E51 vs E66 vs E71

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
paja_186
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2008. 03:37

E51 vs E66 vs E71

Post od paja_186 »

Ne mogu da se odlucim izmedju ova 3 telefona, navikao sam na qwerty tako da to nije problem i na veliki ekran, posto imam M600i,ali me je smorio pa bi da promenim, sta predlazete od ponudjenog?

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

E71. I rest my case. Danny crane!!! Telefon je azdaja. Solidno velik ekran, qwerty, dobra kamera, kvalitet VRH, brz... Sve sto ce ti zatrebati... Ako ne to, onda E66 i gotovo...
Nokia E71... Elegant, but deadly

monk
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Pon, 07. Apr 2008. 02:45
:: Nokia E61i

Post od monk »

paja_186, svakako E71! Sve na šta si navikao E71 ima! I još MNOGO toga... Kupuj, i dodji da se hvališ! :D :D :D
Nokia E61i - Blumax 101 GPS receiver - SonyEricsson T230i, P800
http://www.uredikutak.com/

tuxonko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 20. Sep 2008. 18:32
Lokacija: nis

Post od tuxonko »

Ne znam, ali bih ja pre rek'o E66 vs E71... ja trenutno imam E51, ali nameravam da uzmem E66!!!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E71 bez razmisljanja. Inache ja bih ishao ne neki HTC, ali od ovog ponudjenog E71 je nesto najbolje iz Nokijine kuhinje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

paja_186
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2008. 03:37

Post od paja_186 »

Hvala na pomoci i ja sam tako mislio samo jos da prodam M600i i da dodjem u Bg da uzmem E71? Jel ima neko neki predlog u kojoj radnji da uzmem E71 sa full opremom?

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

jos jedna stvar koja mozda nije bitna,ali meni jeste svakako...treba kupiti nesto sto ces kasnije,u skorije ili dalje vreme moci da prodas lako...
jeste da i mene vuku ovi vanseriski nesvakidasnji ludi modeli,ali njih niko kasnije ne otkupljuje,navodno ne mogu da ih prodaju,niko ih ne trazi,ne znaju ljudi da rukuju njima...
kazem ovo jer sam se opekao nekoliko puta...mozda je bolje uzeti i nesto sto ima milion ljudi,jer je provereno dobro,nego isprobavati nesto drugo...

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Kostadin, iste reakcije su bile i na E61: te kalkulator, te ogroman te drnde te mrnde, a sad se prodaju cim ih turis u oglase... Znaci, kad se uvidi da je MLOGO dobar, zaobilaze neobicnosti i pazare ;)
Nokia E71... Elegant, but deadly

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

pa pitanje je da li je i e71 tako dobar,mada ono kako izgleda,malo sam ga gledao,cini se da je mnogo jak fon...
mozda je to problem u mom kraju,ali kad neko vidi tastaturu ili velicinu telefona, odmah bezi covek,malo je ljudi koji zapravo znaju koliko je to ustvari mocna jedna spravica...
kod mene je zbog toga bas velika dilema, lomim se izmedju e66 i e71, bukvalno su cini se istih karakteristika,sem izgleda...ne znam sta da radim...
e71 sam video i isprobao,imao sam p1,mogao bih se privici i na njega,a e66 nikako da stigne u moje krajeve...
cena je gotovo ista,razlika je zanemarljiva,samo je odluka teska...sta bih vi uzeli da ste na mom mestu, znaci e66,e71 (mozda i 6210 navigator) ? nekako sam vise izmedju ovih slajder fonova,jer hocu sledeci mob da bude elegantan i lep,a oba su...razlika je u nekih 50 evra, da naglasim da wifi ne koristim,samo navigaciju,bitna je istrajnost baterije i funkcionalnost kamere...ako moze da cujem vasa misljenja(prevashodno ljudi koji su ih probali)..

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Moj stav je tu poznat, E71 i . Nista drugo ne dolazi u obzir od ponudjenih. eventualno neki HTC... ali to je druga pricha.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

konacno sam uspeo da uporedim sve modele na jednom mestu...
utisak je da Nokia E71 nema konkurenciju u ova druga dva, bez konkurencije je...daleko ispred njih u svim poljima, a prvenstveno u izgledu...mnogo je kvalitetniji od e66 za koju sam mislio da je dosta bolja...ako se jos neko dvoumi izmedju ovih telefona, moj predlog je svakako E71...

Simurgh
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 18:19

Post od Simurgh »

kostadin, konstatacija nidje veze!

e66 ima veci displej od e71
e66 ima akcelometor e71 nema
e66 opcenito ima kvalitetniju krajnju izradu

pa valjda nesto govori i to sto je e66 skuplji.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Simurgh, na e71 ti akcelerator i ne treba...šta ćeš,da okrećeš ekran u vertikalu?Za šta?Ne mogu da shvatim kako može e66 da ima kvalitetniju izradu,kada ima daleko više plastikanerije u njemu?

Detaljno sam prostudirao onako u ruci oba(i odustao od oba,čekam 5800),i e660 mi deluje prilično jadno u poređenju sa e71.meni ni e71 nije naročito lep.ali e66 mi je prosto nenormalno ružan.Ok ovo su već lični utisci.Još jedna stvar,nisam primetio drastičnu razliku u veličini displeja,možda zbog drugačije orijentacije.

Simurgh
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 18:19

Post od Simurgh »

araphel, kao korisnik e66 oko 4 mjeseca i igranja sa e71 dva dana, mogu ti reci da e71 ni u jednom segmentu ne izgleda kvalitetnije uradjena. sto se tice izgleda, ja sam uvijek bio protiv digitron izgleda.

i stvarno ne shvatam na koje plastikarije na e66 mislis (dugmad mozda)?

senadomen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sre, 08. Avg 2007. 10:20

Post od senadomen »

araphel napisao:Simurgh, na e71 ti akcelerator i ne treba...šta ćeš,da okrećeš ekran u vertikalu?Za šta?
Pa nije sve u okretanju displeya, ima i dodatnih softvera za akcelerometer da telefon stvarno ucini mnogo zanimljivijim... E sad, nisam siguran da li ce ranije aplikacije raditi na E66, ali polako bice vremena.
Nokia E50

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Simurgh, senadomen,

Ja sad govorim sa skroz lične strane,ali meni na landscape ekranu taj akcelerometar ništa ne znači.Meni konkretno telefon treba da poziva,šalje poruke,mailove,otvara office dokumenta,i pušta multimediju.Igrice bazirane na akcelerometru,ili ono okretanje da mutiraš zvono,to mi nije ni najmanje interesantno,niti to smatram bitnim opcijama.Samo još jedna stvar da se pokvari.

Simurgh, sve je to ok,ja sam i rekao da je ukus individualna stvar.Ti eto ne voliš digitron dizajn,a meni je to najlepša forma za telefon.Ukusi...šta ćeš.

Kad kažem plastiku,pre svega mislim na donji deo slajdera,ne samo dugniće već i ono na čemu se drže.iako i e71 ima dosta plastike između ona dva metalna dela,opet nekako (meni) deluje čvršće i robusnije.Nisam dugo koristio ni jedna ni drugi,ali kao što rekoh,držao sam ih i gledao,razmišljajući o kupovini,i da nisam zagrizao za 5800,uzeo bih e71.Ovaj drugi mi je prosto jaaako ružann.A i ne verujem Nokiji sa slajderima.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Moramda se slozim sa araphelom, "digitron" izgled je najlepsi izgled za telefon. Izgleda onako mocno i profesionalno, a usput sto svi telefoni sa ovim dizajnom mogu ostale da pojedu za doruchak to cu ovog puta da ostavim po strani kao argument.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

paja_186
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2008. 03:37

Post od paja_186 »

Ljudi dugo se nisam javljao, ali uzeo sam N95 8GB, najvise zbog preporuke mog prodavca da cu lakse da ga prodam kasnije posto cesto menjam telefone, da ne bi mnogo para izgubio, ali ce E71 verovatno biti sledeci telefon, ako ne budem uspeo da nadjem Iphone, jel sam skapirao da ne koristim ni polovinu funkcija symbian-a na pravi nacin. Hvala vam na odgovorima u svakom slucaju
P.S. Ako neko cuje da bi neko menjao Iphone u dobrom stanju nek se javi na PP
BlackBerry 8800

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

paja_186 napisao:...uzeo sam N95 8GB, najvise zbog preporuke mog prodavca da cu lakse da ga prodam kasnije...
Pa da,nazlost, nasa stara poruka,"kud svi tu i mali Mujo."
Zasto je tesko biti makar malo individualan... :roll:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

paja_186, pa ako si skapirao da ne korsitis ni polovinu funkcija symbaiana sto si uzimao n95 8gb,ako ne znas i on je symbian.... :lol: :lol: :lol:
D500&E71

Odgovori