Nokia 5800 VS HTC Hero

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Nisi u pravu ali ajde, da je tako kako ti kažeš iPhone se ne bi prodao nikada u onoliko komada koliko se prodao. On je prvi sistem koji je doneo nešto novo a to je da sistem radi savršeno i bez zezanja. Ako neko ne zna da izvuče maksimum iz hardvera to je Nokia, jer prvi iPhone i danas radi 3 puta bolje od bilo kog symbiana sa istim hardverom, a time dolazimo opet do kvaliteta softvera. To što je win telefonima potreban 1Ghz procesor i 1GB rama to govori o kvalitetu sistema, i mislim da nema potrebe za time (stavljanje ovih procesora u Android telefone je čisto marketing jer on radi savršeno na skoro duplo sporijem procesoru).
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

telep, osim sto je Iphone softver daleko od savrsenog. Npr. meni nedostatak multitaskinga prilicno smeta.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Nećemo sada o tome šta on ima a šta on nema ( ako neko misli da oni to nisu namerno izostavili kao i mnoge drufe stvari nije nikada pratio apple i ne zna njihovu politiku) ali je ipak svima postavio domaći zadatak koji nokia nikako da odradi. Inače ima multitasking, iPhone kao OS i telefon ne možeš posmatrati kao odvojen proizvod ali to je sada već druga priča.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

telep, Nemoj o prvom iPhone-u,leba ti.Toliko je bio napredan da je uporedjivan sa kamenom (ima slika).Istina ima dobar TS i dobru izradu,utegnut je, ali mogucnosti su bile katastrofa,ma sta ja pricam to je svemocni APPLE!
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

ali je ipak svima postavio domaći zadatak koji nokia nikako da odradi
a zadatak je?
Ti me prosto vuces za jezik, odnosno za prste u ovom slucaju. Prica da je neki OS sad spor je malo glupa jer svi su maximalno optimizovani i svi rade dosta brzo. Izmeriti koji radi brze je nemoguce.

Samo sam cekao trenutak kad ce neko da spomene jabuku :shock: :shock:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Neću više da govorim o stvarima koji nisu vezani za temu, ko želi symbian nek kupi symbian, ko želi nešto bolje ima Android, iPhone OS i Windows i neka svako izabere šta mu se sviđa.

jerkann, tebi nemam šta da objašnjavam tebi je resistive bolji od capacative ekrana, i symbian je spor u odnosu na druge ne znam u kakvoj zabludi živiš.
Wicker Man napisao:telep, Nemoj o prvom iPhone-u,leba ti.Toliko je bio napredan da je uporedjivan sa kamenom
Danas je Nokia kamen, a iPhone tri puta bolji od Nokie.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Posto je tema Nokia 5800 VS HTC Hero onda bi mogl i da konkretno navedemo neke primere zasto je po nasem misljenju jedan model bolji od drugog....Mene dizajn telefona ako ne privuce onda nemam sta da trazim ni u njegovim karakteristikama tako da u ovom slucaju ne bih uzeo ni HTC Hero ni Nokiu 5800.HTC mi izgleda kao moj kucni fiksni telefon a Nokia 5800 sa onom ivicom izdiguntom kao kada....Da imam takvu dilemu uzeo bih HTC Tatto od androida ili Nokiu 5530 od symbian telefona i imao bih veoma dobre smart telefone za neke pristupacne pare koji su i dizajnerski veoma fino odradjeni (naravno po mom misljenju)... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Pimpdude
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Uto, 09. Feb 2010. 00:08
Lokacija: Padina-Novi sad

Post od Pimpdude »

Mislim da si pomesao Heroja sa 5800. Posto 5800 nema izdignutu ivicu :o Jedino ako ja neznam sta je ivica :lol: Sto se tice dizajna,vise mi se svidja Heroj. Mada ni 5800 nije los. Pravougaonik sa velikim ekranom,sta ti vise treba :D Jos uvek sam izmedju ova dva telefona,i to samo zbog toga sto mi treba jos malo para za Heroja.Ako skrpim za nedelju dve,uzimam Heroja,a ako ne onda 5800. Kolko para tolko muzike. . . :wink:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Pa ako vec zelis HTC onda se strpi i tih nedelju-dve-tri ili koliko vec treba pa ga uzmi. Nemoj samo da odustajes od njega zato sto ne mozes u nekom periodu da skupis dovoljno, pa da se pokajes i izgubis novac kupovinom pa kasnije prodajom telefona koji ti ne odgovara.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

telep

Где је Симб спор? :roll:
Не генерализуј причу која је важила за v6.1 или v7.0
Слобода или смрт

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Pimpdude, ne znas sta je ivica :lol: . 5800 ima izdignutu ivicu i zbog toga lici na kadu, htc ima izdignut donji deo i zbog toga izgleda kao da ima bradu :) . Inace i ja mislim da je hero mnogo bolji od nokie tj. oni nisu ista klasa...
Capacitive vs resistive ekran
Ako cemo vec sirove specifikacije 288mb vs 128mb RAM-a 512 vs 70MB ROM, 400MHz vs 528 MHz
Kompas
Jaca baterija
Mnogo bolja izrada
Trackball koji je veoma zgodan pri igranju igrica, surfovanja internetom, selektovanju testa...
Superiorna virtuelna tastatura na kojoj je kucanje skoro pa kao na iPhoneu (portrait qwerty na 5800 je neupotrebljiv)
Dosta bolji user interface... widgeti, precice, FENOMENALNA people aplikacija (za svaki kontakt imas tabove za poruke, mejlove, FB statuse, i istoriju poziva...
5800 je odlican telefon za pare za koje se prodaje, ali upoređivati ga sa Hero-em, pricati kako je resistive bolji od capacitive, kako je symbian bolji od androida je u najmanju ruku smešno...
Sve u svemu, ako imas para kupi HTC Hero, nećeš zažaliti, ako nemaš 5800 je odlična kupovina za taj novac...
Nokia C6

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

telep, ti meni i ne mozes nista da objasnis. Ja sam rekao da mi je takav ekran odogvara jer sam navikao na njega. Ocigledno je da ti znas neto sto mi ostali smrtnici ne znamo. Ovim je svaka moja dalja diskusija s tobom zavrsena, jer ocigledno smo razliciti. Ja te pitam da mi navedes cinjenice a ti teras po svom.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

tehno maniac, mislim da si ukratko rekao sve. Hero bez razmisljanja. :wink:

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Slazem se sa gore navedenim komentarima experata sa ovog sajta...HTC Hero je klasa iznad 5800 i po mom misljenju svaki HTC uredjaj je klasa za sebe.Bicu malo zao pa cu da postavim ovakvo pitanje: Sa kojim nokiinim teleofnima moze da se Hero poredi stvarno ? :oops:
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Pimpdude
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Uto, 09. Feb 2010. 00:08
Lokacija: Padina-Novi sad

Post od Pimpdude »

tehno maniac napisao:Pimpdude, ne znas sta je ivica :lol: . 5800 ima izdignutu ivicu i zbog toga lici na kadu, htc ima izdignut donji deo i zbog toga izgleda kao da ima bradu :)

Izgleda da mogu ponovo da se vratim u prvi razred :lol: Ljudi,nemojte da se nervirate i svadjate oko ovoga. Ja sam otvorio ovu temu da svako kaze svoje misljenje oko ova dva modela,i pogotovo oni sto koriste takve telefone pa vidim njihove utiske. I koliko vidim da jeste Hero bolji,ali i da 5800 za te pare vise nego dobar telefon. Videcu kako cu biti sa parama i necu da zurim.Imam nekih 350E,malo mi je zao da sve potrosim na telefon ali uvek sam kupovao do 100E pa bih hteo sebe da pocastim nekim,kako bi rekao predstavnik za stampu HTC "ovo nije samo telefon,to je umetnicko delo" :D

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

jerkann, imao sam 5800, sestra ima 5530. Tako da ti prvi deo posta nije na mestu. :dry: Imao sam Omniu. Nije ni drugi. A za pare za koje mozes kupiti ocuvanu Omniju mozes uzeti HTC Tattoo koji je 8 puta bolji mobilni. Ili e71.
Kako mozes nekome da prcas o objektivnosti?
Uglavnom, kao sto su svi vec rekli, Hero premasuje 5800 za nekoliko klasa. Pa cak i n97 ;)
Ako si voljan da das 100e vise, bez razmisljanja.
iPhone 4.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

telep napisao:Danas je Nokia kamen, a iPhone tri puta bolji od Nokie.
Ako izuzmemo E seriju,obe marke za mene su lose i prenaduvane.Long live HTC.
Pimplude napisao:Jedino ako ja neznam sta je ivica
Ja cu da ti kazem,to ti je buraz od Marice.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Marko_NS, naravno da mogu da pricam jer se trudim da to budem ne samo u vezi gluposti (kao sto su telefoni) nego i u zivotu. Omnia polovna 8Gb moze da se nadje za 150 eura dobro ocuvana u fulu, a koji jos WM moze da se nadje za te pare?
Da se razumemo ja da mislim da za te pare Nokia 5800 nije najbolji izbor ne bih je ni kupovao.
I da sta mi tacno nije na mestu sto se tice "prvog dela posta", a i sto se tice Omnia-e?

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Post od markog »

tehno maniac, nisu ti bas tacne specifikacije. :wink: Na primer baterija, jednako traje i na Hero i na 5800...
Onda recimo qwerty na 5800 neupotrebljiv? Da ako imas 40+ godina i balon u stomaku, citaj: ako imas prste kao cevape... :lol:


Nema sumnje da je Hero bolji, klasa iznad, ali da je bolji onoliko koliko vise kosta, ne verujem, a postavljac teme kaze da ima 350e i da mu je zao da potrosi sve na tel. :)

P.S. Kakav je zvuk na slusalicama na Hero-u i da li su fabricke sluske upotrebljive? Je li bolje stanje nego na "tetoviranom" (koji po tom pitanju nije nesto)?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

markog, Pa ajde navedi tu realnu cenu hero-a pošto već smaraš sa tom nerealnom cenom (inače kada se uzme u obzir cena nekih modela od nokie hero je još jeftin). I da slušalice su upotrebljive isto koliko i od nokie i zvuk je dobar na slušalicama.

Pimpdude, bolje kupiti nešto što valja nego baciti pare na glupost.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Zaključana tema