Forumski problemi (premešteno iz chat)

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ja sam se nešto malo bavio psihologijom, pa ako nekom treba POLUstručan savet...
Ae bre, ovo je forum (po meni) - pod 1 - konkretna pomoć, tj.info, tj.saznanje o nečemu; i pod 2 - opušteno komentarišemo neke stvari u vezi s vezom a u vezi foruma :lol: , tj.ubijanje vremena što je OK, naravno
Te "krive Drine" što se isteruju (i sebe nekad uključujem tu) su samo u našim glavama, realno ih nema, think about that. ("čiji je veći" sindrom i "zašto me ne voliš kad sam super")
U vezi "kvaliteta" foruma, posebno je dobro da članovi koji "vise" na netu (ja nemam vremena za to) i posećuju i druge forume i mob.sajtove OVDE kače novosti/iskustva - to je to. :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

milan91, cekaj, reci sta si hteo da kazes, ako si me vec prozvao onda reci na sta si mislio.

I, ili mi reci te psovke(ne moras javno ako neces, posalji mi ih na pp, ako je tacno, priznacu da je tako, jer se ne secam), ili lepo reci da si pogresio/izmislio i da zavrsimo pricu... Ako ne mozes da se setis, bar reci gde i kad sam ih napisao...

I, ja ovo ne shvatam kao svadju, tesko da u delu o predlozima mozes nesto nazvati svadjom...
iPhone + CX300

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Nisam ja tebe prozvao ja to ovako kazem, ko je razumeo shvatice sta sam hteo reci :wink:
Psovke su bile na temi gde je pocela prepirka sa piligramom, ne znam oko cega je bilo nije ni vazno sad, iskreno da ti kazem zaboravio sam koja je tema jer je proslo vise od 20 dana od toga, a i meni je morska voda isprala mozak :D Psovki je bilo to znam, jer sam ti 3 puta rekao da procitas pravilnik misleci da ces videti gde si pogresio ali ti si i dalje nesto pisao, sve to je otislo u kantu jer je bio duboki off... Nisam izmislio, ne znam zasto bih izmislio, sta ja imam od toga, sta mozda ce da te banuju?? Da je do toga ti bi odavno bio banovan :wink:
Pa vidis ti shvatas dok drugi shvataju, ajde izbrisi sve iz mozga i procitaj otpocetka ovu temu i reci na sta ti lici :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Milane, ne kaže se "prepirka sa piligramom" :lol: , nikname je "pilgrim", kao The Pixies album - Come on pilgrim (sjajan album), eto pogrešio si, uta-ta. A-ha, šta ćemo sad?
Inače si u pravu... :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

:lol: Ju spade mi kruna hoho :lol: otkotrljala se u rupu :lol: Pogresio sam, uvek gresim piligrim, pilgrim, piligram...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Šta je forum bez članova? Ništa.

Vi ste ti koji ga činite ovakvim kakav jeste, mi se trudimo da ga uređujemo i uobličavamo onako kako smatramo da je najbolje.

Kritike su uvek dobrodošle ali samo ako su osnovane i argumentovane. Negodovanja zbog "strogih" pravila na ovom forumu mogu se tolerisati samo do granice pristojnosti, sve preko toga povlači udaljavanje sa istog. Svako je dužan da poštuje pravila foruma od trenutka kada se prijavi, ako mu se nešto ne sviđa i ako nije sposoban da se uklopi - slobodan je da potraži drugi forum. Mnogi od vas jako dobro znaju koliko "žmurimo" na neke stvari ali ako sa tim krene da se preteruje, onda to već prerasta u drskost i bezobrazluk, a to je nešto što se neće tolerisati i tada slede opomene i eventualna isključenja.

Primedbe na rad moderatora su individualne i svode se uglavnom na nečiju povređenu sujetu, što mene ni u jednom trenutku nije navelo da posumnjam u ispravnost njihovog rada i truda. Odluke moderatora se moraju poštovati i tu nema mesta negodovanju i shvatanju toga kao napad na nečiju ličnost.

Milane91 & Spyker-u, prepucavanje preselite na PP i objasnite se već jednom jer forum nepotrebno trpi vaše nadmudrivanje...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Miškoni, kao sto vidis, prestali smo, pametniji popusta(salim se)...

Ja nemam nameru da se svadjam,a kako vidim i milan je prestao da me proziva(iako nije rekao na sta je mislio kada je ono napisao)

Pozdrav...
iPhone + CX300

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Evo i ja nesto da dodam ako mogu.. kao jedan od najstarijih clanova mislim da imam pravo da kazem da se slazem sa dexterom i da dodam da sam forum maltene prestao skoro skroz da posecujem. Zasto? Pa zato sto mi se smucilo stvarno da citam jedne iste teme koje novi clanovi otvaraju svaki sekund. Mislim da pri registrovanju treba i da se uvede neka skripta za obavezno citanje pravila i da se napravi soba za predstavljanje clanova. To imaju svi ozbiljni forumi, i tako ce se automatski znati ko se registrovao samo da bi se registrovao i da bi spamovao, a ko se registrovao da bi stvarno doprineo daljem razvoju a ne nazadovanju jednog ovako velikog foruma

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

popste, eee to batice...u pravu si pa pogledajte samo spisak clanova koliko njih zaista posecuje sajt i forum neki samo da bi pitali nesto jer ih apsolutno mrzi da citaju postove...a sto se istih tema tice manje ih je nego pre...to je sigurno setite se samo k750i i 6630.....a u pravu si i za to sto sve manje starih clanova dolazi na forum lomnica,dexter,(akki je moderator njemu se verovatno smucilo sve ovo)...dr nick riviera...ma da ne nabrajam...a klincima se mora stati na put njihovog preteranog lucenja hormona i da se forum malo od toga ocisti...
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Cek jel vi mislite da je samo vamo koji ste odavno '03,'04 smorilo to sto se postavljaju ista pitanja?? Pa svako ko je duze na forumu smorilo ga je to, opet kazem gameforce najbolje reaguje kad se dogodi tako nesto.Kad sam davno predlagao da se otvori tema o k750i gde ce se samo tu postavljati pitanja o tom modelu niko nije hteo da se slozi, sta je sad bilo?? Ta tema je napravljena, ali izgleda dzaba, sad se svako registruje, napravi novu temu, trazi od nas odgovor na tacni i ode... :x
A ja kad reagujem nekad ostrije, to radim samo zbog toga da bi i ostali koji se tako registruju, dobiju odg. i odu krenuli da koriste opciju Trazi i da procitaju 2-3 strane.

Evo za jedno 5 dana dobio sam preko 20pp od raznih ljudi koji su registrovani ovde na forumu, i imaju po 1 ili ni jednu poruku, jel znate zasto su se registrovali?? Da bi videli da moze da se ubacuju ikone na k800i i trazili od mene da im ja sve lepo objasnim :angry: Ajde pomogao sam 5, i ovim ostalima, ali dam im link do teme da procitaju samo 2 strane teme, njih je mrzelo to da urade, i vidim da se pojavljuju na ostalim forumima da traze sve servirano na tacni.
Ja da sam mod(sto naravno nisam) sve te koji dodju pljunu temu i odu, svi bi dobili upozorenje da to vise ne rade, i tema ide pod lock i odma u kantu.Nema sta da se upucuje na temu, kad takva tema je lepljiva, ili se nalazi na istoj strani gde je on stavio njegovu :x

Mislite da je meni lako da pisem sve pp-ove i odgovaram svima, ali posle ce da kazu ja pitam onog milana on nece da mi odgovori, izgleda da cu i ja kao akki morati da stavim u potpis ne pruzam pomoc putem pp, i lepo nikom ne odgovaram i kraj...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Isto, i meni se svaki dan neko obraca na PP. Ja pomognem koliko mogu, i napishem nesto minimalno. Ne mogu da verujem da ljude toliko mrzi da gledaju i citaju neke stvari. Necu nikoga licno da prozivam, ali u zadnjih mesec dana pojavila su se 3 nova lika, svaka druga treca poruka je od njih, sa nekim idiotskim pitanjima i glupostima. Ne mogu da verujem da su neki ili toliko neupuceni u telefone koje imaju, ili se ovde sprdaju sa svima nama. To je prosto takvo zatrpavanje foruma djubretom da to nije normalno. TE a sta ako ovo, te sta ako ono... pa ljudi moji, imate dosta karakteristika ovde na forumu, misljenja ljudi, pa drugi forumi i sajtovi, malo se procita o tome i stekne kompletna slika.
Vidim da se predlazu skripte da se procitaju pravila. Mislim da sam nesto vec i napisao na tu temu. Moze taj neko da ih procita i sta onda, postovace ih? Bas ga briga. Ja sam za ostrije i radikalnije mere. Neka se samo napishe link gde su pravila, i izda vrlo jasno upozorenje da su pravila tu da se postuju, i svako njihovo nepostovanje povlachi za sobom momentalan bris. U sledecem preuredjenju foruma, moze cak da se napravi skripta da clanu kome je poruka obrisana to upozorenje izadje kao neki pop-up pri sledecem logovanju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ne smatram sebe relevantnim da kritikujem bilo šta ovde ni po "stažu" ni po "znanju", ali, to "obraćanje" na pp kad postane učestalo, (zbog svog mira), staviti u potpis "no support by..." i tačka.
@milan91, u vezi "pečovanja", sjajno, ali shvati gde živiš, krenuli ste u fazonu hu-ha otkrivamo ovo-ono, pa što niko ne radi isto što i mi - meni par puta bilo u fazonu - pa ajde onda postavi komletan patching sa slikama, uputsvima i linkovima, i jesi na kraju :) Budi spreman da će biti milion glupavih pitanja na koje ti kao Autor iskuliraš, ima ko da briše to :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Živa je istina da niko neće nimalo da se potrudi, svi novi smaraju sa sve istim pitanjima, par ljudi mi se žalilo kako više ne dolazi na forum jer je postalo jako smorno, stalno ista pitanja i stalno prepucavanja...
Jedan broj ljudi (od kojih je većina baš na ovoj strani :) ) vrlo savjesno učestvuje u maltene svakoj temi na forumu, ali je užasno kad dođu novajlije i po sto puta pitaju, dal' n70 ili w810, dal' ovo, dal'
ono... a ovi isti ljudi se namučili da im to serviraju, maltene na dlanu, ali ne vrijedi, neće niko da se potrudi... I, brate, ima ljudi koji veze nemaju a neće to da priznaju nego pametuju! E to je najgore! Ja kad sam tek došao maltene blage veze nisam imao i ubio sam od smaranja Ninolinu, Miškonija i Lomnicu i stalno sam im se pravdao sa "izvinite, ali ja sam nov u ovome i ništa ne znam" :oops:
Ali sad su baš postali neizdržljivi (sigurno su to MIškoni, Nina i Lomnica mislili i za mene... :oops: :P )
Ali sa druge strane, na forumu je sada mnogo lakše sve naći, napravljene su odlične 'Lepljive' teme (ranije ih je bilo samo po par u svakom podforumu) u kojima se svašta korisnog može naći. Takođe, mnoge rasprave i poređenja su vrlo konstruktivno vođena i donijela su vrlo jasne odluke i pomogle velikom broju ljudi. Ovdje se ljudi baš dobro razumiju i spremni su da pomognu, tako da kad nema off-a sve funkcioniše odlično i forum je vrlo koristan.

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

najveci problem po meni je naravno otvaranje novih tema, a mislim da bi se malo situacija poboljsala kada opcija trazi ne bi bila ovako bezveze, mislim funkcionalna je, ali je tesko uocljiva. Bilo bi dobro imati direktno trazenje, kao na googlu, samo ukucas sta hoces u onaj beli pravougaonik i trazis. A, ako hoces detaljno trazenje, onda stisnes na opciju trazi i oznacis sta hoces.

Takodje, ne moze se vrsiti pretraga za nokiju n91, jer ko ukuca n91 dobije postove od milana91, jer se nadje mila[/b]N91[/b]
iPhone + CX300

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Sto se pretrage tice nikada to nece moci da bude precizno odradjeno...ni na jednom forumu nije...zato ako nekoga interesuje nesto ima google i detaljno uputstvo na MS(jedan decko se potrudio zaista mu hvala na tome)...otvaranje novih tema je mnoooogo smanjeno zahvaljujuci vecem broju moderatora...tako da se u roku od dan dva brisu sve nove i bezvezne ili idu pod lock...a teme su te koje cine forum zanimljivijim...
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ne mozemo nista protiv novih clanova, takvi su i bice ih jos vise. Da im zabranimo da postuju gluposti, banujemo, uvodimo testove za uclanjivanje- ne ide... Moramo nauciti da zivimo sa njima :)
Jeste, novi clanovi postavljaju pitanja za koja vec postoji odgovor na forumu, non stop salju privatne poruke, pitaju jedno te isto 100 puta. Ali niko od nas ne trazi da mi odgovorimo na to. Zasto odgovaramo? Jednostavno, iskulirajmo, a onda ide lock pa bris :) Ako vec zelimo da pomognemo, jednostavno postavimo link ka resenju i savet da treba koristiti 'trazi', a onda lock, pa bris.
Ako budemo stalno odgovarali na takva pitanja, razmazicemo ih- kao sto vec jesmo pojedince. Najbolje resenje je kulirati od strane clanova, , eventualno postaviti link do resenja, a moderatori neka nastave uspesno kao i do sada- postave link, upozore da se koristi opcija 'trazi' i da ce poruka sledeci put biti obrisana bez upozorenja. Tako cemo ih primorati da 'traze' jer ce znati da drugacije nece dobiti odgovor.
--------
Zasto Novajlije ne pretraze forum pre nego sto postave temu/pitanje?
Nisu svi lenji. Neki se jednostavno ne sete da prvo pretraze. Neki se nesete ni da to postoji. Neki neznaju gde da traze. Trbeba im dati ideju da postoji i mogucnost pretrage foruma.
Opciju trazi treba staviti na vidljivo mesto (i tako im skrenuti paznju na tu opciju), ne kao link, vec kao pravougaonik za direktan unos. Kratkim tekstom napisati savet da pre nego sto postave pitanje/temu prvo vide da li takvo pitanje ili tema vec postoje i da je nepotrebno dupliranje tema.
--------
Pravilnik foruma
Malo ko njega cita. Novajlije tu dolaze da bi resili problem na brzaka, a ne da bi citale pravilnik. Pravilnik foruma se nalazi u posebnoj temi, neka tako i ostane, ali ne ocekujte da ce svi trositi klik da bi usli u nju. Tek kada se Novajlija zainteresuje za forum, a ne samo za svoje probleme koje treba brzo da resi, procitace i detaljno pravila foruma da bi se sto bolje uklopio u celinu. Ali za tu zelju (potrebu) je potrebno vreme. Zato se Novajlija sa osnovnim pravilima foruma treba upoznati usput ...
Kako?
Prvi dodir sa pravilnikom je kada se novajlija registruje. On pocinje ovako:
Dok administratori i urednici ovog foruma nastoje da obrišu ili izmene bilo koji dostupni materijal što je brže moguće, nemoguće je pregledati svaku poruku. Prema tome, na Vama je da znate da sve poruke poslate na ove forume iskazuju stavove i opredeljenja autora, nikako administratora, urednika ili webmastera (osim, naravno, poruka poslatih lično od ovih ljudi) i od sada se obavezujete uslovima.
...

Dugacak je to tekst, a ni jedna recenica posebno ne upada u oci. Evo, budimo iskreni, ovaj tekst 99% ljudi ne procita, vec samo kliknu da su stariji od 13 godina. Neka stoji takav kakav je, nije problem, ali posle njega vidljivo, ukratko, jednostavno (nesto sto se brzo cita) i drugom boljom istaknite sledece (da im upadne u oci):
Obavezni ste da postujete pravila foruma (link ka njima) u suprotnom ce problematicni post biti obrisan, a vi upozoreni (u najgorem slucaju udaljeni sa foruma).
Pravila koja se najcesce krse i na sta treba obratiti posebnu paznju (da, smatram da ih treba izdvojiti i naglasiti, novajlijama se mora skrenuti paznja, usput, dok se jos nalaze na prvoj stranici za registraciju):
1. morate potražiti da li slična tema već postoji na forumu da ne bi bilo više istih tema
2. offtopic će se najstrožije tretirati
3. postavljanje linkova ka bilo kakvom vidu piraterije (softver, programi, igrice)

--------
Ovim postom sam dobronamerno hteo da skrenem paznju na neke stvari za koje ja smatram da su 'uzrok' takvog ponasanja novajlija i da bi se blagim izmenama poboljsao kvalitet foruma i smanjili problemi aktuelni u ovoj temi.
Pozdrav :)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Prava stvar je čistiti ad hoc, specijal deo Foruma - Nokia, SE itd.
A malo pustiti razmahivanje u "Kafiću" i "Probi" :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Lobachewsky, evo ovo je najprostije objasnjeno tako je i na nekim forumima kratko uputsvo i pre postovanja prve teme mora se procitati pravilnik....doduse meni ne smetaju toliko ne trudim se da im detaljno objasnjavam...link ka postojecom i kraj.. :D
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

Odgovori