Koji tablet kupiti?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Odgovori
pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Koji tablet kupiti?

Post od pelleruma »

I ja bih uzeo neki tablet,ali sa opcijom telefoniranja.Razmisljao sam isto o P1000,pala mu je cena na prihvatljivo,samo da li ga je pregazilo vreme?Druga opcija je P6200,isto Samsung,koji moze u oglasima da se nadje za 270-300€.Vidim ga u ponudi Mts-a,ali bez minuta,samo u internet paketima.Pisao sam im da li bi mogao da se uzme a da budu i minuti ukljuceni-neki MixNet paket,pa cu videti sta kazu.Jeste velik ekran i nezgodno,ali posto vise nisam u onim godinama kada sam trenirao ili bio na igralistu po 4,5,6 sati dnevno,sada mi to(mislim)nece biti toliki teret.Videcu,ako uspem da uzmem.Meni bi trebao,uglavnom sa internet,filmove,knjiga,a pricam do 10 min dnevno max.Mozda bi i P1000 bio ok?
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Behemoth »

Za to ti P1000 radi posao bez problema.On ima potpuno isti hardver kao i Samsung Galaxy S
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Koji tablet kupiti?

Post od cvoruga »

pelleruma, za tvoje potrebe je p1000 više nego dovoljan :) .
Ja pričam non stop, i smor mi je da ga vučem sa sobom :uhuh: .
Danas sam gledao 7'' ekrane i za multimediju su izmišljeni :wink:
Da dodam još ovo, bolji i kompletniji i jeftiniji mi je p1000 od tabova koje sam danas nasumično gledao.
Recimo da p1000 ima i GPS i 3G, a tabovi od 250 evra ne :x .

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Koji tablet kupiti?

Post od pelleruma »

Hvala momci na odgovorima!Videcu sta kazu iz Mts-a,ako ne moze preko njih,onda cu se fokusirati na P1000.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Koji tablet kupiti?

Post od cvoruga »

Danas sam "probao" Note i ono čudo je (pre)veliko za moje shvatanje mobilnosti telefona :oops: .
Note (extra sprava 8) ) nije mobilan, ne može u džep od pantalona da stane (može ali jako teško :x ), mora u torbi da se nosi :wacko: .
Kad već moram da nosim torbu onda ću da nosim lap sa sobom kada mi treba :) .
Videću još neki model tableta, razmisliću dobro, ne bih da dam (ne male) pare a da ga ne nosim sa sobom jer me smara veličina ;)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Koji tablet kupiti?

Post od acamatic »

cvoruga, to je lepo sto si probao,kako da kazem,jer si odmah uvideo da ti ne odgovara za svakodnevno secanje,kada ne mozes da ga spakujes u dzepu od pantalona,onda je sve dzabe..E sada posto i ne planiras da ga secas u pantalonama(note,jer je prevelik za to i plus moras da imas torbicu neku za njega) onda lepo uzmi neki tablet, od 7" ili 10" sta ti odgovara i molim lepo..

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Koji tablet kupiti?

Post od cvoruga »

Gledao sam tablete i preskupi su, realno :x .
Da je neki poznatiji brend i da pored standardnih f-ja poseduje još i 3G, GPS košta preko 300 evra :shock: .
Plus što ne videh da imaju FM, što je meni skoro pa nezamislivo da pazarim uređaj bez njega :cry: .
Ne vredi tih para, posebno što bi ga koristio po potrebi, zato sam i pogledao Note kao rešenje i za svaki dan i za "ozbiljniju" multimediju :uhuh: .

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji tablet kupiti?

Post od djoxie »

pre nedelju dana sam uzeo galaxy tab plus p6200 i malo je reci da sam odusevljen, uzeo sam ga kako bi mi odmenio laptop kad su u pitanju putovanja, a i kod kuce. prosle godine sam imao p1000 i mogu reci da je njegov naslednik dosta ispred p1000, vidi se razlika u brzini, a plus se za koji dan ocekuje i oficijelni update na ICS. tacno je, nema fm radio, ali zato je tu internet radio, mada ja ovakav uredjaj ni ne bih koristio za slusanje radija, to mi je nekako vise za telefon... sve u svemu, za te pare (280e na crno), ne vidim nista bolje trenutno.
::luv phonez::

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Koji tablet kupiti?

Post od pelleruma »

http://www.tehnomanija.rs/tablet-pc/pre ... 74b3g.html
Ima li ga neko?Sta mislite?Za internet,film,pomalo razgovora i sms-a.To mi je bitno:komforan ekran za prve dve savke,a da je i telefon
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Koji tablet kupiti?

Post od cvoruga »

pelleruma, što si odlučio taj model a ne recimo Samsung Galaxy Tab P1000 ?
Slične su im karakteristike a i cene 8)

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Koji tablet kupiti?

Post od pelleruma »

Ma sludjen sam.Ne bih bio da imam love.Ovaj sam natrcao,cunjajuci i trazeci po internetu.Ovaj bih mogao uzeti na 6 ili 12 rata.Nigde ne mozes naci na rate u ovoj zemlji,kao da imamo plate 1000€!Zato mi pade ovaj.P1000 je isto relativno pristupacan sa svojih oko 270€ nov,po oglasima oko 180€.Zato sam se pitao da li neko ima ovaj i sta mislite.pozZ
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Koji tablet kupiti?

Post od hirurg »

pelleruma, druze mala je razlika u parama...a p1000 nudi znatno vise nego prestigio...uz to i kvalitetnije izrade. iskren da budem i ja se dvoumio kada sam kupovao tab i odluka je presla na p1000 jer ima znatno vecu podrsku na xda po pitanju svega tako da topla preporuka.
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Koji tablet kupiti?

Post od pelleruma »

hirurg,hvala-jasno mi je da je P1000 kvalitetniji,ali rate...ne kaze se dzabe-e sirotinjo i Bogu si teska!
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Koji tablet kupiti?

Post od gargamel4 »

Ne bih ni pod razno išao na Prestigio. Gledao sam i e-book readere i tu su dosta ispod konkurencije, a za Android tablet 800*480 je tragično. P1000 je sa svojih 1024*600 je, po meni, donja granica u rezoluciji. Posebno što pričamo o jeftinim modelima.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Koji tablet kupiti?

Post od mrkixxx »

morao sam da izvadim temu , ali bolje od počinjanja nove :roll:

elem,
dvoumim se izmedju p1000 i galaxy tab 2 7.0 koji ima slične karakteristike ali dual core sto je extra prednost, a mana mu je sto nema funkciju telefoniranja. cena 25000 u tehnmarketu ( na 12 rata)
galaxy tab p1000 vec se nalazi po oglasima za 150 do 180 e.

nisam pametan sta mi je ciniti? da li manja cena, stariji model ali sa telefoniranjem, ili noviji model , skuplji i bez telefona? da li je razlika u jacem procesoru osetna? koristio sam huawei s7 slim i bio zadovoljan ali uvek moze bolje... :D

i , sta mislite o huawei media pad-u? bolji je od samsunga ali ima i jacu cenu.

hvala unapred.

pozz

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Koji tablet kupiti?

Post od cvoruga »

mrkixxx, zašto ne pogledaš Nexus 7, poređenje, neznatno skuplji, bolje karakterisitke, redovan update softvera,
mana što nema slot za SD karticu i loša kamera :shock: .
Po meni bolja varijanta posebno mobilni posebno tablet, mrzelo bi me da vučem sa sobom stalno toliku spravu :oops: .

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Koji tablet kupiti?

Post od m@c|-|oR »

cvoruga, zato je Asus izmislio Pad Phone - 2 u 1 :).
Doduše, zapaprili su mu cenu, samo tako, ali je ideja fantastična. Ono, kad pogledaš cena je taman kao da si kupio odličan tablet i odličan telefon poseebno, ali je u zbiru baš velika.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Koji tablet kupiti?

Post od cvoruga »

m@c|-|oR, fantastična ideja slažem se, ali napish gore da je meni problem veličina u svakdnevnoj upotrebi i ne bi nosio ;) .
A Nexus7 je best buy i treba ga uzeti u razmatranje

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji tablet kupiti?

Post od miodrage »

Jeste da je najskuplja stvar od svih, ali ovo moze skoro u potpunosti da zameni desktop -
Microsoftov Surface Pro - 64GB varijanta je oko 650€, a 128GB varijanta 750€.
Jos jedna sjajna opcija je Samsung Slate, samo on kosta oko 1000€ :(
E sad, ovo su sve hibridi tableta i ultrabook-a, verovatno je mali broj ljudi kojima ovo zaista treba i koji mogu da izdvoje ove znacajne sume za njim. Ja samo navodim da i ovo postoji kao mogucnost, pored iOS-a i Androida.
Takodje, ne mogu da ne spomenem iPad mini ili iPad4, gde je iPad mini 100€ jeftiniji od "cetvorke"
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Koji tablet kupiti?

Post od acamatic »

mrkixxx, ako vec ides na varijantu ova dva modela, i ako ti nije potrebno da tablet ima mogucnost za SIM,jer ces po meni uvek ici sa telefonom(e onda nije),onda lepo uzmes jaci i zanemaris opciju za pozive..Mada ja bih sada porazmislio i za ovaj Nexus iskreno,vise mi se svidja on,e sada ne znam koliko se krece kod nas..

Odgovori