Da li ste za nov podforum o Symbianu?

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?

Da li ste za uvodjenje novog podforuma?

Da
45
79%
Ne
12
21%
 
Ukupno glasova: 57

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

To je i meni palo na pamet ali ko veli da predlozim :roll: :roll: :oops: :oops: :roll: :oops: 8) 8)
and justice for all...

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Miškoni napisao: Smartphone
Symbian (S60 i S80)
Symbian (UIQ)
Windows Mobile
Bas na ovako nesto sam i mislio! Iako trenutno nema puno telefona sa UIQ-om ili WinMobile-om to samo znaci da ce se vlasnici ovakvih telefona mnogo lakse snaci jer nece biti mora tema za pregledanje, a kada takvi telefoni budu malo vise zastupljeni i ti delovi ce zivnuti kao i Symbian deo!
E sad, sta mi jos pada na pamet. Treba paziti kako ce se odnositi prema temama koje budu otvorene u delu nokia, a na primer sadrze i neko pitanje o problemu softvera. Da li ce to odmah biti prebacivano, ili ce biti dozvoljeno da se i u delu nokia pstavi po koje softversko pitanje!? (uzeo sam nokiu kao primer, odnosi se i na ostale proizvodjace)

PozZ

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hmm,pa u Nokia delu nek stoji s40 i teme o novim modelima a sve ostalo vezano za programe i to da se premeshta u Symbian podforum...
Hmm,nije bash tako jednostavna ova intervencija...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Pa, sve što je vezano za, recimo, Nokia S40 seriju, bilo softversko ili hardversko, biće u sadašnjem delu Nokia. Znači, stvari vezane za firmver, Java softver, kako uraditi razne stvari, sve će to biti u tom delu.

Koren, sve se više nosim mišlju da uradimo ovako kako si predložio. Bez obzira što nema puno pojedinih modela, sve će biti tematski razvrstano i biće lakše za pretraživanje. Može se izabrati pojedinačni podforum ili tematska kategorija. Biće izmenjena pravila za postavljanje tema u svakom podforumu gde će tačno pisati koji modeli, odnosno platforme potpadaju u određeni deo.

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Meni ovo sto je sada naoravljeno izgleda stvarno ok! :D :roll: Samo sto bi moglo da se uradi ono sto si spomenuo da se u pravilima malo pojasni za koje telefone je taj odeljak! Jer neko mozda nema pojma da poseduje Symbian, pa ne bi znao da tu treba da postavi pitanje. (ustedece vam trud za kasnije prebacivanje tema :wink: )
PozZ

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ej ljudi super izgledaju novi podforumi, kad ce biti pusteni u rad? 8)
5130+Koss the plug....

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Za neke mozda taj podforum za Symbian ne bi puno znacio,jer bi se verovatno greskom postavilo pitanje u delu Nokia,znajuci naravno da imaju aparat koji se velikom vecinom zove Nokia,tako da nece ni primetiti Symbian podforum.Mozda ce biti novih clanova koji se bas ne razumeju u Symbian bas nesto posebno.
Ne znam,ali moze i to da se desi... :roll:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ja tek sad video, Kad startuje?

Green, pa i ja nisam bio preterano za to, ali kad je pod pritiskom (tj. mnogo zainteresovanih) već otvoren, to prebacivanje će raditi moderatori. Već su poprilično ažurni, vidim dosta premeštenih tema i to je dobro. Izgleda da se malo uvodi red. Činjenica je da Miško to nije mogao sve sam. Mislim da je krenulo u dobrom pravcu, a ako ne bude dovoljnim tempom moglo da se sređuje stanje - eto mesta za nova "unapređenja".

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Ne znam onda mi trebao da se ovaj Nokia podforum preimenuje u Nokia(S40) ili tako nesto jer ce neki postavljati pitanja u symbian a neki u nokia tako da ce doci do velike zabune.Ne znam ja i nisam bio nesto za,ali dobro.Ja sam jos uvek za neke podforume u delu Sony Ericsson i ostalima,npr.da se stave odredjeni modeli k750i,k800i,w800i,w810i,w700i.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

gargamel4, ma naravno, šta vas briga, moderatori će to da premeštaju :wacko: :P .... e pa imam bolji predlog - neka teme premeštaju oni koji su bili najvatreniji zagovornici Symbian podforuma :lol: :lol:

pozdrav...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

b_udder napisao:e pa imam bolji predlog - neka teme premeštaju oni koji su bili najvatreniji zagovornici Symbian podforuma :lol: :lol:
pozdrav...
Pametno... ;) Ko je zapoceo ovu temu? Da vidimo, da vidimo... :roll:
Green napisao:verovatno bi se greskom postavilo pitanje u delu Nokia,znajuci naravno da imaju aparat koji se velikom vecinom zove Nokia
Ako se u Smart delu vidljivo i jasno istakne da je samo taj deo foruma namenjen za softwere i iskljucivo za softwere, a ne i za ostale probleme vezane za njegov telefon, tih situacija ce biti mnogo manje.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Evo ja se slazem sa b_udder, i najjace bi bilo da svako premesti svoju temu, u fazonu svako pocisti za sobom i mir :lol: 8)
5130+Koss the plug....

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma vazi,pocisticemo mi,samo dajte ovlastenja za to,a ne vi modovi i imate ovlastenja a mi nismo i jos da cistimo!? :lol: Ma nece biti to toliko strasno ljudi,sta vam je!
Nego da pitam ja nesto,da li ova verzija foruma dopusta podnaslove u sobama!?Znaci kad dodje neki neewbie i pogleda forum,da ga doceka natpis NOKIA a ispod toga neki podnaslov tipa:"Ovde mozete pitati sve sto vas zanima o vasoj series 40 Nokiji"pa bi onda logicno bilo i najvecem"lameru"gde sta treba da pita,pa nece postavljati pitanja gde im nije mesto (ili bar nece cesto)!? :)
Pozdrav 8)

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Lomnice, ,mislim da ne bi trebalo odvajati da pod NOKIA deo ide S40 a u Symbian, samo symbian telefoni! Iz prostog razloga sto bi recimo pitanje o crknutom displeju za 6630 trebalo da ide pod NOKIA a ne pod sybmian deo, iako je 6630 symbian telefon! Tako da bi sva hardverska pitanja i dalje bila pod nokia delom, a kada je neko konkretno pitanje, tipa "koji program?" "update-ovati softver?" to bi bilo u symbian delu... Nadam se da razumete sta hocu da kazem posto sam sam seba pomalo zavrteo! :D :oops:
PozZ

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Lomnica_city napisao:Nego da pitam ja nesto,da li ova verzija foruma dopusta podnaslove u sobama!?
Dopusta :) ako si mislio na sledece:

Kafić
opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
:) ;)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

E to Lobachewsky!! :wink: Koren,zar crkuti telefoni i njihova popravka ne spadaju pod servisiranje!? :roll: SVAKI telefon ima svoju sekciju,i nece biti problema,samo nisi nasao dobar primer pa si pomislio da ce zato biti problema! :wink:
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Lomnica_city, može da se doda podnaslov, tj. opis.

Koren, ideja je da u Nokia delu budu samo s40 modeli. Ova tri nova podforuma su pokrenuta upravo da bi se potpuno izdvojile određene platforme. Hardverski problemi će ići u Servisiranje, kao i do sada.

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Aha, skroz sam smetnuo sa uma deo za servisiranje! :oops: Onda samo lepo dodati objasnjenje sta gde ide i mislim da nece biti zabune! :)
PozZ

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

OK, ne mogu da kažem da je loša ideja (taj odeljak), u suštini vodi u dobrom pravcu samo kada bi se ljudi malo više pridržavali pravila oko naslovljivanja tema, a sve u cilju efikasnije pretrage. Ali veliki problem će praviti novi korisnici sa novim tememe tipa:

Imam 3 pitanja:
1. Kupio sam novi xxxx telefon, znima me gde mu se nalazi ........
2. Čemu mu služi ovo dugme sa strane?
3. Kako da namestim GPRS, MMS, VoiP....
a posle deset dana:
E, crkla mi vibracija, gde da ga nosim?

Govorim o koncepciji pitanja, a ne o svim onim pravilima koja bi ovim bila prekršena, a otvaranje zasebnih 3-4 teme opet i nije i jeste rešenje.

@b_udder, kako sada stoje stvari, tj. max. 6-8 novih tema dnevno, eventualno jedan spam, i jedna svađica . . . Mislim da to Moderatori mogu da reše za nepun sat dnevno sedenja na forumu. Samo treba to svaki dan raditi :wink:
A mi ostali hteli/nehteli ne možemo da premeštamo teme, a i nikada ih ne postavljamo tamo gde ne mislimo da treba da stoje, a to gde na kraju završe, je ono gde Moderator misli da treba da budu.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Teme su citirane iz Nokia dela:
n70-problem sa slusalicama
Nokia N70 i memorija
Crna maska N70
***Kupih tu N70*** (utisci)
Data kabl za 6600
N80 i par problema sa kamerom i wi-fi
BLUETOOTH POMOC-n71
Iskustva sa N72
Slanje Poruke Neuspelo-6630
Nokia N91 Music edition 8GB (najava)
Nijedna od ovih nema veze sa Symbianom, a svi su Smartphonovi. Sta sada :?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori