Nokia E71, 5800 ili E52

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
dushan.90
Banned
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 17:45

Nokia E71, 5800 ili E52

Post od dushan.90 »

e ljudi molim vas pomagajte ,ja ne znam sta da kupim,koji telefon,pregledao ceo sajt i ceo forum i sve prodavnice i ne znam sta da uzmem,ovako truoimi se izmedju 3 telefina :
1.Nokia e71
2.Nokia 5800
3.Nokia e52
ne znam koji da uzmem,do sada sam imao n73 vec 4 godine i on mi je riknuo....telefon mi najvise treba za net pozove i malo gps i dobra baterija,za 5800 se bojim da mi ne ispadne ili da se ne neaviknem na touch screen,za e71 sa sa qwerty tastaturom i malo starijim sowtverom i za e52 sam cuo svakake price,ot toga da se nista ne cuje kad se prica sa sagovornikom,da ne radi gps i dota jos taga,pa zato pomagajte ljudi sig znate da udelite neki savet......

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Ajmo ovako... 5800 uopste nije los, ako ubodes dobar primerak... Ako ne, nek ti je bog u pomoci, a i TS mu nije nesto.
E71 je odlican, baterija kida, WiFi takodje, ali ima "mali" ekran i 2.5 mm ulaz, iako je izuzetno pregledan.
E52.. Sta si cuo? jedini problem sto se njega tice, a da ja znam jeste sto nema osvetljenje tastature, tj ne vidi se...
Moj izbor odavde bi bio E71 kao sto vidis.
Nokia E71... Elegant, but deadly

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

dushan.90, ja kad sam uzimao fon 5800 sam samo pogledao i nisam je uzeo,jer mi je suvise plastican.a imao sam iphona,koji je dosta kvalitetan.tako da sam se opredelio za e71 koja je fon za duze staze i dosta je kvalitetan,baterija extra!a pored nje mozez naci neki se za mjuzu i uzivas. 8)
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

dushan.90
Banned
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 17:45

Post od dushan.90 »

e to za sluske i neki problem posto ne slusam mnogo muziku a sig te koje dobijem nisu tolko lose,mali ekran to jeste,a najvervatnije cu uzeti bas e71....e jos samo neka pitanj,kakav mu je gps,jel mnogo komplikovan za instalaciju i da li ok radi i jo sta me zanima,dal ga uzmem kod ovlascenog distibutera(handy***,tehnomobile***...) ili mogu i ovako jer je rrazlima minumum 50e,dal je vredno ako moe i tu savet...hvalaaaa vam

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

dushan.90, Jos jedan glas za E71,telefon je prava masina.Inace ako imas novca i ako ti je bitna sigurnost i garancija onda uzmi kod ovlastenog distributera i mirno spavas.Opet ako nisi voljan nesto vise novca izdvojiti onda znaj da to nosi i odredjeni rizik,mada uopste ne mora da znaci da ces lose proci i u tom slucaju.Sve je na tebi.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Sve je receno,E71 kao kuca.Toliko sigurna kupovina da komotno mozes da zalozis kucu pod hipoteku ako nemas trenutno kesa. :lol: :lol: :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

E71 +1. :wink:
Sto se tice GPS-a; malo se treba potruditi i sve ce raditi kako treba i bez problema. 50e nije velika razlika s toga se namece zakljucak da je isplativije kupiti kod ovlascenog distributera.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

ako ima problema sa gps-om tj sa garminom samo se obrati na pp pa ce te neko od nas uputiti.
jos 1 glas za e71.
pozdrav
Poslednja izmena od djoxie u Sub, 19. Dec 2009. 10:28, izmenjeno 1 put ukupno.
::luv phonez::

dushan.90
Banned
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 17:45

Post od dushan.90 »

e ljudi svaka vam cast,od ponedeljka cim malo bude bolje vreme idem da kupim e71,hvalaaa svima javljam vam kako radi masina....

dushan.90
Banned
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 17:45

Post od dushan.90 »

E dok je ova zima ja jos malo razmisljao,posto ne znam kako cu se naviknuti na qwerty tastaturu ja razmisljao malo i o e52...tamo na komentarima su ga bs napljuvali,pa jel tolko los ili to ljudi samo lupetaju........ipka izlega mi malo lepis od e71 i ima mlao noviju softver ,al cujem da se ne cuje vbas najbolje kad ljudi pricaju i kako mu radi gps???

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Post od Esseker »

dushan.90 jesli li mozda razmisljao o Nokia-i N82. Jeste malo stariji fon i softver je FP1 ali telefon savrseno sljaka,nema problema sa nicim,znaci slike,muzika GPS, net i ostalo,sve radi savrseno, Ja sam ga pazario polovnog i extra je. A inace iz ovoga bih uzeo 5800 jer koliko vidim da ti po ovome E-serija odgovara samo zbog neta,jeste malo plastikaner,ali konacna odluka je tvoja. Uzmi sva 3 fona u ruku,i probaj ih malo(ako je to moguce) pa ce pasti odluka. 8)
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

dushan.90
Banned
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 17:45

Post od dushan.90 »

pa moracu da vidim sva tri pa da se odlucim......jeste 5800 je od plastike +ako mi padne .ugasio sam ga.....to me najvise brine jer meni telefoni znaju da ispadnu....a n82 je extra samo me mnogo nervira tastatura........jos ne znam sta cu uraditi a moram pod hitno da kupim novi fon jer mi je moj n71 riknuo.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

E71 udara 5800 koliko je bolji! ;)
Sto se tice tastature na N82, s njom neces imati problema, jer je sve stvara navike (to isto vazi i za QWERTY). Kroz nedelju dana ces se u potpunosti naviknuti na tastaturu i neces imati problema pri kucanju. N82 ima manje tastetre ali posto su odvojeni tj. ima mesta izmedju njih neces imati problema pri kucanju (npr.: da kliknes 2 tastera od jednom)

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Kao bivsi vlasnik ova 2 telefona, mogu ti reci da su oba odlicna.
Ako ti treba multimedija onda 5800 a ako vise kucas poruke i smeta ti plastika onda e71 bez razmisljanja.
Meni je e71 vise odgovarao, mnogo je lepsi, utegnutiji,jaci,muzevniji :D
iPhone 4.

dushan.90
Banned
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 17:45

Post od dushan.90 »

A e52 sta je sa njim,mene i on nesto kopka nego ga mnoggooo ljdui pljuju na komentarima.....dal na njemu rade ok gps i wifi i jel mnogo imaju problema da ih ne cuju dobro sagovornici....???

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

dushan.90, to sto ga pljuju, to moze biti samo do "pametnog" korisnika, koji "zna" dobro da koristi fon...

-problem da se ne cuju sagovornici, moze biti softver...

Sto se mojih potreba tice, ja bih uzeo pedes' osmicu (mnogi se nece sloziti), ali meni se mnogo 'dja taj fon... u tvom slucaju mis'im da bi ti najvise odgovarao sedamdes' kec...

:wink:

dushan.90
Banned
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 17:45

Post od dushan.90 »

e ja jesam malo dosadan,e71 je stvarno extra....al mi se isreno ne bacaju bas 34500(mls da tolko kosta original),pa da vas pitam sta mls o e63 ,jel moze on meni dobro da sluzi za wifi ,a gps mi mozda i nije tolko potreban posto ne putujem ,msl malo za bg za delove koje ne znam,pa kad mi bude trebao lepo kupim neki dobar garmin a sad da mi sljaka e63 ili da kupim ne original e71(on je oko 25.000 akose ne varam)...????

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

E63 nema GPS tako da bi morao dokupiti neki uredjaj, a ni to nije jeftino. Ako mozes da se "opruzis" za E71 kupi njega i bices miran duze vreme.
Glavne razlike izmedju E63 i E71 su: E63 ima 2 mpx kameru E71 3 mpx, E63 3.5mm ulaz, a E71 2.5mm ulaz za slusalice, tastatura na E63 je malkice drugacija tj. dugmad su veca i podsecaju na ona koja su sada na E72, E63 je vise plastican, a E71 je "metalac".

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Nokia E63 je jeftina i losija verzija E71 .
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

dushan.90
Banned
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 17:45

Post od dushan.90 »

e ovako sad sam se vratio iz grada gde sam prosao sve moguce radnje i pogleda skoro svaki nokijin telefon.....sutra def idem da kupim i sveo sam mogucnost na kupovinu 2 telefona e71 ili e52 ,nesto mi se vise svidja e52 malko msl da je veci ekran i nekako mi je lepsi ,al i e71 je takodje lep ,ne znam kako bih se navikao na tastaturu i mozda bih pre uzeo e52 jer bih mozda ponekadodigroa i n gage igricu a vidim da ona to moze....pa me zanima ma samo neko je je imao oba telefona da mi kaze koji je bolji....i dal neko ima e52 i da mu sve full radi gps wifi ,razgovor......i sve ostalo.....

Odgovori