Kupiti telefon u Srbiji -> Mission: Impossible

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Kupiti telefon u Srbiji -> Mission: Impossible

Post od ZedPi »

Dve (2!!!) nedelje gledam stranicu Nokije E61 na matichnom sajtu foruma i zovem prodavnice koje se nalaze u tabeli... Dve (2!!!) nedelje oni meni prichaju da ga nemaju, ali da cje docji "od srede"!!! Dve (2!!!) nedelje ja prijavljujem u tabeli da ga nemaju na lageru i nishta se ne deshava. Te iste prodavnice i dalje se oglashavaju kao da imaju taj telefon (mogu misliti koliko to traje, jer ja SAMO dve (2!!!) nedelje se interesujem za konkretnu kupovinu) bez obzira na to SHTO GA NEMAJU! Uopshte mi nije jasno... Zashto postoji taj sistem da prijavish netachnost podataka cene/lagera, kad se ti isti likovi i dalje pojavljuju u tabeli kao da se nishta ne deshava... To nije u redu... Molio bih ljude koji vode ovaj sajt i forum da neshto preduzmu jer ovo nije prvi put da mi se neshto ovako deshava, a verujem da ima i drugih koji su isto ovako neshto iskusili...

Toliko.
ZedPi
Chance favors the prepared mind.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

E da su samo 2 nedelje :smutny:
Ja sam skoro mesec dana jurio taj fon i na kraju sam kupio N70. Jedan od razloga je bilo sto E61 nisu imali nigde ispod 300e i ako je na MS-u pisalo cak da ima i za 260e a drugi je razlog sto ima (za sad) jako malo programa za trecu generaciju simbijana. Gde god je pisalo da ga imaju za 275e ili 260 pa cak i 290e kad bi ih nazvao reklibi da trenutno nema i da ce dobiti (E61) za koji dan., a kad bih nazvao te radnje za koji dan rekli bi nesto kao od sledece nedalje i tako dalje :angry: :x :cry: . Na kraju ja kupih N70 i da znas da ne zalim :wink:
and justice for all...

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

DREAM WEAVER napisao:Na kraju ja kupih N70 i da znas da ne zalim :wink:
Ne znam, taj N70 je mozda najsporiji Symbian telefon koji sam uhvatio u ruke i to me strashno zivcira... Bre, u galeriju ulazi 15 sekundi!!! Kao da je 6600 u pitanju! Ali, da se vratimo na temu... Mislim, taj E61 hocju da kupim i imam pare, ali, ovi valjaroshi (chast izuzecima) se tripuju da imaju reklamu time shto cje prijavi svoje "stanje" lagera, a u stvari, to nije pravo stanje. Neverovatno! Mislio sam da su se stvari promenile, makar malo, ali, NE! I dalje onaj mali Srbenda isplivava koji bi da ucjari i profitira na svakoj mogucjoj strani ... Ne znam shta da kazem...

ZedPi
Chance favors the prepared mind.

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

U septembru ćemo sprovesti do sada najozbiljniju akciju vezano za preciznost cena i lagera. Više kritičnih firmi je već na novom i strožijem režimu, a uskoro će i sve ostale firme jedna po jedna preći na novi sistem ukoliko žele svoje mesto na sajtu. Ima dosta firmi, neće biti problem da se neka od njih izbaci sa sajta kao primer drugima. Pretrešću sistem za proveru dojava, ima tu nekih propusta očigledno.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

Hvala. Mislim da je taj problem otishao predaleko. Bash sam danas prichao sa nekim drugarima koji posecjuju sajt i forum. Naravno, i njima se deshavalo da zovu radnje sa spiska, a one nemaju ono shto reklamiraju, i pored toga da u tabeli, recimo, stoji da je podatak azuriran, tipa, juche, ili danas (datum). Ovaj sajt i forum su jedini (koliko ja znam) domacji ozbiljni(ji) mob informatori, i potpuno je glupo da se deshavaju takvi propusti. Treba ih rebnuti za takve stvari, ili, jednostavno, odstraniti sa liste.

ZedPi
Chance favors the prepared mind.

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Ma zbog svega toga vise i ne kupujem telefone ovde,jer se nezna ko je od koga gori.Kupis mob i ako ne otvoris 4.oka oni ti uvale bateriju koja uopste nije od tog telefona,tastatura se izlize za nedelju dana,a tu nema garancije.Kupio sam 6230 kad je izasao dao,ako me secanje ne vara 800e dodjem kuci ,a oni mi dali punjac kao da sam ga ja pravio sa 20cm kracim kablom,pa za te pare mogli su bar punjac normalan da mi daju :disgust: ,a i mob je bio pun bagova.Od tada samo inostranstvo,a izadje i jeftinije tamo. :)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

dobrodošao u klub. nije to ništa. ja sam pre jedno dve god jurio motorolu 525 ili 555 ni sam ne mogu da se setim. kao svi je imaju a niko je nema ili su pak malo pre prodali.tako ti je to kod nas
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

E kalinicm, kad vec pretresas mogao bi da uvedes i nesto slicno na IT svet, posto za neke firme pisu neke jako primamljive cene, a kad nazoves....uvek je veca cena, iako zovem isti dan kad je azuriran cenovnik :disgust:
5130+Koss the plug....

Natureboy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 16:50

Post od Natureboy »

Pozdrav svima!

Ja takodje planiram da kupim Nokiu E61. Zvao sam danas neke prodavnice iz one liste i imaju telefon.

Mene interesuje druga stvar. Kako je moguca tolika razlika u ceni?! Jedni nude Nokiu E61 za 300 evra a drugi za 450 !!! U cemu je caka? Da li je rizicno kupovati bas najeftiniji ponudjeni? Da me ne zenu pa mi uvale drugu bateriju ili losiji kabl ili manje memorije?

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Natureboy, nije uopste rizicno kupovati mislim jeste malo ali ja sam uvek kupovao taj koji je najjeftiniji dobro ne bas prvu radnju ali 2 ili 3 i uvek mi je bilo dobro,samo gledaj da je full pakovanje i to je to :wink: Sad ako imas para onda najbolje da ides u Royalton pa tamo bacis tolike pare da bi dobio original telefon sa original kutijom u full pakovanju i tu je kao provereno da neces dobiti neki telefon koji nije dobar ili ne radi ili nesto zeza
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

milan91, isto je i kod mene bilo...ali to se odnosi na par godina unazad kada su cene uvek bile azurirane korektno i samo sam ovde na sajtu pogledao adresu,otisao na to mesto i taj fontel su uvek imali po ceni koja je bila na sajtu ali sad to malo teze... :disgust:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

fain2daniel, ja sam tako uzeo i k750i pre 4 meseca i 6630 pre 2 meseca(ustvari 6630 sam uzeo iz jedne radnje koja je bila u halooglasima i veliko cudo da je bila i ta cena koja je i bila navedena)Pa uvek kad sam zvao radnje sa sajta neke su imale istu cenu neke ne,ili nisu imale telefon trenutno.Ali dobro,ja kad zovnem odmah se raspitam za sve(da li je full oprema,sa koje mreze...) ne kad odem da mi uvali nesto drugo.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Evo i ja da prijavim isti problem, samo sto je u pitanju samsung e530... Trazim ga vec mesec dana i uopste ga nema ni u jednoj od navedenih prodavnica, osim u jednoj gde kosta 275e, a cena na sajtu je 200e (!)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

možda nisu stavili cenu sa PDV i porezom na glupost koja može da predje i preko 50%
tako ti je to stavljaju jednu cenu a govore drugu navodno se cenovnik promenio nešto je kao poskupelo itd...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma kakav PDV kod ovih divljih radnji koje prodaju svercovane telefone,to je misaona imenica i ne postoji u cenovniku,nego je nasao kod drugog dobavljaca skuplje pa zaboravio da obavesti kalinica o poskupljenju ili se gazda istrosio dosta na moru pa mu treba brza i velika zarada!? :lol: :wink:
Pozdrav 8)

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Povećali smo broj ljudi zaduženih za ažuriranje mobilnisvet.com, pa će i cene od toga imati benefit. Kao što sam rekao, s'vremena na vreme stežemo obruč i povećavamo pritisak na radnje. U septembru ćemo sprovesti više akcija kako bih cenovnici bili još precizniji.

P.S. Na tržištu je strašno malo robe u ovom trenutku, radnje imaju po par modela koji se brzo prodaju i jednostavno nije moguće za 40 firmi u svakom trenutku imati 100% tačne informacije. Prerada prijava, razne akcije i izbacivanje firmi ukoliko ne poslušaju sugestiju je samo deo toga što će biti odrađeno.
Poslednja izmena od kalinicm u Ned, 17. Sep 2006. 09:52, izmenjeno 1 put ukupno.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Vise od nedelju dana je u radnji Eurotech nemoguca misija doci do N73,stalno obecavaju i ovo ono,znate vec,guzva na carini ovih dana :lol: :lol:
Kad pocinje ta kontrola ako sme da se pita a da se post ne izbrise??

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

ja sam u beogradu kupio e60 koji nije bio u prvoj najevtinija radnja ali vech u trecha
telefon nije bio u originalnu kutiju i nije ima opriginalni punjach a karticu mmc nisu mi dali(kartica od 64 mi netreba)
ali sam dobio originalni e60 koji nije skidan sa mreze (to sam kasnije proverio)
i originalni software

ja sam ga platio 265 eura a najevtiniji je bio 248
a sada se prodaje po 400+ eura
ja sam imao srechu
pozdrav

Odgovori