Koji giga mega grand parada telefon?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Koji giga mega grand parada telefon?

Post od Tacty »

sad sam bas gledao taj sony...kod njega mi se ne svidja sto je skoro kao 7" tablet...ovi drugi imaju 6" ali su spakovani u daleko manja kucista...

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Koji giga mega grand parada telefon?

Post od novak »

A lumia 1520?

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Koji giga mega grand parada telefon?

Post od Tacty »

wp nikako..

ako se izuzmu razni kinezi, sve se svodi na lg ili samsung za te velicine ekrana, bar se meni tako cini...

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Koji giga mega grand parada telefon?

Post od kvaka33 »

Bas tako,spala knjiga na dva slova ahaha
Imas Samsung i LG ,LG G PRO 2 nadjoh sada na oglasima za 430 evra ,strasan telefon nema sta.
Ako ti se ne svidja Samsung to je onda to
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Koji giga mega grand parada telefon?

Post od Tacty »

nekako je za sada broj 1 lg g pro 2...tek se pojavio, mogu jos malo da se strpim da mu padne cena bar koliko toliko...vidim da za neka trzista stize sa 2 baterije, sto bi bilo super ako moze da se nadje i kod nas...uopste mi se svidja sto nema zaheftanu bateriju nego mozes sam da je promenis...

mlax37
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 16. Apr 2014. 20:23
:: xperia ray

Re: Koji giga mega grand parada telefon?

Post od mlax37 »

Vidim da si ti vec kupio telefon zbog koga si postavio temu ali hajde da i ja iznesem svoj stav. I ja se razmisljam izmedju ovih telefona koje si naveo ili tacnije: lg g pro lite dual, sony xperia c i galaxy grand2.
Dobro, meni je jos bitno da ima dual sim funkciju. Mislim da je u ovom mom izboru najbolji Grand 2 mada me nsto vuce i ka soniju jer jednostavno volim tu marku ya sve uredjaje i uglavnom sam do sada imao njihove telefone.
Jedino me brine kod xperie c sto ima malu internu memoriju, ljudi se zale da ne mogu da instaliraju mnogo aplikacija cak i ako instaliraju na karticu. Deo softera se uvek instalia na telefon pa se posle nekoliko instalacija popuni. Da li neko zna nesto o ovome?

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Koji giga mega grand parada telefon?

Post od Tacty »

to sam i ja pitao za iinternu memoriju pa niko nista ne rece, ali koliko sam gledao okolo 4gb je lose....tu ti efektivno ostane 2gb za sve jer operativni sistem zauzima ostatak, znaci vrlo brzo mozes da dodjes u situaciju da ti prijavljuje low memory i da ne mozes nista vise da instaliras...mislim da je 4gb za tesko izbegavanje, cak mislim da to vazi i i za modele sa 8gb...ja trenutno imam svoj telefon od 16gb i vec bih imao problema sa nedostatkom prostora da imam samo 8gb ( a inace bas puno aplikacija i nemam, a nemam niti jednu igricu)...pazljivo razmotri, ipak nije 200 evra za bacanje ako ces za neki mesec ukapirati da je telefon pun i da nema dalje...

mlax37
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 16. Apr 2014. 20:23
:: xperia ray

Re: Koji giga mega grand parada telefon?

Post od mlax37 »

Malo sam istrazivao ali nisam dosao do zakljucka da li kod xperie c malo memorija pravi problem jer se aplikacije mogu instalirati na karticu. E sad znam da deo memorije aplikacije zauzimaju i na telefonu bez obzira sto se instaliraju na karticu. S druge strane kod lg g pro lite se ne mogu aplikacije instalirati na karticu ali ima 8 gb interne memorije. E sad sta je bolje ne znam. Za galaxy grand 2 pretpostavljam da se mogu instalirati na karticu.
Sve u svemu cini se da je Grand 2 najbolje resenje ali i najskuplje - 70 odnosno 80 evra u odnosu na ova dva.

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Koji giga mega grand parada telefon?

Post od kenzoki »

Ako ne igraš igrice, dva giga kao particija za aplikacije uopste nije malo. I to samo one zahtevnije igrice koje imaju po giga veliku aplikaciju sa podacima, “obične “ igrice zauzimaju malo prostora

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Koji giga mega grand parada telefon?

Post od Tacty »

nije baš ni mnogo...svaki update smanjuje memoriju, a aplikacije dosta toga trpaju u cache...čak i ako na papiru pokazuje da imaš dovojlno prostora može da se desi da ipak prijavljuje low memory...ja se lično ne bih zezao sa 4gb interne, a bogami ni sa 8gb, ali to sad neka svako proceni...

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Re: Koji giga mega grand parada telefon?

Post od darkado »

Azimuth napisao:Kakva je baterija na tom Mate-u? Badava veliki displej ako baterija ne može da nu izgura dan.
baterija na mateu je brutalna. ja se nikad vise ne bih vratio na default android battery life ali nikad. jos sam ga kupio novog novcijatog u kutiji, prvi ga ja upalio, sa garancijom za 210 evra. za te pare, bolje ne postoji. a bolja baterija ne postoji generalno :D
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Odgovori