Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od Baraba »

Realno, mislim da ni jedan model od ovih ne ispunjava sve kriterijume, 5s ne ispunjava da ne pališ pc. 1520 je lutrija, uglavnom zbog sistema, da li će ti se svideti, da li će dobiti pun update, da app na wp ispunjavaju tvoa očekivanja (za mene lično su siromašna opcijama i ružno dizajnirana).

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od Apolo »

psyhound, Bravo za komentar.

Behemoth, Sto se WP tice sve osnove aplikacije ces imati, e sad ako zelis nesto dodatno moras videti da li ima ili ne. Ja licno imam sve od aplikacija sto mi treba na WP. Iskreno, i ja sam se razmisljao da li da menjam svoju L830 za L1520 ali meni licno smeta malo ta dijagonala od 6 incha.
Festina lente.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od cvoruga »

Apolo, pa brate nema naših osnovnih aplikacija, malo li je?
B92 izgleda kao da ga je neko crtao po kazni, i treba tako nešto da gledam na uređaju od 300€?
Nema smisla, zaista, da je najjeftinija Lumija poput 520 i 630, pa i da razumem, ovako nema smisla.
Kad dajem tolko keša 'oću da radi kako treba i da izgleda lepo, a ne skrnavo i da li će mi učitati koment ili neće.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od Apolo »

cvoruga, Pa brate, necu koristiti aplikaciju zato sto je lepa vec da li radi. B92 mi sluzi da procitam vesti, komentari me ne zanimaju a nemam ni kad da ih citam. Uostalom imas Kurir i Mondo. Sto moras nase aplikacije koristiti... Probaj Russia Today npr ;)
Udjem u aplikaciju, otvorim vest, procitam i zatvorim... Koristio sam i Android i nijednu vise aplikaciju osim Infostuda nisam koristio, sve imam na WP. A 300 evra dajes i na hardver, ne samo na softver. Druga stvar je ako neko ne voli WP, resenje je u "kantici" ili iOS-u.
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od Baraba »

Koristiš li neku app za banku? Kom bank ili intesa?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od znemanja »

App treba da pruži i vuzuelni ugođaj, a ne samo funkcionalnost. Razlog zašto sam ostao na iOS nije njegova fluidnost, agilnost i sl, već su app fenomenalno odrađene i sa funkcionalne tačke gledišta i sa vizuelne tačke.
Meni na WP, bar ono što sam video, je loše sa dizajnerske tačke gledišta, app su osakaćene.
Više puta sam ponovio, OS je dobar onoliko koliko su dobre app za njega.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od Apolo »

Baraba, Aik banka, posto kod njih imam racun.

znemanja, Ok, ne kazem da treba da izgleda kao stracara ali ako aplikacija ne funkcionise sta mi vredi sminka? Generalno izbegavam Android zbog tog sarenila, a i prija mi crna pozadina na WP. Pogledaj kako je odradjena App TuneIN radio, TV vodic (domaca), Sofa Score, 6tag (nezvanicna instagram app) za WP pa ces videti da nisu bas sve osakacene :)
Festina lente.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od sugarcoated_ass »

Od app mene je VK.com oduševila! Rusi napravili lepsu i bolju app od Facebook-a! :D

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od Vlada Zem »

znemanja, +1. Meni je jako bitna (po stoti put) "uniformisanost" aplikacija. Mislim, kad developer dizajnerski "pusti mati na volju", i svako je "umetnik", tako mi dobijemo eyecandy sarenis u kom se teze snalazimo. Umesto da svi prate te dizajn obrasce.
Mene je to i privuklo prvo na Maemo pa WP. Par svetlih primera na WP, native app, ofis itd, pogledajte 3dpart tipa Enpass, TVvodic, to je to.
Sto se tice app tipa B92, Blic itd, meni se to nije svidelo na WP, cak ni SrbijaVesti. Za brz pregled vesti koristim UCBrowser i mobilne verzije sajtova.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od miodrage »

Baraba, za banku, Kom Banka ima svoju app i korektna je, provereno kod moje drage koja ima kod njih racun, i koristi. Ja koristim Raiffeisen, i osim placanja za koje moram da koristim komp sve drugo je savrseno. Takodjr i Intesa ima svoju app i sasvim je dobra za ono sto je namenjena.
Cvoruga: Ja zaista ne vidim sta tebi jod tig b92 smeta, znam na svim sistemima kako izgleda i meni to sve isto. Osnovna namena aplikacije za vesti je da vest procitas, i to svuda radi dobro.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od novak »

Ta vijesti srbija je jedno obicno smece od aplikacije. Ideja dobra, ali vizuelna izvedba i funkcionalost da se najezis.
Ima pages menager za wp. Ja sam je koristio jedno vrijeme, nije me dojmila radom. Na iOS radi bolje.
Kad bi se programeri malo potrudili WP bi imao super aplikacije, a dokaz je sofascore.
Ja kad sam uzimao wp ozbiljno sam razmisljao o 1520. Hardverski i vizuelno je meni predobar, al je mene na kraju odbila velicina.
Ako ti je bas frka da mijenjas, uzmi 5s i sacekaj oktobar kad bi trebao W10. 5s ces lako prodati, dok bilo koji wp vrlo tesko

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od kvaka33 »

Znas kako,kupovati nesto da bi posle lakse prodao?
Nekada.sam i ja mislio tako, vise ne
Kupujem za svoje zadovoljstvo, ne za tudje i laksu prodaju
Nekako uvek provejava to,"laksa prodaja", nije zastupljen model itd
Tako kupuju telefon preprodavci, ljudi koji vole da menjaju cesto(da li zbog potrebe posla ili....) 6 i sabani, da bi se pokazali tamo negde, nekom....
Kada ja budem resio da kupim wp,rukovodicu se mojim potrebama a ne trzistem ili....
Kupi ono sto tebi odgovara, to ce te jedino ciniti zadovoljnim,batali forumske rezone
Telefon koji te cini zadovoljnim je onaj pravi,svaka losa stvarcica koju ima svaki telefon ti onda nece biti problem
Ja bih tako razmisljao, bas te briga da li je u trendu,brendu fori i fazonu,tebi je najbolji i to je najvaznije
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od cvoruga »

Apolo napisao:TV vodic (domaca)
Ja sam je koristio, i dobra je, ali nema opisa filmova recimo niti link koji vodi na IMDB.
Ali je primer kako treba da izgleda aplikacija, samo još da ubace ovo gore.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od miodrage »

Novak: A sta po twbi ta Srbija vesri jos treba da ima? Otvoris, tapnes na zeljeni izvor, i citas vesti. Meni najbolja i najkoriscenija app u fonu, apsolutno sam prezadovoljan
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od novak »

A vec je bilo govora o tome da app treba normalno i da izgleda. Ako je vec funkcija samo vijest onda moze k'o na wap da bude samo tekst, al nije to to.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od Baraba »

kvaka33, nije baš, vremena su kada treba gledati svaki dinar, dosta može da se pukne kupovinom "manje popularnog ili no name" telefona.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od miodrage »

Evo par slikica, po meni sasvim korektan izgled pomenute app, sta jos po tebi novace treba ona da sadrzi, zivo me zanima? Nema ni reklama - za mene fenomenalno, odnosno ako ima nekih, ne iskacu, i ne smetaju.
[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/11 ... 83bd6d.png[/img]
[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/11 ... 6324a8.png[/img]
[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/11 ... d972a2.png[/img]
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od Azimuth »

Kako nema kad dole imas "forex trgovanje u Srbiji" :P

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od Adams »

Evo kao korisnik 1520.
Baterija je keva, posle godinu i 8 meseci koriscenja i dalje mi drzi ceo dan kad ga ne ispustam iz ruku, a uz normalno koriscenje skoro dva dana.
Kamera na visokom nivou, moze da se takmici sa novim flagshipovima.
Ekran je toliki da ja aplikacije za citanje vesti ne koristim. Pinovani su mi na pocetni ekran blic, b92, mondo, forumi koje koristim i to je to. Imam aplikacije za njih ali ih ne palim.
Doduse, prema clanku sa Benchmarka 1520 nije na listi za W10 ali videcemo sta ce biti na kraju...
Nokia Lumia 1520

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Nokia Lumia 1520 vs 1020 vs Iphone 5s

Post od Behemoth »

U VIPu su rekli da mogu dobiti zamenski telefon u vidu HTC Wildfire i tako neki :o
Oko 2 nedelje traje proces slanja za BG,servis i vracanje.

Kao prelazno resenje,najverovatnije cu uzeti Iphone 4s ili 5.
Lakse cu da ga prodam posle,i necu izgubiti na vrednosti.
Ortak mi nudi HTC One,za 100e,kao nov,u garanciji,ali kome ja to da prodam posle?
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Odgovori