Sta se desava

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

igord, mislim da ne bi...
Na forumu gde sam ja mod postoji nekoliko tema za WM i toliko tutora i raznih objasnjenja i posecenost je 0... Uopste nema puno ljudi koji poseduju takve telefone, jer su u Srbiji dosta skupi :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Forum jeste zamro i postao je pomalo monoton,mnogo pitanja se ponavlja i mnogo je slicnih dilema,a ljudima je tesko da malo pretraze forum i google nego sve hoce na gotovo,pa hebemu misa ako nema resenja na srpskom na engleskom sigurno ima,veliki je interenet. :) .
Ja sada retko posecujem forum zbog obaveza,naletim pomalo bacim pogled sta se desava i idem dalje nemam vremena za kuckanje.
Sada cu bas dugo odsustvovati sa foruma jer se moram seliti,pa dok sve sredim i u novi stan dovedem net proce malo vise vremena,uh bice mi frka bez neta. :smutny:

Btw MilančeBGD, nice avatar :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Tesko je potraziti... Najlepse je sve dobiti na tacni, jos kad bi mogao i ti da uradis umesto nekoga :shock:
Mislim da ce ovaj konkurs sa fotografijama malo drmnuti ljude pa ce biti i vise poseta :wink:

Hehe hvala ;) Veliki sam ljubitelj i korisnik ubuntua, valjda ima jos takvih :P
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

llulle
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 447
Pridružio se: Pet, 01. Sep 2006. 19:32
Lokacija: kikinda

Post od llulle »

secam se kad sam se uclanio ovde,bilo je zanimljivih dislusija,cak sam citao postove o uputstvima za fonove koje nisam nikad imao,voleo sam i savete da dajem,a sad me mrzi da napisem bilo sta
mozda me ne zanimaju fonovi vise u toj meri,bilo bi lepo da ozivimo forum
sajt je sigurno dobro posecen jer ima tacne informacije o cenama,sve slike,oglase a i pomoc na forumu,
bila su zanimljiva podesavanja za mms,gprs,promena firmwera i sl,sad to znaju da urade i penzioneri,mislim da budzenje i tunning fonova nacin da ozivimo forum-bar je zanimljivo
prednost svakako imaju symbian fonovi
nokia c7

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

A zakljucak je raditi sta????
llulle,
Ta ideja o budzenju fonova je super, ta tema bi mogla biti i ljepljiva.
Mislim da je kreativnost svakog od nas, narocito starijih clanova, vrlo bitna, pa bi bilo vrlo lijepo, kad bi malo pokrenuli tu kreativnost, pa da svako od nas sa vremena na vrijeme postavi temu koja bi mogla biti interesantna.
Evo ja cu se u najsorije vrijeme pokusati da rastavim mpx200, a nikad nisam rastavio niti jedan fon do kraja, pa ce mi malo trebati pomoci.
Btw, jel modovi dobijaju neku naknadu za svoj trud, ili se sve zasniva na entuzijazmu.
Mozda je to razlog slabijeg ucestvovanja. :wink: :wink: :wink:
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

imam i ja jedan mpx200 zreo za experimente, ima onaj problem sa punjenjem. mozhda ga malo napimpujem kad prohodam i samim tim dobijem pristup radionici.
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

ljudi o kom prolecu pricate??? :blinky:
napolju je sve samo ne prolece...iance atmopsferu sa poslednjeg okupljanja smo skroz preneli na forum :lol: ...rekoh vam da je piva resenje,sokici nikad nikom nisu doneli nista dobro!mislim da je za sve kriva uprava,stoga uprava napolje :lol:
Blackberry 9700

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

ja sam onomad dao najbolji predlog - dozvoli se odredjena IT i technology diskusija, i na taj nachin se privuche masa da vishe otvara forum, samim time i da postuje na svim temama, za mobilne, a i za tehnologije.

al dobro. bilo bi lepo da itsvet otvori forum, pa da se merdzuju ta dva(u sluchaju da su vlasnici isti), il ne znam, nisam pametan ...

ja sam se malo odaljio od foruma zbog ovih spamm kids-a koji postavljaju ista pitanja, ali u odredjenu ruku kritikujem i organizaciju foruma - search je jako losh, i ne moze se jedan sticky od 40 strana voditi kao osnova za odredjen aparat. onda se dolazi u situaciju da na svakoj drugoj strani imash istu diskusiju o istoj stvari, i nepregledno je. primer - taj i taj prog za taj i taj model, treba mi *** pre dve strane bilo priche o tome.


dalje, search koji sam pomenuo - neka neko ko radi PhP sa foruma prekopira ili sam napishe dodatak za naprednu pretragu, sa vishe opcija. ja nikad po pretrazi ovde nisam nashao ono shto me je zanimalo. evo sada ima na Olympus-u i na Gold verziji jako dobrih search parametra koji bi ovde mogli da se ubace, to nije velik posao.

i konachno - da se dozvole odredjene tehnoloshke diskusije. to ce zaista oziveti forum. a evo primera -

HTC X7500 je sprava koja ima GSM, a u sushtini, njegova primarna funkcija je ono shto ce obavljati i ASUS EEePc, i to su zaista slichne sprave. poucheni iskustvom, isti potez su napravili i Acer, GigaByte i MSI. zar zbog jedne stavke (GSM funkcija) mi nismo u stanju da prodiskutujemo i o ovim ostalim Low cost mini Laptop-ovima npr ??
There is no knowledge that is not power

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Igoritza,
Sve potpisujem.
E sad bilo bi lijepo da upuceniji i stariji clanovi foruma, pojasne sta i kako treba da se radi kako bi se forum malo doradio.

A na licnom planu sam donio i odluku da ako bude u pitanju neko glupo poredjenje fonova, bez navodjenja sta doticni ocekuje, ja ne ucestvujem.
spamm kids sahranice forum :x :x
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

...pa ko brani bilo koju diskusiju o GSM-u :| I novim tehnologijama? Mislim da je problem što nema ko da diskutuje o tome - "planet earth calling Igoritza" :wink:
Vrh je u pravu Slika
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Igoritza napisao:...zar zbog jedne stavke (GSM funkcija) mi nismo u stanju da prodiskutujemo i o ovim ostalim Low cost mini Laptop-ovima npr ??

Jednostavno, zato što je ovaj sajt namenjen isključivo mobilnoj telefoniji (ako si primetio ovo je www.mobilnisvet.com )
ITSvet je za takve stvari o kojima pričaš.
Prema najavama bice i tamo forum.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

gameforce,
pa dobro mogli bi se malo spomenuti i pda varijante, jer je to bas isprepletano, pa uostalom tu je masa fonova, kojim proizvodjaci, nastoji da daju sto vise funkcija jednog pda.
A kad je to vec tako onda nemozes a da ne spomenes, i ono sto je po funcijama iskljucivo pda.
Znaci ako vec ne moze da se otovri poseban stavka o ovom segmentu tehnike, onda da se bar bude malo tolerantniji, pri obavljanju posla moderatora.
Isto tako tu je i masa fonova koji pretenduju da budu muzicka rjesenja.
E onda je vrlo bitno, narocito ako hoce da se udje u ozbiljnu polemiku, da se i pomene i nesto od plejera koji se pojavljuju na it svet.
Nekako mi je to ne samo logicno vec i nuzno, ako hocemo kvalitetnu diskusiju.
E sad postoji opcija da se postavi jedna zasebna stavka , za ostale segmente tehnike, pda, plejeri, foto, itd.
Tako nesto slicno postoji i na jednom hr. sajtu koji isto u naslovu ima mobil.
To je jedna opcija, ali moram da primjetim da ni to nije bas najsretnije rjesenje, jer je broj postova mali, doduse ni taj sajt nije ni blizu ovom :)
Po meni bi najcjelishodnije bilo da se malo uvede slobode u postavljanju tema u okviru kafica, i naravno mala prepravka u pravilima moderatora, tj. da ne brisu takve stvari.
Ovo mi se cini nekako najprihvatljivijim, jer ne zahtjeva iciji dodatni trud, za prepravkom sajta.
Jer pogledaj npr. HTC shift i njegove funkcije i kako onda ne pomenuti, i naravno zbog kvaliteta diskusije i detaljnije prodiskutovati asus EEE ili neki PDA.
Ista stvar je i u segmetnu muzike, digitalne fotografije, a u ostalom upravo i zbog potpune slike i sam Eldar radi takve stvari, pa kao uporedni prikaz stavi npr. sliku sa N95,K850 i nekog Canona.
Ovih primjera ima jos.

Naravno o ovom ne ocekujem odgovor odmah, ali mislim da ovaj sajt pored kvaliteta kojeg ima zbog tacnosti cijena, i velikog izbora prodavnica, treba da ima i interesantan forum.
To svakako nije na odmet.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

gameforce nismo se razumeli. izvinjavam se zbog toga, eva na shta sam mislio -

GSM PDA znachi da je mobilni, ali se moze bez problema diskutovati o njegovom OS-u (IT tema), njegovim mikroslotovima (IT/tehnologija tema) , mikrodrajvovi (IT hardver tema) rezoluciji njegovog ekrana i kamere (optika, tehnologija).

zaista bi bilo osvezenje za forum da se postave odredjeni podforumi sa temom tehnologija, jer mobilni nisu vishe - zovni, baci SMS, vec proizvod vishe nauchnih oblasti.

i ne znam odakle strah da ce to izmeniti sliku foruma, pa elitesecurity ima mad zone, emuglx ima 3lektronika i anime, pa se opet uglavnom sve teme na tim forumima vode o hardveru/softveru (elite) i emulaciji i igrama (emuglx), nikad se nije desilo da prednjache offtopic podforumi u takvim forumima.
There is no knowledge that is not power

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

kefalo, ta tolerancija o kojoj pricaš, ne zavisi od moderatora nego od pravila koje je postavio vlasnik.
Ako Milan kaže da može, onda može.
Ja sa tim nemam ništa.
Zato ovu temu premeštam u "kritike i predloge" da bi ON to video i odlučio.
OK?

Igoritza isti odgovor kao kefalu.

Sve što spada u kategoriju mobilnih telefona pa makar kako izgledalo (ako stave na na neki novi eee pc sim karticu npr) je podložno diskusiji na ovom forumu.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Za sada pravite teme, pa neka idu na stiki. Duže vreme čekamo pravi trenutak da MS odvedemo na sledeći nivo što se tiče informacija i funkcija, u medjuvremenu tehnički "pripremamo teren" za tako nešto - a kada ćemo krenuti sa redizajnom i novim funkcijama to sada tačno ne znam.

Ne želim da radim detalj po detalj već da se odradi sve mnogo bolje i naprednije, vremenski je tako najbolje a vremena nikad dosta. Ova verzija sajta je vrlo stara i svakako joj treba totalni refresh pre svega funkcionalnosti tj. pokrivanje novih pravaca u kojima se cela priča sa mobilnim kreće.

Sve ovo obavezno čitam i upijam, i svakako da će svaki predlog i ideja biti razmotrena.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

jeeeeeeej. mene samo brine najava da ce posle Gold-a PhP da iazdje iz free zone. a tako neshto se dugo shushka po netu, ne bi valjalo anyway.

onda, kako kalinicm kaze - cekamo, strpimo se ljudi, vremena nikad ne fali ;)
There is no knowledge that is not power

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Igoritza,
I sta to sad znaci, jesu li sad kriterijumi GSM , ili se uz to a u vezi sa GSM moze diskutovati i o nekim drugim pravcima, u kojim kao sto kaze kalinicm, ide mobilna tehnologija.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

kefalo - treba da se strpimo. ja kolko sam skapirao - promene nece ici postepeno, vec kao "storm the front" varijanta.

sa druge strane, mislim da je dozvoljena odredjena techno tema, koja ce jedna jedina ici u stiki, (ako je tako kalinicm napisao) pa cemo proveriti, to jes - on ce nam reci ;)

ajd ja cu biti thread starter, da ne bi sad svi rushovali
There is no knowledge that is not power

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Koristite forum kao i do sada, jednostavno u kafiću postavite temu pa neka se za sada ta potreba na taj način reguliše. Podforum Kafić je tematski manje stroga od ostalih podforuma, to treba koristiti.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Odgovori