mms e-mail

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
gosha

mms e-mail

Post od gosha »

Godinama koristim mobilni starije generacije (Nokia 7110). Sada bih da uzmem nesto "multimedijalno", ali nikako da se odlucim sta!? Kriterijumi su mi da jetelefon pouzdan (prijem, baterija, nebagovit,...), da moze da pravi slike (nije bitan kvalitet jer imam digitalni fotoaparat, a mobilni telefoni nikada nece dostici fotoaparate po optici, a uvek ce kasniti i po rezoluciji), da te slike mogu da posaljem na e-mail adrese i na druge adekvatne mobilne telefone (MMS), ne smeta mi ako ima direktan pristup Internetu (vidjao sam oznaku xHTML). Nije mi bitno da ima FM, MP3, da snima filmove, da ima mocan procesor i operativni sistem, za sve te stvari imam adekvatne alternative :-) Stigoh i do cene koja nije problem, ali necu ni da bacam pare na nesto sto mi ne treba i sto necu korisiti (necu igrati Java igre, korisiti Excel ili Word,...). Dakle, treba mi pomoc oko izbora modela koji ce ispunjavati potrebne i dovoljne uslove koje sam naveo (za sto manju cenu, ali ne na ustrb kvaliteta)!?
Da rezimiram:
- kamera (moze i CIF, ne mora ni VGA),
- e-mail ili MMS (ako se preko mms-a moze poslati e-mail, to nisam najbolje shvatio???????),
- pozeljan, ali ne i presudan xHTML (kod T630 pise cHTML, ne znam da li je to isto?)
- pouzdan (baterija bar 2 cela dana, pouzdan prijem, pomogustvu bez bagova)
Takodje bih molio za pomoc oko MMS-a i e-maila!? Svi modeli imaju neka ogranicenja oko velicina MMS fajlova koja salju i primaju. Da li igde mogu da nadjem neki tekst, prikaz, uporedjenje modela,..., jer tu ocito ima nekompatibilnosti i zbog ogranicenja zbog same velicine fajla, a mozda i oko tipa fajlova? Znam da se MMS parameti podesavaju za telefon prema parametrima provajdera, a sta je sa e-mailom i ima li on veze za GPRS-om ili nema?
Hvala unapred svima koji mi bilo sta predloze i jos bolje obrazloze.

LazaKamikaza

Pitas za mulitmediju, slanje primanje e-mailova...

Post od LazaKamikaza »

Pa tu ti je uglavnom princip kao i svuda - koliko para toliko i muzike!

toto

probaj...

Post od toto »

Po kriterijumima koje si dao, pogledaj modele v500/525 ili t630, pri cemu je Motorola bolja zbog bolje kamere, ali ako ne volis preklopne imas SE. Oba imaju MMS i e-mail i to su najjeftiniji modeli sa svime sto trazis, a podesavanja su razlicita kod telefona i operatera, zavisi kod koga si :-)

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Najbolje ti je, kad si vec koristio Nokiu,
kao najpouzdanijeg proizvodjeca da opet uzmes Nokiu, neces se prevariti... Stvarno imaju kvalitetne telefone...
necu igrati Java igre, korisiti Excel ili Word,...).
Telefon sa mogucnostima koje si nabrojao svakako ima to...
Pogotovo ako ima operativni sistem ima podrsku i za Javu. Ne zaboravi da Java programi nisu samo igrice. Mozes ti mnogo sto sta korisno da ubacis sa Javom...

Moja preporuk ti je 6600 kao stvarno extra telefon.
Pa sad ako ti je skupa, ti napisi neki limit cena da bi ti predlozili nesto...
Svi noviji telefoni imaju kamerice, tako da to sto imas digitalca tebi bolje, ali kamericu na fonu ne mozes da zanemarish...

Pozdrav...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Srle

MMS

Post od Srle »

Ma i meni tu nije bas sve najjasnije. Preko MMS-a se moze slati na e-mail adresu, bar sam tako skontao!? Ali da li moze i kako da se sa kompa posalje e-mail na telefon koji ima smo MMS, a ne pise mu da ima i e-mail (POP3 ili sl.)?

gosha

telefon

Post od gosha »

Pa Borise prvo da ti se zahvalim na odgovoru.

6600 je OK, ali stvarno mi je trenutno nepotrebno sve sto podrzava, pa ga zto ne bih uzimao i placao toliko.
Naime, resio sam da sada uzmem nesto krajnje jednostavno, za male pare, a da sacekam da se nova tehnologija prosiri kod korisnika u nasoj zemlji. Trenutno ni polovina mojih poznanika nema telefone sa MMS-om, a ni 10% tih koji imaju, nemaju podesene parametre i uopste ne koriste nista sem telefoniranja i ponekog SMS-a.
Dakle, zadovoljicu se nekim modelom, jos nisam odlucio kojim, koji slika bilo kakve fotke i moze da ih posalje kao MMS i e-mail. A posto jos uvek koristim 7110 sa crno-belom slikom :-) ni meni nije jasno da li mi je dovoljno da telefon ima MMS (po slikama mi se svidjaju modeli kao sto su Nokia 3200 ili recimo Samsung X600) ili moram da uzmem neki za koji pise da ima i e-mail?
A onda jednog dana, cenim za godinu dana, uzecu nesto kao sto je ova najnovija Nokia sa 1.3 megapixelnom kamerom (ove danasnje za 0.1 ili VGA 0.3 i nisu nesto) i ostalim novotarijama, jer to je vec nesto :-)

Dotle mi treba da telefoniram, kucam SMS, i po koji shkljoc fotoaparatom sa egzoticnog mesta i slanje kolegama i prijateljima na kompjuter na radnom stolu :-)

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Ja posto radim u servisu,
meni je nabudzenih telefona preko glave...

Po mom misljenu naj telefon, koji nema nikakve budzenzije,
a mali je...to je 6510 ili 8310
bitno mi je sto je mali, i sto drzi bat bar 3-4 dana...
Velika memorija, pouzdan telefon i ne bi ga menjao, za ne znam kakav tel...

Nokia 3200 je odlican izbor... Moja svakako preporuka Nokia...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

gosha

MMS

Post od gosha »

Slazem se Borise da je 3200 OK telefon, cak je i vrlo jeftin, malih dimenzija,..., ALI...
... na zalost nema e-mail vec samo MMS.
A ja jos nisam dobio odgovor da li se sa takvog telefona, koji ima samo MMS, moze bar poslati poruka na bilo koju e-mail adresu (na Nokia sajtu pise da se MMS poruka moze slati na drugi MMS telefon ili na e-mail adresu, ako sam dobro shvatio!?)?
A pretpostavljam da se bez e-maila kao opcije na telefonu, isti ne moze i primiti?
Izgleda da ovde ljudi ipak samo telefoniraju, slikaju, slusaju FM i MP3, igraju igre, a telefon je po meni ipak sprava kojoj je primarna funkcija KOMUNIKACIJA (telefoniranje, SMS, MMS, e-mail, GPRS,...)!!! Zato ne dobijam ni odgovor :-(

TheDunc
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 13. Maj 2004. 22:08
Lokacija: ljubljana

Post od TheDunc »

sa nokie 3200 moguce je slati mms na e-mail...
...don't happy, be worry...

gosha

moze

Post od gosha »

TheDunc (i bilo ko drugi), ti to iz iskustva, licnog ili necijeg? Ili je to uopste prakasa da moze MMS na e-mail, tako sto se samo umesto broja mobilnog telefona upise bilo koja e-mail adresa i to stize?
Obrnuto ne moze ako telefon nema e-mail, jer tada nema ni adresu na koju bi primio, ako sam dobro shvatio???

suri

Post od suri »

Mnogo price, ali nisam nasao pravi odgovor na ovu temu. Koji telefon preporucujete, sto jeftiniji, a da ima pravi e-mail, da moze da salje i prima, a da ima simbolicnu kameru (koliko sam ukapirao, ni ove VGA nisu nesto, pa ni to onda nije bitno)? I mene bas ovo zanima, pa pomagajte :-)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ako nekog zanima kako poslati jednostavan email u obliku sms-a nek javi ovde pa cu da objasnim.Radi se znaci o slanju email-a sa telefona na bilo koju adresu,uz neke uslove koje treba ispuniti.Putem ovog servisa nije moguce slati obrnuto,znaci,na telefon!Poruka se dakle salje putem obicnog sms-a i tako se i naplacuje!
Nije isto kao i normalna email poruka,ali za slucaj nuzde posluzi jako dobro...
Mozda Boris zna o cemu pricam...!? :mrgreen: :mrgreen:

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Znam o cemu pricas...

Koristio sam to pre...na 063...
ali mi sada toliko nije potrebno i imam 056 pa ne znam ni kako...

Salje se na neki broj, odredjene sadrzine...i sistem preusmerava sms na mail koji je upisan unutar poruke...

Ako pronadjem kako, napisacu... :wink:

Ali koliko sam shvatio momke interesuje kako telefon moze da prima e-mail...

Oko ovih zezancija nisam preterano upucen, ali videcu sta i kako, pa cu napisati...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

gosha

Post od gosha »

Ma da, mene zanima preporuka za tel sa e-mailom, klasicnim, da salje i prima sa i na odredjenu adresu koju valjda dodeli provajder? Nekako mi se cini da 3660 sada sa ovim padom cene predstavlja solidan izbor, posto 3200 iako jeftiniji ima samo mms i znaci moze samo da salje e-mail, ali ne i da prima? Ili mozda se630? Ili neka motorola 500/525? A?
I da li to sve radi na 063 post-paid i da li se placa e-mail i mms?

TheDunc
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 13. Maj 2004. 22:08
Lokacija: ljubljana

Re: moze

Post od TheDunc »

gosha napisao:TheDunc (i bilo ko drugi), ti to iz iskustva, licnog ili necijeg? Ili je to uopste prakasa da moze MMS na e-mail, tako sto se samo umesto broja mobilnog telefona upise bilo koja e-mail adresa i to stize?
Obrnuto ne moze ako telefon nema e-mail, jer tada nema ni adresu na koju bi primio, ako sam dobro shvatio???
iz licnog iskustva... ides na mms poruke stavis slicicu i posaljes na e-adresu... kad dobijes mail izpise ti broj telefona@xxx.xxx... probao sam poslati re: mail na tu adresu, ali nije stiglo...
...don't happy, be worry...

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

To je sve do mreze... Da li ce ona da podrzi ili ne...

Manjevise, nije stiglo jer mreza ne dozvoljava ili nema mogucnosti...

Mobtelovi post paid korisnici mislim da imaju te mogucnosti...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

TheDunc
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 13. Maj 2004. 22:08
Lokacija: ljubljana

Post od TheDunc »

mreza na kojoj sam ja podrzava slanje e-mailova na gsm, ali su mi rekli da na 3200 nije moguce primiti e-mail... kako, zasto, nemam pojma...
...don't happy, be worry...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

gosha ti stvarno neznas sta hoces te oces da slikas dobre slike da saljes i primas e-mail te neces da das puno para, pa ti onda nije bitna cena ali ipak hoces sve da imas, e pa nemoze tako odluci vec jednom sta hoces i za koliko para :evil: , a ako neces da das puno para a vidim da si pocetnik u svemu ovome uzmi za pocetak sonyericsson t68i on moze sve to da radi a i nije skup pa kad malo naucis onda se javi pa ces dobiti i informacije o symbian mob telefonima 8)

Odgovori