne dobiješ pozdravni MMS od mt:s-a skoro je sigurno da ti nije aktivirana usluga. Ne znam zašto je to tako ali očigledno da je neko tamo jako lenj ili prilično ograničen. Pre neki dan sam i ja za jednu 064 karticu tražio aktivaciju usluga i GPRS je proradio odmah a MMS tek posle par dana, kao zaboravili, a ja se ubih proveravajući da li je sve podešeno u telefonu, na kraju ubacim drugu karticu i sve radi. Treba ih zivkati i skakati im po ganglijama...

Odgovori