Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od Zile995 »

Ta logika :) Ne mozes da pohvatas na koji software misli.

Cuj ga, opet meni pa meni.

Napisao sam sta je bolje, ostali neka zakljuce. Kod mene nema, "meni je bolje".
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od znemanja »

Aha, a kojom logikom ste vas dvojica zaključili da je kamera na 6p bolja?

Evo prema ovom sajtu kamera na s7 edge je bolja

http://www.dxomark.com/Mobiles/Column-r ... ile-Scores


Sent from my iPhone 6 plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od somi92 »

Promeniti ime foruma u Samsung svet , sa jednim malim odeljkom za ostale android uredjaje, apple izbaciti sa foruma. Ipak je samsung nesto najbolje sto se desilo covecanstvu, prosvetlivsi ga svojim S-amoled ekranom i najboljom kamerom koju je covecanstvo ikada videlo.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od telep »

Ne bi da ulazim u dalju raspravu, samo malo reality check sa tvoje fanboy strane bi bilo ok. Sve je ok, po tebi j7 ima bolju kameru od 5x i 6p, bitno je da niko drugi normalan to ne misli.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od Zile995 »

znemanja napisao:Aha, a kojom logikom ste vas dvojica zaključili da je kamera na 6p bolja?

Evo prema ovom sajtu kamera na s7 edge je bolja

http://www.dxomark.com/Mobiles/Column-r ... ile-Scores


Sent from my iPhone 6 plus using Tapatalk
A pazi HTC 10 (IMX377) deli mesto sa S7.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od znemanja »

@somi92, još jedan ovakav sarkatstična post i udaljiću te sa foruma.

Samo da objasnim nekim ovde logiku proglašavanja nečega najboljim.

Dakle, ako postoji nadležni entitet koji ima ovlašćenje/znanje/kompetencije da nešto proglasi najboljim i sl, onda se sud tog organa uzima kao relavantan. Primera radi, na izboru za mis sveta, neki žiri proglašava koja je najlepša devojka sveta, nakon proglašenja ta devoja nosi titulu mis sveta i zvanično se smatra najlepšom. S' druge strane moze meni, Peri, Ziki, Miki ili nekom sasvim desetom da ista bude ružna i da ona sto je ispala u nekom krugu izbora bude daleko lepša, to se tada zove subjektivno tumačenje, ali titulu najlepše nosi samo jedna, proglašena od stručnog žirija.
Da primenim tu analogiju na kamere na mobilnim telefonima, postoje neki sajtovi koji su skupina stručnjaka (da li su oni zaista kompetentni stručnjaci ili ne u to ne ulazim) i koji poroglašavaju neku kameru na telefonu boljom ili lošijom od konkurentne, sastave neku listu to je to. Kada pojedinici tumače te rezultate (gledaju slike, video snimke i sl.) donose sopstveni SUBJEKTIVNI sud šta je njima bolje. Imamo sud nekog entiteta koji je rekao koja je to kamera najbopja, ali taj sud ne mora da se poklapa sa mišljenjima svakog pijedinca.

Prema listi sa linka koji sam postovao u predhodnom postu, kamera na s7 edge i HTC 10 je ispred one na 6p i to je neki zvanični sud nekog entiteta.




Sent from my iPhone 6 plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od El Laki »

A u 6p ili J7 dilemi? Hvala lepo, poz.

Ti bre sam sebe demantuješ. Prvo kažeš da ako stručnjaci kažu to je to, onda je to tako; a onda ti kažeš tebi je bolja kamera na J7 i bolji displej. Ja sam mislio da si ti pametan dečko.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od znemanja »

Nisam rekao da je 6p bolji od j7 po pitanju kamere, nigde to ne piše.

Sent from my iPhone 6 plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od El Laki »

6p ili 5x, ista stvar.
znemanja napisao:telep, AMOLED je meni bolji, nije na 5x ekran loš, ali za moj ukus je previše taman. Kamera je takođe, po meni, bolja na Samsungu, volim malo jači intenzitet boja koji daje kamera na Samsung uređajima.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od Zile995 »

Ista kamera je covece i na 5X. Gde ti je sad ovde 5X na rang listi?

Dxo i testovi... Pazi, Z5 na drugom mestu. Fo real! Novac igra kljucnu ulogu.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od znemanja »

Laki, laki, ne paziš na času, rekao sam po meni, to je taj subjektivni sud o kojem sam pričao u predhodnom postu. Ja, podvlačim ja, volim jači intenzitet boja i meni su slike sa Samsung uređaja najbolje. No, taj viši entitet o kojm sam takođe pisao u predhodnom postu, je rangirao 5x ispred j7 i u pravu je. Dakle kamera na 5x je bolja od j7, ali taj rang ne mora da obaveže mene da se meni kamera na 5x više dopadne, kao što ovde dva prisutna člana ne mora da obeže rang s7 edge ispred 6p.

Sent from my iPhone 6 plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od Zile995 »

Ali "S6 bolji u vecini slucajeva od 5X"... :D

Dajes sud kao i oni.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od znemanja »

Da, jeste bolji u većini slučajeva, ako tebi nije to je tvoje pravo da tako misliš.

Sent from my iPhone 6 plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od telep »

Zile995 napisao: Dxo i testovi... Pazi, Z5 na drugom mestu. Fo real! Novac igra kljucnu ulogu.
Nekada si na ms mogao procitati i nesto pametno, sada samo naklapanja.

Z5 i drugo mesto po kameri na bilo kom testu je smehotresno (osim ako se mere najgore kamere). Flagship telefon sa najgorom kamerom u zadnjih ko zna koliko godina.

Znaci kamera na 5x je neuporedivo bolja od j7 ali to njega ne obavezuje da tvrdi i dalje da j7 ima bolju kameru. :lol: :lol:
Poslednja izmena od telep u Pet, 01. Jul 2016. 18:02, izmenjeno 1 put ukupno.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od Sale_M »

Sto se svadjate,kad su razlike u kamerama tj slikama male tj nisu drasticne.Nexus ima mozda najbolju,Sony i Samsung zaostaju ali ne mnogo nego malo.A i ne ispadne na svakim fotkama bolji Nexus,mada u vecini da.
Sto se tice J7 licno sam ga testirao pre kupovine i ne bih ga uzeo da nema vrlo dobru kameru,ali opet malo slabiju od Nexusa.Trudim se da uvek imam fon sa sto boljom kamerom tako da to sto je na tom Dorimax sajtu Z5 ocenjen kao drugi nije dzabe.Mozete pogledati moje semplove a i druge po netu.
U sustini,Nexus je mozda najbolji ali Sony i Samsung ne zaostaju mnogo.

A ti Telep si zaljubljen u Nexus tako da nemoj da lupas ovde jer nisi video vise od 2 slike sa Z5.

Послато са SM-J700H
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od znemanja »

Znači, zvanične liste su vam smešne, ali vaš sud, koji je uzgrad rečeno totalno nebitan za druge osim za vas same, je krajnje merodavan, jel tako? Da, nexus fan boy nasao da proziva mene.

Sent from my iPhone 6 plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od Zile995 »

Sale, ali pogledaj kako su rangirani telefoni. Kazes da ima najbolju kameru od spomenutih, pa nije na vrhu. Dxo...
telep napisao: Nekada si na ms mogao procitati i nesto pametno, sada samo naklapanja.

Z5 i drugo mesto po kameri na bilo kom testu je smehotresno (osim ako se mere najgore kamere). Flagship telefon sa najgorom kamerom u zadnjih ko zna koliko godina.

Znaci kamera na 5x je neuporedivo bolja od j7 ali to njega ne obavezuje da tvrdi i dalje da j7 ima bolju kameru. [emoji38] :lol:
Pazi "nadlezni entitet" je tako rekao/napisao, pa to mora da se postuje :D Al on fura svoju pricu jer mu tako odgovara.

Moze da tvrdi sta hoce, jer je njemu to bolje, pa i Dxo ekipi kada pune svoje dzepice.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od El Laki »

Nema tu meni ili tebi, kvalitet fotografije se ocenjuje po tačno određenim aspektima. Tebi može samo više da se sviđa slika, ali ne može tebi da bude bolja, kvalitetnija kada nije. Može meni više da se sviđa slika Uroša Đurića ali Paja Jovanović je za njega pojam. Dakle, ako se tebi sviđa slika sa Samsung modela ok, ali ne može ni u kom slučaju biti kvalitetnija jer te prenaglašene boje su mana, nikako prednost jer se baš zato nazivaju PREnaglašene. Isto važi i za kontrast i sl. Kvalitet i tvoj ukus nemaju dodirnih tačaka. Ali nemoj zbog svog ukusa da pripisuješ kvalitet tamo gde ga nema.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od znemanja »

Laki, pa upravo to, slika na 5x je kvalitetnije od j7, to sam i rekao, ali ja imam puno pravo da kazem da se meni kamera na j7 više sviđa. Sve što ti, ja ili bilo ko drugi kazemo je subjektivno poimanje istog, samim time ni ti, ni ja, ni neko treći kao pojedinci ne mozemo da generalno proglasim nešto najboljim. Ja mogu da kažem da je s7 edge najbolji telefon, ali to ne mora da obavže tebe da isto misliš.

Slike se ocenjuju po tacno određenim kriterijumim, tako je i formirana lista sa linka koju ja, ti ili bilo ko drugi moze da prihvati kao relavantnu, ali i ne mora, isto tako je AMOLED ekran proglašen najboljim, ali to ne mora da obaveže sve da preferiraju AMOLED.



Sent from my iPhone 6 plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Telefon sa najboljom kamerom do 250 Eura

Post od Zile995 »

znemanja napisao: to sam i rekao, ali ja imam puno pravo da kazem da se meni kamera na j7 više sviđa.
Dobro, a sto to pises da ti se nesto vise svidja? Kakva je korist od takvih postova onda pri odabiru telefona, kad za 250e ima 5X koji poseduje bolju kameru? Pokretac teme je to i trazio.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Odgovori