automatic registration-spam control

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

automatic registration-spam control

Post od Lobachewsky »

S vremena na vreme desi se da na forum uleti automatski generisan spamer i pocne da spamuje forum. Trebalo bi da se uvede nesto sto ce sprecavati automatske registracije.
Predlazem jedan napredniji nacin za sprecavanje spamera:

Slika

;) :) :D
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ovo nije loše. a da krenomo sa ozbiljnom trigonometrijom gde su rešenja beskonačno dugačka. član mora da reši ceo zadatak da bi ušao
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Zasto,dovoljno je postaviti neku sliku sa brojevima i siframa koje moraju rucno da se ukucaju,retki su toliko napredni alati za masovnu registraciju koji ce probiti to,a NIKOM nije tesko da pored ostalih informacija ukuca jos 7-8 brojeva i slova ispod slike na kojoj su doticni ispisani,kao potvrdu da nije"automat"!?
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Lobachewsky, dobro je da sam se registrovao ranije, pošto sa tvojim sistemom kontrole ne bih mogao :P :wink:

pozdrav... 8)

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Uf sto bi rekao b_udder, sva sreca sto sam registrovan inace bi sad bilo gde mi je ona knjiga iz srednje skole :lol:
Lepo je rekao Lomnica_city, dovoljno je da se ponudi slika od 7-8 brojeva i to je to.....mislim zahteva samo vid, a ne znanje matematike 8)
5130+Koss the plug....

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Lomnica_city, sto se tice predloga da treba uvesti nesto protiv automatske registracije, bio sam ozbiljan. Ali sto se tice nacina na koji bi se sprecavali, zar ti se ne cini da to mnogo vise lici na foru jer su realno sasvim dovoljni "iskrivljeni" brojevi na sarenoj podlozi. Pozdrav
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Slažem se sa iznetim, u narednih mesec dana ćemo se malo pozabaviti aktuelnim boljkama sajta..........
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Lobachewsky, ako administratori zele da smanje broj novih clanova foruma definitivno bi trebali da za registraciju ubace neke limese i integrale :D to bi bilo bas interesantno :D ali zbog buducih clanova iskreno se nadam da ce se ideja sa brojevima i sarenom podlogom usvojiti 8)
5130+Koss the plug....

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Apsolutno potrebna stvar! U poslednje vreme je broj spamera prilično porastao, ovim će se sprečiti svaki automatizovani pokušaj prijavljivanja.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Moze da se uvede to sa brojkama i slojevima, potpuno se slazem, a moze da se isproba i da na mobilni telefon korisnika, stize sifra za ulazak na sajt. Kad se vec bavimo telefonima, hajde da ih iskoristimo. Ne znam koliko je ovo izvodivo, ali je zanimljiva fora:)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

miodrage, shta ako neko dolazi ovde upravo da se raspita koji model telefona da kupi poshto trenutno nema,na koji telefon njemu da stigne poruka onda?Jedino da cima komshiju,druga,drugaricu itd,shto je malo bzv...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

da ne otvaram novu temu.bilo bi lepo d ase ovo uvede jer ovi ljudi nisu normalni i naravno aktivacija putem mejla.malo voli da zasmeta kada očekujete neku novost na temi a u stvari piše za nečiju k... i andželinu kako se žvalavi sa hilari ili već šta
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

VeNoM, i ja se slazem da bi ovo trebalo da bude primarno sto se nekog rada na forumu tice,jer visim malo malo pa krenu spameri po celom forumu,posle sledi jedan miran period kad opet navala.Pogotovo sto sve vise ljudi posecuje gsmarena.com koji reklamira mobilnisvet :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ok je sve to.nemam ništa protiv offtopica jer po nekada je zanimljivo pročitati nešto što nema ama baš nikakve veze sa temom.
ok ono što mi isto smeta što ti spameri ne daju prave adrese sa tim filmovima i slikama nego neka sr... gde moraš da skidaš neke programe virusne i slično.
nisu fer :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

:lol: Jes vala :) pa juce je to bilo i ja kao aj bas da probam da vidim sta ima,i dodje i kao fora nemam codec i kao da skinem odatle i oni mi daju :lol: ko da sam ja ovca, ajde skinem lepo upalim mog kaspera,idem scan i lepo izbaci da je trojan...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Svaki vaš direktan klik na neki od postavljenih linkova u spam porukama ostavlja kod njih info sa kog ste sajta došli i eto nama sutra novih spamera. Zato se uzdržite od toga... :dry:

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ma dajte ljudi ako hocete spamerima da stanete na rep, onda morate poostriti prijem na forum, znaci brate napraviti predstavljanje da znate ko su i sta su i koji su razlozi njihovog dolaska na forum. Ako neko hoce hitne informacije moze da prelista forum i bez uclanjenja. A ne da imate slucaj ko sa oglasima gde vidim pre neki dan lik psuje sve zivo i preti da mu se ne brise oglas kao da ga je platio. Iako sam pre mislio da je ovaj forum strog, sad sticem utisak da disciplina popusta i spameri se mnoze. :smutny:
5130+Koss the plug....

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Miškoni, i sad ispade ja sam radoznali klinac i eto sad ja navlacim spamere, da je ovo pitanje reseno davno spamera ne bi ni bilo i kako su oni to dosli?? Da ih ja nisam mozda zvao...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ja lepo rekoh - uzdržite se od toga. Milane, ne ispada ništa, samo vam skrećem pažnju. Ako već ne možete da obuzdate radoznalost, odradite copy/paste linka u novom prozoru pa gledajte šta vam je volja. Problem sa spamerima će u dogledno vreme biti rešen na neki način, ali vi u međuvremenu ne morate da nam otežavate borbu sa njima...

Odgovori