iPhone ili nesto drugo

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

iPhone ili nesto drugo

Post od novak »

Pozdrav.
Vec skoro 2godine koristim SE C905 i doslo je vrijeme da se mijenja. U stanju kakvom je sada u zamjenu bih mogao dobiti max 100eura i za novi telefon bih ja izletio jos nekih 100eura, 150eura u slucaju bas neke telefoncine:D
Telefoni koji se uklapaju u tu cijenu su Nokia C6, X6, E75, E72. Uklapa se tu i par modela na Winu, al se meni win ne svidja, mrzi me rad sa olovkicom, a ja nisam naisao jos ni na jedan model kojem olovka nije potrebna :D Ima i nekih Androida al oni su mi nepoznanica.

Eh, a onda sam prije dva dana dobio mogucnost da povoljno pazarim iPhone. Imam rodjaka u USA koji bi mi izasao u susret i uzeo iPhone4 na sebe s tim paketima pretplate, ja bih platio samo cijenu uredjaja 300dolara. A on kao njihov pretplatnik moze i za cijenu od nekih 100-200 dolara uzeti 3GS.
Sta mi je bolje ciniti? Dati SE u zamjenu ili ici na ovu varijantu iPhone? Koristio sam iPhone ono rekreativno i meni se dopao. Nisam koristio bolji touchscreen, brz je, ima i zanimljivih aplikacija. Kakva je iPhone podrska sa otvaranjem pdf dokumenata? Mora li se konvertovati u neki njihov format?

I da, kako ide procedura da se iPhone osposobi za rad na nasem trzistu?

Hvala

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

novak, Iako se meni lično iPhone ne sviđa nikako (pri tome mislim na iOS), ova varijante je više nego pobvoljna. Ako ti plaćaš samo senu uređaja,a tvoj rođak pretplatu, onda definitivno uzmi iPhone.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

novak, Uzmi iPhone zato sto je povoljna opcija a ako ti se ne dopadne uvek ga mozes zameniti za neki drugi bolji model.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

iPhone 4 za 300$? To ne da je dobro nego sabija. 8)
I da je 500$, to bi bilo mnogoooooooooo pa i jos vise povoljno!
U svakom slucaju iP4.
Nokia 6220 Classic

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

novak, ma nek ti rodjak kupi taj Iphone za 300$. Ti ga prodaj za npr. 700-800 eur i kupi npr Samsung Galaxy S ili HTC Desire i jos ces zaraditi :-).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

novak, uzimaj iPhone4 i ako ne budes uzivao, uzivaces u dobiti koju imas od njega (mozes da ga prodas za min 650€). Sto se osposobljavanja za rad tice, reci rodjaku da trazi da firmware u njemu bude 4.0.1, jer ovi potonji se jos ne mogu jednostavno Jailbreakovati.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

iPhone. I pozeleces da ga zadrzis, nema potrebe za prodajom jer u ovom trenutku nema boljeg telefona.*



*Ne, necu napisati "po meni". Prvo, stilska je greska. Drugo, podrazumeva se. Slika
iPhone 4.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Marko_NS, ne bih se slozio da od Iphone 4 nema boljeg telefona, na stranu sto je tesko definisati sta je to "najbolji telefon", ali ima puno telefona koji su bolji od Iphonea 4 u barem nekom segmentu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Marko_NS
Да у потпуности си у праву!
Нема бољег телефона али за продају. :P
Poslednja izmena od bestboy u Sub, 18. Sep 2010. 16:11, izmenjeno 1 put ukupno.
Слобода или смрт

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Marko_NS, Kakav egoizam :angry: .Ima masa telefona koji su bolji od iPhone 4 modela, skoro svaki android telefon jede za doručak taj krš od Iphone-a.
bestboy, Slažem se sa tobom iPhone 4 je najbolji u tom segmentu.....da se što pre proda.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Post od novak »

Hvala na odgovorima. Najvjerovatnije cu se odluciti za iPhone, jer sam i ja misljenja da za tu lovu ne mogu dobiti kompletiniji telefon.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Nema boljeg telefona? Ahahahahahahahahahahahahaha! :lol:


Nije mi namera da zapocnem polemiku o ovome i na ovoj temi, ali jednostavno mislim da ta tvrdnja nema veze sa zivotom.

novak, racunaj na otkljucavanje telefona, ako ga donosis iz USA. I u takvoj varijanti nista drugo osim da ti ga taj neko donese kad dolazi, kao svoj telefon. U svim varijantama slanja racunaj i na carinu, koja nece biti mala.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Marko_NS napisao:nema potrebe za prodajom jer u ovom trenutku nema boljeg telefona.*
Ima ima potrebe... novak, ne slusaj sta Markoni brblja, kad ti stigne iPhone utopi ga nekom balavcu za dobru lovu, i od polovine te kinte pokupi neki mocan Android. Kad se smoris i zelis zamenu, prodas Android, ulozis polovinu love dobijene od iPhone-a i opet uzmes zverinu od mobajla... i opet ces moci slatko da se nasmejes provalama poput Markovih iz Novoga Sada... :roll: 8)

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

I posle kazu treba biti tolerantan prema iPhone fanboy-sima. :roll:
Mada kad malo bolje razmislim gori su ovi koji ih slusaju i upijaju svaku njihovu rec i bez pogovora kupuju Apple proizvode. :roll:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Post od novak »

Telefon bi dosao ono kao licni, ne bi islo na carinu i to. A sto se tice te eventualne prodaje ja ne razmisljam o tome. Meni je sve preko 200tinjak eura za mobitel bacanje love. Iphone je sada izletio da se uklapa u tu cjenovnu kategoriju, meni se dopada, ima dosta kvalitetnih aplikacija za struku koja meni treba, a i sama ponuda za iPhone dolazi kao vid nekog poklona.

Bekra
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Sre, 23. Avg 2006. 02:27
Lokacija: Novi Sad

Post od Bekra »

novak, ako je povoljna kombinacija onda uzimaj.
Lep je to telefon, ali po meni, za tu lepotu Apple previse kosta.

Na kraju krajeva, ako ti se ne svidi, lako mozes da zamenis za drugi, i jos da ti ostane novaca...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Daleko od toga da iPhone 4 nije lep i ekstremno funkcionalan, ali ljudi kojima je iole bitan tesko zaradjen dinar ce jednostavno odmahnuti rukom. Ako je prilika da se iP4 "mazne" za ok kintu, onda nema nikakvih problema, isto bih i sam vrlo rado uradio.

Evo ja se "kunem" u Desire i Android, zar ne bi bilo malo blesavo da tvrdim ono sto u ovoj temi neki tvrde za iPhone 4!? Verujem da bi za tvoj posao, novace, takodje bio sasvim ok...

Pizon12
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 15. Feb 2010. 13:08
Lokacija: Novi Sad

Post od Pizon12 »

Ako mozes da uzmes Iphone za te pare uzimaj odma i nemoj ga prodavati jer kao sto je rekao Marko_NS stvarno nema boljeg telefona trenutno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Uzimaj iPhone4 i ne se razmisljas. Gomila novih aplikacija svaki dan, + oko 250k "starih" samo na AppStore-u, a gde je jos Cydia? A kako velika vecina ovde Apple hatera kaze - ako ti bas ne odgovara, lako ces da ga utopis, evo, ja cu da ti dam zaradu od 200 jura za njega (spreman sam da ga otkupim za 400 € :lol: :lol: :lol: )
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

znemanja, araphel, Green,

Slika

Dobri pokusaji.

Simpaticno. No, hajd' da vi date neki argument?
I da, usput, ko je koristio iPhone 4 tu? Ah, da.

Slika
iPhone 4.

Odgovori