Sta odabrati ?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
vidramon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 29. Maj 2015. 21:48
:: Nokia Lumia 520

Sta odabrati ?

Post od vidramon »

Pomozite mi da se odlucim bas sam u dilemi.

https://www.kimovil.com/en/compare/meiz ... e-4gb-64gb

Nokia 5.1 plus 3GB/32 = 60000 din
Nokia 6.1 3GB/32 = 55800 din
Xiaomi Mi A2 Lite 4GB/64 = 55000 din
Meizu M15 (lite) 4GB/32 = 48000 din

Cene koje stoje sa strane su naravno cena telefona + ugovora na 2 godine.

Navodno je 5.1 plus najjaca sa karakteristikama i hardwerom, Meizu ima najbolju kameru prema Kimovil-u, Xiaomi bateriju a 6.1 je drugi po hardweru..

Ima ko sta od ovoga sta bi uzeli, nekako me najvise vuce Meizu koji je najjeftiniji a ne bi trebalo da bude toliko losiji od ostalih ?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sta odabrati ?

Post od Sale_M »

Iskreno, od ovoga ti je najbolje da uzmes 6.1, proveren je model.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Sta odabrati ?

Post od Evindzer »

.
Poslednja izmena od Evindzer u Ned, 16. Dec 2018. 05:43, izmenjeno 1 put ukupno.

vidramon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 29. Maj 2015. 21:48
:: Nokia Lumia 520

Re: Sta odabrati ?

Post od vidramon »

Mislio sam da ce ovde neko nesto konkretno predloziti ili reci, medjutim nista... ne znam ni sam, imam vremena do ng da se odlucim pa cu videti.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta odabrati ?

Post od Green »

Je l' ti covek odmah predlozio Nokiu 6.1, sta se foliras. Trebamo roman pisati da bi se ti odlucio?

vidramon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 29. Maj 2015. 21:48
:: Nokia Lumia 520

Re: Sta odabrati ?

Post od vidramon »

Romane pisu romanopisci, sem ako nisi isti ne vidim svrhu da ga pises.

Normalna konstatacija i zakljucak od par recenica su dobrodosli. Medjutim ni traga ni glasa, ni misljenja korisnika ovih telefona, iskustva, mana, prednosti, kao da sam pitao o telefonima na forumu za automobile.

Konkretno dva komentara od kojih jedan prilicno neupotrebljiv a drugi bez ikakvog obrazlozenja clan je rekao ''od ovoga ti je najbolje da uzmes 6.1, proveren je model.'', na osnovu ovoga verujem da ni moja pokojna baba danas ne bi kupila telefon, sto je on proveren u odnosu na ostale ne vidim apsolutno nikakvo obrazlozenje niti verujem da ima logicnog.

Uostalom nije ni bitno odlucio sam, uzecu Xiaomi Redmi Note 6 Pro, jedino sto mi malo ne odgovara jeste sto moram da dam odmah 9000 din ali sta da se radi, uglavnom izadje 57000 ukupno sto je u cenovnom rangu sa ova tri ostala navedena modela, ima najjaci hardver od ponudjenih, najveci ekran, najbolje kamere i najvecu bateriju mana je sto ako se koriste dve kartice ne moze da se prosiri memorija. Hocu da rasteretim DSLR od snimanja pa mi treba kvalitetna kamera koja moze da pruzi dostojnu zamenu + hocu najbolji moguci hardver za pare koje dajem, a mislim da sam to upravo pronasao u ovom telefonu.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Sta odabrati ?

Post od novak »

Nisam bas siguran da ti taj cjenovni segment moze zamijeniti DSLR


Sent from my iPhone using Tapatalk

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Sta odabrati ?

Post od djole1989 »

Ni jedan telefon ne moze da zameni dslr i nece moci u skorijoj buducnosti da se ne lazemo....ali ima telefona koji prave pristojne fotke...ali u tom cenovnom rangu u kom su navedeni telefoni tesko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Sta odabrati ?

Post od Evindzer »

Vidramon, moj komentar nije bio prilično, već totalno neupotrebljiv, kucao sam u redu u banci i otkucao glupost. Dešava se i najboljima, pa što ne bi i meni. :D
Uglavnom, nisi dobio mnogo odgovora jer ovde nema mnogo ljudi koji poseduju telefone koje si naveo. Ukoliko postoje zasebne teme za pomenute modele, možeš i tamo pogledati iskustva, a ako ne, potraži isto na Benčmarku, tamo ima više vlasnika Nokijâ, pa možda nađeš nešto korisno.
Što se mene tiče, ja bih od navedenih uzeo Nokiju 6.1 jer Nokija 5.1 Plus ima obrvu koja mi je odvratna, a i ne treba mi, imam već dve svoje. :D
A ako je kamera jedan od prioriteta, ako bih imao ikakvog izbora, izbegao bih svaki od tih modela jer sam gotovo siguran da nijedan od njih nema ni prosečnu kameru.
Primer: pre par meseci sam uzeo Samsung Nout 8 i njegova kamera je u mnogim situacijama vedljivo gora od moje stare Lumije 930. Kad je takva situacija kamerom modela kojeg su mnogi prošle godine smatrali najboljim Androidom, mogu samo da zamislim kakve su kamere na ovim primercima koje si ti uzeo u razmišljanje.
Eto, toliko za ovaj put.
PS: za ovaj komentar se može reći da je prilično neupotrebljiv. :D
Poslednja izmena od Evindzer u Ned, 16. Dec 2018. 15:35, izmenjeno 1 put ukupno.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta odabrati ?

Post od Green »

vidramon napisao:Normalna konstatacija i zakljucak od par recenica su dobrodosli. Medjutim ni traga ni glasa, ni misljenja korisnika ovih telefona, iskustva, mana, prednosti, kao da sam pitao o telefonima na forumu za automobile.
Ti prvi uopste ne napises bas ono sto ocekujes da ti neko drugi napise i onda se zalis!? Svasta... :dry:
I jos se na kraju odlucis za nesto sasvim drugo... :? :roll:

vidramon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 29. Maj 2015. 21:48
:: Nokia Lumia 520

Re: Sta odabrati ?

Post od vidramon »

Momci malo bolje procitajte napisao sam : ''Hocu da rasteretim DSLR od snimanja pa mi treba kvalitetna kamera koja moze da pruzi dostojnu zamenu''

Od snimanja znaci video sadrzaja ne od fotkanja ili ti slikanja. Naravno da je svaka kamera na telefonu svetlosnim godinama daleko od ozbiljnijih DSLR modela i o tome ne treba pricati. No problem mi je sto mi cesto treba kamera za snimanje, pa moram svaki put da se cimam sa DSLR, da kacim na stativ da vadim iz kutija da montiram... Imam i tablet od 10 inca i sa njim sam pokusavao a to je tek mucenje ne mogu nikako da ga namestim da stoji kako treba sve stavljao i podglavljivao na stolicu, onda ugao vidljivosti strasan...

Pa sam mislio da mi buduci telefon izmedjuostalog posluzi za to snimanje umesto DSLR, kvalitet treba da bude zadovoljavajuci u uslovima sa slabijim osvetljenjem i da af radi dobro nista vise, ne treba mi 4k i slicne stvari, ima stativ za telefon 500 din i udri.

@Evindzer pa moguce da su ovde ljudi sa mnogo skupljim uredjajima sta znam, ali svako ima svoj novcani prag.
U tome je i problem sto se o Nokijama jako jako slabo pise vidite i sami, a ovih Kineskih brendiranih ima tema po 200 strana.. Pokusavao sam da pronadjem na YT 6.1 vs X R N 6 PRO ali nema nalazim malo brdo ali 6.1+ vs X R N 6 PRO.
Mislim glupo je sada porediti DSLR kamere i ove kamere na telefonima sa malim senzorima, hteo bih samo da odaberem uredjaj sa najboljom kamerom i najboljih hardverom da radi da ne stuca nema bagove i slicno nista vise, ne ocekujem spejs satl naravno :)

vidramon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 29. Maj 2015. 21:48
:: Nokia Lumia 520

Re: Sta odabrati ?

Post od vidramon »

Green napisao:Ti prvi uopste ne napises bas ono sto ocekujes da ti neko drugi napise i onda se zalis!? Svasta... :dry:
I jos se na kraju odlucis za nesto sasvim drugo... :? :roll:
Ja sam lepo napisao da zelim uzeti najbolji telefon od ponudjenih, ako smatras da je neki bolji od drugih ili ga koristis ukratko obrazlozis, e da a nisam ni od onih koji uzimaju stvari na osnovu jednog misljenja, uvek volim da cujem vise od vise razlicitih ljudi to sam ocekivao ali kao sto rece covek mozda ovde nema ljudi koji koriste ove telefone..

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sta odabrati ?

Post od sugarcoated_ass »

Meizu na forumu nema niko, 5.1 plus isto. 6.1 možda jedna ili dve osobe, A2 lite samo jedan. Ne možeš ni dobiti neke konkretnije odgovore.
Ja ti isto samo mogu reći da ti je najsigurnija opcija 6.1. Kamere što se tiče ne možeš ni od jednog od ovih očekivati mnogo. Možda da se opružiš za A2 (bez lite) i nabaciš mu Gcam.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Sta odabrati ?

Post od novak »

@vidramon
Svejedno foto ili video, svi pobrojani modeli su srednji razred i nemaju kvalitetnu kameru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Sta odabrati ?

Post od Dart Vejder »

novak napisao:@vidramon
Svejedno foto ili video, svi pobrojani modeli su srednji razred i nemaju kvalitetnu kameru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisu čak ni srednji, već niži, tako da kamera sigurno nije dobra. Koliko para toliko muzike. Posebno kod telefona i posebno za video snimke. Možda bi Mi A2 mogao da prodje, ali on je skuplji od navedenih opcija.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

vidramon
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 29. Maj 2015. 21:48
:: Nokia Lumia 520

Re: Sta odabrati ?

Post od vidramon »

E pa dobro ako je tako, nisam znao da su na ovom forumu samo bogati pa svi koriste telefone od 300e+ :? :D

Ne znam gledao sam ovaj Redmi Note 6 pro danas i kamera je odlicna za telefon od 180e po meni, i ako slikam sa DSLR opet to kazem, ipak ne postoji dzaba ona izreka ne pravi aparat/telefon fotografiju nego fotograf tako da ima dosta do vestina prilikom slikanja i ocito ili ovo sto sam ja gledao nije ta kamera ( lik slika sa necim drugim ) ili lik rastura kako uslikava.

Tako da mislim da ce kamera da posluzi svrsi i to jako dobro kao rezervna kamera za snimanje i povremeno slikanje, naravno necu slikati najbitnije sa njom i po noci nego cu uzeti aparat.

Nista razmotricu jos jednom 6.1, ustvari otici cu u Telekom da pogledam, ali na papiru mi R N 6 ima i noviji cipset i bolji graficki cip, veci ekran i bateriju veceg kapaciteta... Mada ono sto je na papiru ne mora da znaci da je i u realnost tako.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Sta odabrati ?

Post od Evindzer »

Ova tema postade bolja od one Umreo-teme. :D
Vidramon, sve što smo ti napisali, napisali smo dobronamerno, tako da nema potrebe da potežeš za sarkazmom tipa "forum za buržuje sa buržujskim telefonima". Ima nas ovde dosta koji kupe jedan aparat i koriste ga dok ne crkne, po 3 ili 4 godine, ili duže - ja sam jedan od takvih. Osim toga, nadam se da si svestan da ti niko nije bio dužan da odgovori i da smo svoje slobodno vreme odvojili da bismo tebi pokušali da pomognemo, a i to da je svaka vrsta interakcije na forumu dobrovoljnog karaktera. Da zaključim: niko ovde ništa ne duguje tebi (ili meni, ili bilo kome), pa da je u obavezi da odgovori na nešto, a s druge strane, već sam ti rekao da posetiš i iščitaš teme o modelima koji te interesuju (ovde i na Benčmarku) i tako ćeš mnogo bolje saznati o ličnim iskustvima njihovih vlasnikâ, nego prepiskom u ovoj temi.
Šta god da izabereš, unapred čestitam i želim ti da te dobro i dugo služi.
Pozdrav. :)

Odgovori