Pomoć pri izboru nokia 6290,7390,n76 i e65

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
maki_bgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2007. 19:55

Pomoć pri izboru nokia 6290,7390,n76 i e65

Post od maki_bgd »

Cao svima :)

Nekoliko telefona mi se svidja,ali stvarno ne znam koji da izaberem :unsure: A dvoumim se izmedju nokia 6290,7390,n76 i e65

Pomozite mi da izaberem pravi,jer svaka preporuka je dobrodosla...

Hvala unapred ;)

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

Za pocetak sta je tebi bitno kod telefona? Od toga najvise zavisi sta je "pravi" telefon. Da li ti je bitniji Simbian ili kamera? Da li ti je Wi-Fi bitan? Da kupujem sebi uzeo bih E65 ali da li je to pravi telfon za tebe zavisi od toga sta zelis.

maki_bgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2007. 19:55

Post od maki_bgd »

Bitno mi je da ima dobru kameru,memoriju,bateriju(da ne moram da ga punim svaki dan),jak mp3 da lepo izgleda(jer ipak sam ja zensko) :) i naravno da ima neke jake funkcije.... :unsure:

Pa mi kazite koje su prednosti i mane ovih modela? :unsure:
(kod kog modela mogu da se zakljucaju poruke,slike,pozivi...)

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

Чисто смумљам да ћеш све то наћи у једном. :wacko:
Јер колико сам видјео и чуо батерије слабо држе код симбијана.
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

llulle
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 447
Pridružio se: Pet, 01. Sep 2006. 19:32
Lokacija: kikinda

Post od llulle »

ovako maki:6290 je po mnogima jako ruzan,a ja sam ga video taj fon juce i nije uopste mali,tako da ti savetujem da taj izbacis,7390 nije smartfon ali za tebe nema lepsi,brz je,ima odlicnu kameru,memorijsku i to bi bio odlican izbor,n76 izbaci odma posto ima ocajnu bateriju i moraces da punis fon svako vece i e65 je extra fon-symbian,wifi,ok kamera i ubedljivo je najlepsa nokia
nadam se da sam ti pomogao i savetujem ti da izaberes jedan od ova 2(7390 ili e65)
ako hoces bas bas zenski fon sa super funkcijama ali bez mogucnostima kojepruza symbian uzmi 7390,a ako zelis cisto savrsestvo kada je u pitanju dizajn+odlicne funkcije(symbian,wifi i dobra baterija) uzmi e65
nokia c7

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Eto, sve je recheno, potpuno se slazem sa llulle-tom. Inace ja bih u ovu ponudu jos ubacio 6120, jer mislim da je fon stvarno extra, jedino sto ima onako, prosecan,da ne kazem, strogo poslovan, izgled. Ali jebiga, nema jare i pare.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

e65 bi mogao da bude jako zanimljiv a dobar je fon.tako da bi ja njega preporucio sa ove liste.toliko o tome
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Nijedan od navedenih modela nije narocito jak sa baterijom, izuzev 7390, koja je standardnog kapaciteta, neznam tacno, mozes to da provjeris na ovom sajtu, ali je je to telefon bez operativnog sistema, a njemu po pravilu je dovoljan procesor sa manjim taktom rada, sto opet posljedicno vuce manju potrosnju.
Sto se tici zakljucavanja foldera, u principu, to bi trebalo da mogu svi smart telefoni, tj preostala tri koja si nabrojala jer postoje odgovarajuci programi, koji sluze za tu namjenu.
Sto se tice dizajna, pa to je subjektivna stvar, i ja bih kao muskarac izabrao N76, ali kad sve saberem i oduzmem, pravi izbor po meni je e65, sa pristojnom kamerom, necu da govorim napamet, ali po sjecanju cinimi se da je i kod ostalih modela kamera identicna (mrzi me sad da provjeravam.) Plejer je identican, tj. ni u jedan od ova cetri modela nije ugradjeno nista posebno sto se tice hardvera, a sto bi ga izdvajalo po kvalitetu reprodukcije.
Znaci moj glas je E65 zbog wifi-ja, koji mozda do sada nisu imala prilike da koristis, ali za sve postoji prvi put, pa neka to bude sa ovim modelom. Vjeruj mi osusevices sekoliko je to koritan dodatak telefonu. Nemoj misliti da je suvisno, jer kroz ajde da kazemo 2god. to ce postati standardni dodatak, za neku srednju klasu modela, isto kao sto je bilo i sa bluetooth, bez kojeg se nemoze zamisliti danas telefon.
Nadam se da sam pomogao.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

А зашто је онако боље урађено са иконицама на Сони Ериксону телефонима него на Нокијама? Бар по мени су много боље урађене и љепше састављене. :)
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ja mislim da ne postoji ništa ružnije od ikonica i menija Sony Ericssona! Pravljene su kao za malu djecu i iste su Bog zna od kad, još od T610!

Maki, i ja predlažem E65, stvarno prelijep telefon i uklapa se manje više u sve tvoje zahtjeve.

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

Велики сам поштоваоц Нокије и стално је купујем, али да ти право кажем и Нокија клацка доста са тим иконицама. Хоћу рећи просте су ко пасуљ. :lol:
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa na svim novijim Nokijama mozete da napravite sami svoje teme sa svojim ikonicama, pa neka budu slozene do bola. Ja trazim i dalje slike za ikonice, i kad to nabavim, krecem da pravim neku temu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Spartacus
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2007. 14:15
Lokacija: Pancevo

Post od Spartacus »

Ukoliko ti je bitan dizajn a cena nije neka prepreka tvoj izbor bi trebao da bude E65. 6290 je super telefon ali je malo velik za devojke. Razlika u ceni izmedju ova dva telefona je oko 60 eura.
6290

maki_bgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2007. 19:55

Post od maki_bgd »

Hvala puno svima na odgovorima :) Vidim da ste svi uglavnom za e65,a ja sam negde procitala da mu je kamera slaba,nema zoom,fotografije prosecne,sum i zamucenja su primetni,pa me zanima da li je to tacno? :unsure:
Trenutno se dvoumim izmedju 7390 i e65 i zanima me koji model ima bolju kameru? :unsure:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

maki_bgd, pa bolju kameru ima 7390,jer je kod njega kamera od 3.2 mpx,dok je na e65 2 mpx,ali kao sto i sama znas 7390 je iz nokijine l`amour kolekcije,znaci namenjen devojkama....,dok je e65 iz biznis klase,symbian...
D500&E71

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

UF... maki
nemoj da se zamaras kamerama, jer ce ti u uslovima losle osvjetljenosti, i jedna i druga biti beskorisne, a uostalom bitne momente neces biljeziti telefonom. Preporuka je i dalje E65, jer ti jesi djevojka, (mada ne mora da znaci, internte je cudo) ali moj najtopliji savjet je da uvjek razmisljas i djelujes korak naprijed, znaci izaberi E65, i na vrijeme se emancipuj, prvo sa operativnim sistemom, jer tesko je je prihvatljiv argument ja sam djevojka pa mi to netreba, jer su procjene, da ce kroz 3 godine 70% mobilnih telefona biti sa operativnim sistemom. (i sta ces onda aaa. :) )Znaci imaj smisla i emancipuj se koristice ti, iz razloga sto ces tad bez teskoca sa svojim telefonom obaviti ono sto radis sad sa racunarom, tj. poslaces svoj post na ovaj sajt :wink:
Drugi razlog je naravno wifi, da ti pojansim to ti je kao mama od bloototh, tj prenos podataka velikim brzinama, sto omogucava neke beneficije kao surf internetom, naravno na odgovarajucim wifi predajnicima, koji se ugradjuju na prometnim mjestima, aerodoromi, autobuske stanice (ovo je svijetu ne i na nasoj u bgd, da negovori o unutrasnjosti :lol:)a najpopularniji su u kaficima. Ja sam sa wifi tek od nedavno u kontaktu, neznam kakva je trenutna ponuda tih wifi spotova u beogradu, ali je sigurno da ce toga biti sve vise i vise. Ja sam npr. trenutno u Banja Luci i tu sam nasao jedno super cool mjesto, sa wifi predajnikom, i odem na kaficu i malo surfam za DZ :) . Isto mozes i ti malo na kaficu sa drugaricama ili moze i drug :wink: , i onda izvadis taj super luksuzni, multifunkcionalni aparat i kazes izvini trenutak moram da provjerim raspored ispita na sajtu fakulteta. :roll: Ono sto sam htjeo reci je da kad i jedno manji grad ima ovakvo mjesto toga bi trebalo i da bude i u ostalim gradovima, o BGD da ne govorim.
Javi sta si odlucila. :wink:
.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

maki_bgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2007. 19:55

Post od maki_bgd »

Kefalo,hvala na odgovoru! :) Odlucila sam se za e65(nadam se da nisam pogresila :wink: ),ali imam jos samo jedno pitanje :oops: Neko mi je ovde preporucio i 6120,pa me zanima kakav je taj telefon? :unsure:

p.s.Ove nedelje kupujem telefon,pa ako neko zna neki drugi model koji bi mi odgovarao nek kaze jer svaka preporuka je dobrodosla :wink:

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Maki_bgd nokia 6120 je skoro isti mob,kao e65 samo sto je mono block,a ne slider,ali za razliku od kako bih rekao prefinjenog e65,6120 je po meni obican plastikaner...tako da ti preporucujem e65 :D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

maki_bgd,
nokija 6120calasic je jeftinija verzija smartphone linije nokija telefona opremljenih procesorima 369 megaherca. Razlika u cijeni e65 i 6120 je 70evra, a za tu razliku dobijes wifi, ciju namenu sam pojasnio, a 6120 je simpatican jer je jedan od manjih simbijana danas, i baterija mu je prilicno slabasna, mislim da mu je punjenje svakodnevno. Sa 6120 ces dobiti i jeftinu izradu, a ono sto je po meni njemu minus je i to sto je lakiran sa zadnje strane, i tu neminovno, dolazi do drljanja, dok je e65 jedan od kvalitetnije izradjenih slajdera, a o tome da se nije stedilo u izradi pogledaj slike.koje cu ti poslati na pp . E sad star veoma bitna za odluku, i nakon cega bi ti vec trebalo biti jasno sta i kako, je ta da li ti tih dodatnih 70evra, prestavlja neki problem, a ako ne, onda moja preporuka i dalje stoji, tj e65 je telefon za tebe, iz najmanje nekoliko razlika, wifi ces vremenom usvojiti kao dodatak, i zbog njega ces se naravno i duze zadrzati na ovom modelu, drugi razlog, je kvalitenija i eksravagantnija izrada koja ce sigurno u vecoj mjeri izazivati wow efekat, nego 6120, koji je i u konceptu kompanije predvidjen kao best seler, tj narodni simbijan, jer je njegova strartna cijena 240e( a sta ce tek biti do nove godine, i po kojoj cijeni ces moci da ga utopis polovnog) E bar ja nevolim da imam nesto sto je masovno, naravno desavale su mi se situacije da i ja u nedostatku ponude uzmem nesto iz ponude za siroke mase :smutny:
eto nadam se da sam rjesio nedoumice. 8)
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Odgovori