SE k700i vs Nokia 6600

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

SE k700i vs Nokia 6600

Post od Cyber »

E ovako...zanima me koj je od ova dva fona bolji....moj licno izbor je k700i,ne zato sto ga koristim,nego sto sam ga uporedjivao sa 6600(koja ima dosta bugova)drzao sam oba,i zakljucak je - kamera mu je bolja , za mp3 da ne pricam....mana k700i je jednino mmc ali i bez nje ima dovoljno veliku memoriju(nijedan od ova fona se ne moze koristiti kao mp3 player,sto zbog male memorije,sto zbog loseg zvuka)...tako da ja toplo preporucujem k700i,a stvarno me zanima koj je od ova 2 fona bolji po vama ?!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

po meni je 6600 dosta bolji. Zbog MMC, symbian, a sto se tice kamere u K700i je blago receno zas naspram 6600 kada se prebace na kompjuter u rezoluciji 640x480. U toj rezoluciji na K700i ne mozes zumirati uopste dok na 6600 vec moze. Prdnos K700i je stereo mp3 i radio a u ostalom je po meni puno bolja 6600. Ja je imam sa karticom od 256 MB i radi mi sasvim normalno bez kocenja.

hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

Post od hellboy_90 »

mislim da je glupo da uporedjujemo ova dva telefona, ali po meni je 6600 bolja 1000x zbog svega onoga sto je janka rekla + symbian sto je OGROMNA prednost!!! :) :) :)

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

Uradi photo sa k700i na rezoluciji 1260x960(extended) i vidi sta je slika...
A to sto je symbian i nije neka prednost , a velika mana je N-e je zato sto se za svaki drugi format(mp3,mp4...)mora skidati download......ma k700i u svakom slucaju !

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Tek je onda slika nikakva, jer je standardna rezolucija kamere VGA, to je 640x480 pixela i u toj rezoluciji bi telefon trebalo da pravi kvalitetnije slike nego na rezoluciji 1280x960.

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

I sta otjes da kazes....da to povecavanje rezolucije pravi sliku losijom ? :uhuh: :uhuh: .... pa kako se onda mpix povecavaju na 1,23 ?! :oops: ..... 6600 nema bolju cam od k700 ama 100posto ! :wacko:

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Naravno da pravi losiju. To je softverski napravljena slika od 1280x960 kao sto bi mogla i 6600 sa photoacute programom. Da bi slike od 1280x960 bile dobre na kompu mora biti hardverska kamera od 1 mpix a ne VGA pa je razvlaciti softverski da bi bila "navodno slika" od 1mpix

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Cyber napisao:I sta otjes da kazes....da to povecavanje rezolucije pravi sliku losijom ? :uhuh: :uhuh: .... pa kako se onda mpix povecavaju na 1,23 ?! :oops: ..... 6600 nema bolju cam od k700 ama 100posto ! :wacko:
Čovek ti je dobro rekao. Ta rezolucija se postiže softverskom interpolacijom, ili prostije rečeno, softver u telefonu razvlači sliku na te dimenzije (rezoluciju) i prazan prostor između tako razvučenih piksela popunjava novim - dupliranim na osnovu starih... Rezultat nije Bog zna kakav (čitaj: loš).
Tako nešto daleko bolje se može odraditi na kompu, uz pomoć Photoshopa...
Program Photo Accute (za Symbian) tu softversku interpolaciju dosta bolje radi jer umesto da razvlači jednui fotku, u cugu pravi od 2 do 6 fotki pa od njih sklapa jednu uz pomoć složenih algoritama. Uz mirnu ruku i malo strpljenja mogu se postići dosta dobri rezultati.
Moj glas takođe za 6600 (i uopšte telefone sa operativnim sistemima).

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

E sad......zasto vi uopste pominjete prebacivanje na komp...ja sam rekao za slike na fonu a ne na prebacene,gde oupste videste da se ovde prica o slikama na kompu ?!

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Za fon, njegov ekran tj. ti ne treba nista veca rezolucija od rezolucije wallpapera ekrana, tako da tu nije ni bitno, jer na mnoogo telefona slika izgleda extra na ekranu moba... :lol:
Ja sam za 6600, ali ako ti treba manji fon, sa boljim mp3-om i radiom K700... 8)

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

A shta sa ekranom ? Po meni se na Se jedno 2x bolje vide slike i wallpaper.... :dry: :dry: :dry:

A da btw....pa bre 6600 je cigla,magnum....treba ti oruzani list kad je nosis negde...... 8) 8) 8) 8) 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Cyber, oba telefona su već uveliko prisutna na tržištu, još malo pa će u penziju. Čemu vodi ova rasprava? Ovakvih polemika je bilo koliko hoćeš na forumu. Ti imaš K700i, obožavaš SE, očigledno ne voliš Nokiu, zanima te koji je bolji, pa pljuješ 6600, zatim toplo preporučuješ K700i, pa te onda ponovo zanima koji je bolji... Nije mi jasno zašto si uopšte pokrenuo temu? Treba ti potvrda da si kupio "bolji" telefon? :uhuh:

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

1.Ne pljujem Nokiu,6600 je sjajan fon , ali odnos cena i kvaliteta je ubi boze... za 20€ jeftiniji k700i je po meni vrh za 6600(odnos cena i kvaliteta)...
2.Pokrenuo sam temu zato sto me je zanimalo drugo mislenje i uporedjivanje sto sam i na pocetku naglasio...

rocK
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 321
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 21:07

Post od rocK »

hahahahhaha , da vam kazem nesto , ja i brat imamo bas ove telefone , i uzeli samo ih u skoro isto vrijeme.....da bi se sad nakon nekih 6 mjeseci mijenjali za mobitele jer su nam nasi dosadili , on hoce radio , a ja symbian malo ,za promjenu.......znaci ..... svaki telefon dosadi , a i dobro vam je rekao miskoni ,telefoni su zastarjeli.......ma i vec su su penziji .....radije poredite sta novije..... :D 8)
rocK for ever

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

Pa rock mozda su tebi zastareli ali su ova dva fona i dalje najprodavanija trenutno....pa sam rast cene k700i-ja(koja stvarno neverovatno brzo raste)svedochi o tome...eto i razlog za uporedjivanje ! :oops:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Cyber, sve je to ok...ali jesi li razmislio da uzmeš možda neki noviji model...recimo 6630? 8)

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Cyber napisao: ali su ova dva fona i dalje najprodavanija trenutno....
Ne ne ne, grdno se varash. Najprodavaniji telefon je i dalje 3310 i 3410... za informaciju. Iz cistog razloga je i posle toliko vremena ih nije pregazilo vreme. Odisu kvalitetom, jednostavnoscu...itd. da ih sa ne hvalim puno jer nema potrebe. Dovoljno je reci NOKIA.

MOj najbolji ortak ima 6630, i telefon je stvarno super, ali bih ipak pre izabrao 6600, iz razumljivih razloga, jer je dosta jeftiniji, a 6630 ne podrzava sve symbian programe, vec samo one pisane za njega. A ja se uvek vodim idejom, zasto baciti 100 eura vise, kad neces moci da koristis sve mogucnosti tog telefona.

Sto se tice ciglastog izgleda 6600 i ostalih symbian telefona, to je normalno, i ne treba na to bacati drvlje i kamenje. Oni su u toliko funkcionalniji, i kome treba symbian telefon, treba da se pomiri sa velicinom telefona. A ako hoce fancy telefon, onda moze da uzme te gluposti poput Sam E800 i SE K700i...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

a 6630 ne podrzava sve symbian programe, vec samo one pisane za njega
Ko ti je to 'dojavio'? Cekaj malo, onda 6600 podrzava SVE symbian programe? :? Svaki dan saznas nesto novo. :D
Sto se tice ciglastog izgleda 6600 i ostalih symbian telefona, to je normalno, i ne treba na to bacati drvlje i kamenje. Oni su u toliko funkcionalniji, i kome treba symbian telefon, treba da se pomiri sa velicinom telefona. A ako hoce fancy telefon, onda moze da uzme te gluposti poput Sam E800 i SE K700i...
Haha , sit se nasmejah...

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

Dovoljno je retji Nokia ?!!E aj sad shta si pod time mislio ? ! Ponovo ono,Nokia bolja od SE....varash se :uhuh[/quote]

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nokia pravi solidne telefone po visokoj ceni i to je cinjenica,i imaju toliko modela koji su 95% identicni sa ponekom opcijom razlicitom,eventualno u drugacijoj masci (ako hocu radio i nesto jacu kameru u telefonu moram da dodam jos preko 100 evra vise nego sto sam platio 6680 kao doplatu za N70) a to je vec pokvareno ali eto oni tako zaradjuju lovu jer su vremenom stekli ime kao pouzdani i jednostavni za koriscenje ali brzo osipanje trzista pokazuje koliko jos ljudi misli da naseda na te fore!
Sto se SE tice imaju i oni nekih mana ali iz iskustva tvrdim da je K700 zakon telefon,strasno kvalitetno uradjen i stvarno nakljukan funkcijama ali nije u redu porediti 2 telefona iz razlicite klase bar ne u svemu jer jednostavno imaju malo dodirnih tacaka ali ako bas hocete da ih porediti onda im poredite slicnosti!Ko ima bolju kameru,ko jaci mp3,ko bolji ekran,kvalitetnije kuciste... ali izbegavajte globalno poredjenje vec jednom!! :x
Posto sam i ja imao K700 kad i moj brat 6600 uvideo sam da je,sto se tice gore navedenih osobina,K700 uglavnom bolji jer ima jako dobru kameru BEZ DODATNOG SOFTVERA,mp3 je stvarno super uradjen jos samo da moze da stane vise muzike,aluminijumsko kuciste je takodje prednost,autonimija takodje a o dimenzijama nebih jer 6600 jednostavno MORA da bude veca ali cinjenica da ima Symbian joj je fina prednost ali se ne slazem da je dovoljno sto ima Symbian pa je automatski 1000 puta bolja,to je glupost jer bih vise voleo da imam radio recimo i da mi telefon ne bude cigla a da nemam Symbian ali opet je to stvar afiniteta a o ukusima je vec davno receno da NE VREDI RASPRAVLjATI!!
Pozdrav 8)

Odgovori