Predlog za dve nove stavke, "Garancija" i "Ut

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
Misa011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2005. 07:45

Predlog za dve nove stavke, "Garancija" i "Ut

Post od Misa011 »

Dakle, kratko, vrme na koje se daje garancija bi trebalo da stoji pored cene i da na lak nacin da uvid u to koliku "garanciju" pojedine "firme" daju za telefone koje prodaju. Mislim da ovo nije nebitan podatak uopste.

Utisci bi bili moj sledeci predlog i to bi trebalo da se nadje u okviru rubrike "cenovnici", za svaku firmu u njenom predstavljanju! Jednostavno, juce sam naisao na toliko ruznih primera pri pokusaju da kupim taj famozni K700i da zaista dosta firmi zasluzuje da se spomene!

Naravno, ova opcija bi, radi onemogucavanja zloupotrebe, trebala da prikaze vreme ostavljanja komentara i IP adresu onoga ko ostavlja poruku, pri cemu bi se prihvatali komentari samo sa IP opsega domacih provajdera, sto je realno, ako se uzme u obzir da se radi o beogradskoj ponudi, a to bi u najvecoj mogucoj meri sprecilo medjusobno pljuvanje konkurencije, upotrebu anonimnih proksija i sl!

Kao dodatna opcija zastite, mogao bi da se trazi upload fotke racuna koji je dobijen pri kupovini, cime bi se dokazala osnovanost kritike ili konektara!
Mozda ovo zvuci malo teze, ali masa ino sajtova upravo ovu opciju koristi kao ono najvaznije u disciplinovanju prodavaca. Rec kritike je ipak najteza!

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Što se tiče garancije, tu je vrlo komplikovana situacija jer je nemoguće pohvatati ko na šta daje koliku garanciju. A na kraju, iako neko daje 12 meseci može da se desi da to ne ispoštuje a neko ko daje na 6 meseci da tu garanciju zaista odradi extra profi. Dakle, ta informacija bi bila vrlo diskutabilna stvar.

Utisci o radnjama bi takođe mogli koristiti konkurenti da naškode konkurenciji i to se teško dokazuje i proverava.

Ono što mi je trenutno u glavi je da svaki posetilac za svaki telefon i svaku radnju može da ostavi svoj "glas" tako što će štiklirati, na stranici gde su specifikacije telefona i cene, da li radnja 1. NEMA NA LAGERU ili 2. NIJE TAČNA CENA (dve male kućice pored svake cene telefona), a na osnovu toga bi se lako moglo ustanoviti ko tu koga "maže" i korigovati cene.

To ću verovatno i pustiti u rad u sledećih mesec dana najkasnije, a ovakve kritike su dobrodošle jer iniciraju reakciju koja bi trebalo iste da sanira.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa da Milane ali onda opet mogu konkurenti da stikliraju da nema na lageru telefona kod konkurentske firme iako ima ili da su cene netacne... ti vidis IP adresu sa koje je poslato to, ali najmanji problem promeniti... znas verovatno na sta mislim... ili cak ako ogranicis na domatje provajdere sto je komplikovanije nije problem natji 20ak ortaka koji tje izdvojiti 2 minuta svog vremena i to uraditi... po meni to je losa ideja a i kapiram da bi firme ukoliko se pokaze da ne drze do cene i lagera bile voljne da nastave saradnju sa sajtom jer im je to ogromna negativna reklama... :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Misa011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2005. 07:45

Post od Misa011 »

Pa mislim da je jos negativnija reklama nemati nesto na lageru a imati u novinama i na netu "reklamu" za to!!!

A mislim da ovo sa utiscima nije neizvodljivo, pogotovo ako se trazi scan racuna. Uostalom, kako svet moze, tako mozemo i mi, barem mi se tako cini.

Mada, kako sam stekao utisak da domace radnje drze vecinom ljudi pijacno-sanerskog mentaliteta, covek zaista pozeli da ode u CT ili Roaming i da za 70-80€ vise kupi ljudski telefon, sa papirima i originalnom kutijom (na kojoj se poklapaju serijski broj aparata i stickera na kutiji), bez Vodafone i ostalih oznaka.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ja se slazem sa akkijem, jer moze veoma lako doci do zloupotrebe, a IP adresa ne znaci nista... Tako da to moze da bude veoma negativna reklama...
A i te firme vise vole da im na sajtu pise da imaju nesto na lageru iako u stvari nemaju jer tako ispadaju da su sveobuhvatne, jeftine itd. (a kad kupac dodje da kupi, uvek mogu da se izvuku i da kazu da se prodalo). Znaci, ja mislim da bi to najvise smetalo firmama...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Informacije koje budu ljudi slali neće biti javne već će administratorima mobilnisvet.com sajta služiti kao dodatna informacija kojom bi uspeli da koriguju cene i lagere firmi. Dakle, to je samo informacija koja će se proveriti i potom izvršiti korekcija na sajtu ukoliko je potrebno, a vremenom će i radnje shvatiti da moraju da drže cene i lager u perfektnom stanju jer drugačije neće moći tj. mi ćemo im stalno dosađivati.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Slažem se sa administratorom, jer mislim da će vremenom radnje shvatiti da se moraju uozbiljiti na ovome sajtu...a uostalom, administrator ce uvideti da li ima neke koristi od toga, tako da bolje je da se makar proba sa tim...nego da se ništa ne dešava :wink: :)

Odgovori