P990, M600 i sta jos?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Tesko ces ti prodati N93 :|
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

blade_bre nemoj da si budala pa da uzmesh iPhone. To bi ti bila greshka, i to velika. Uci se na greshkama ljudi koji su ga uzeli, 1. generaciju. Bolja ti je N93, od iPhone-a, i da dobra je prilika da se menjash za N93.
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Bez uvrede, ali prvo vise verujem fain2daniel-ovom savetu. Drugo imao sam iPhone jer sam bio u USA tada kad je izasao, i otkljucavao ga nedelju dana dok jos nije bilo softvera kao danas, tako da sam vrlo svestan kako izgleda imati mali apple, i jedva cekam da ga se dokopam ponovo. Plus koristim Mac, ne Win, tako da bi to bio jedan vrlo dobar i funkcionalan paket...
N93 nisam nikad imao, ali jesam dosta telefona S60 (bilo starijih ili 9.x seriju).

Jedini razlog zasto BIH mozda uzeo n93 je da se poigram pa da ga prodam, posto je skuplji od p990. Ali opet - verujem da se teze prodaje, tako da nista od dila izgleda...

Hehe - pitanje: po cemu je N93 bolji od iPhone-a? Osim u kameri.... (koja ionako nije TOLIKO kvalitetna na N93 kao sto bi trebala/mogla biti) Bdw novi iPhone ce imati kameru od 3mpx sa autofokusom....

:)
...shit happens... keep d smile!

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

blade_bre,
jel problem da mi na pp posaljs spisak krekovanih programa i onih koje mogu da samo sasertifikatima.
Meni se cini da ponuda nije bas neka.
Naravno ima ih, ali su to uglavnom manje korisni programi.
Sve ovo, naravno u poredjenju sa S60 i win telefonima.

Sto se tice N93, meni je ta obicna, nekako bezveze, da je sa "i" to bi bila vec druga star. :)
Ja ne bih mjenjao, kao sto rekose tesko ces ti to da utopis.
A ako je neka promjena nuzna, bar dok ne dodje taj iphone, onda nastavi pretragu, naravno nesto sto ces moci da sinhronizujes sa MAC-om.

Btw, kako te sluzi MAC, koje su razlike u odnosu na win.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

kefalo problem je, posto nemam nikakav spisak... potrazi po netu, sigurno ces naci sta god da ti treba. ja sam za sebe uvek sve nasao... a dugo se nisam igrao, tako da nemam nikakvu databazu ili sl.
Ne, ponuda jeste manje u odnosu na wm ili s60, ali nikako nije zanemarljiva.
Konkretno ako za s60 ima 15 varijanti MSN klijenta, za uiq3 ima 7. Sto nije problem koliko ja vidim.

Ma da, necu menjati, ko ce posle da se cima da prodaje tu cigletinu :D

Mac hi hi. Pa sluzi... sluzi tako da sistem nikad ne pada, da nema gomile glupih fajlova i foldera unaokolo, interfejs je fantasticno lep, kompaktan, itd. Ona legenda o manjku programa je ista kao i za uiq3 o cemu sam pricao. Znaci ima svega sto mozes da zamislis, ali ne u po 20 varijanti, nego 5-6.
Definitivno preporucujem!!

poz
...shit happens... keep d smile!

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

blade_bre napisao:Bez uvrede, ali prvo vise verujem fain2daniel-ovom savetu.
Nisi morao da to naglasih da bi me ovdje ponizio, mogao si jednostavno da ga procitash i kazesh, `nisi u pravu, ja mislim drugacije...` nije lijepo/
blade_bre napisao:Drugo imao sam iPhone jer sam bio u USA tada kad je izasao, i otkljucavao ga nedelju dana dok jos nije bilo softvera kao danas, tako da sam vrlo svestan kako izgleda imati mali apple, i jedva cekam da ga se dokopam ponovo.
Ocigledno ga nisi imao dovoljno dugo. Ili to ili si vrlo nezahtjevan korisnik, pa se furash sa P990 i M600i
blade_bre napisao:Plus koristim Mac, ne Win, tako da bi to bio jedan vrlo dobar i funkcionalan paket...
Kave to veze ima sa temom. To shto koristish Mac je tvoja greshka, ne neshto shto treba da ima veze sa temom. A shto se tice funkcionalnog paketa to je isto i na Win i na Mac
blade_bre napisao:Hehe - pitanje: po cemu je N93 bolji od iPhone-a? Osim u kameri.... (koja ionako nije TOLIKO kvalitetna na N93 kao sto bi trebala/mogla biti) Bdw novi iPhone ce imati kameru od 3mpx sa autofokusom....
QQ, jeli moguce da neko moze to da kaze! :lol: N93 ima kameru koja je izvanredna sa odlicnom optikom, AF i odlicnim video modom. Takodje ima HSPA i 3g, kao i funkcionalan blootuth, ima normalnu aplikaciju za poruke, hardversku tastaturu, normalnu galeriju... N93 je NOKIA!
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Druze prosaraj malo netom, informisi se pa cemo pricati, nema poente da odgovaram na sve ovo :uhuh:
...shit happens... keep d smile!

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Na shta? Moje mishljenje o N93 ili iPhonu? Imao sam n93i 7 mjeseci a iPhone od februara. Reci sa cime se ne slazesh. Mada ako mislish da je iPhone dobar onda. :roll:
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

blade_bre morao bih da se umesam, moj savet ti je da ostanes na p990/m600 varijanti jos koje vreme, nemoj menjati p990 za n93, imao sam prilike da radim sa n93, i nije me bas tolko zasenio, gabariti, ima taj flat cabl koji mi se cini dosta nesigurnim, a sve to skoro imas i u p990, kamera losija... ako ces vec da uzmes neki nokia symbian teleofn, onda bolje prodaj m600 i uzmi e50, ili sacekaj i uzmi taj novi iPhone, sve u svemu ostavi bar jedan uiq3 telefon kod sebe.
8)
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Da, da tako ce i biti. Necu menjati za n93, pitao sam cisto za misljenje koje se, eto, poklopilo sa mojim.Oba uiq imam sasvim slucajno... inace M600 imam skoro godinu ipo-2... :D (nebitno)

Novi iPhone ce biti (bar po textovima i najavama) pravi BLAST, i taman ce popraviti i dopuniti sve sto je falilo :D....

:wink:
...shit happens... keep d smile!

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

blade_bre, da se kladimo u tvoj M600i da nece biti BLAST, kako ti i najeve kazete? Novi iPhone, nece donijeti nish posebno sem mozda kamere i 3G-a
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Leonel, da tebe neko pita da poredjas telefone prema funkcionalnosti ,tvoja lista bi otprilike ovake izgledala:
1. n93
2. iphone
3. se p990
da li ti shvatas sta pricas???
Prvo kazes da je blade_bre, ne zahtevan korisnik jer umesti iphona nosi p990,.......,a potom taj isti iphone napljujes argumentima kako je je n93 bolji....a svi znaju da je p990 5x funkcionalniji telefon i od n93 i od iphona zajedno.....
D500&E71

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Slazem se. P990 je za ovo dvoje keva,bar po funkcionalnosti. Iphone uopste nije los,al u poredjenju sa ovim,je 3 puta komplikovaniji za koriscenje(mislim na ubacivanje programa).
Nokia E71... Elegant, but deadly

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Ne moja lista je
N93
P990
iPhone
Kad P990 bude funcionalni od N93, ja te castim iPhone
A nisam rekao da je nezhtjevan shto ima p990 ali je nezahtjevan ako misli da je iPhone dobar ;)
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Pa dobro otkud znas za sta coveku treba? ne bi on ni mislio o N93 i iphone-u da mu trebaju stvari koje nudi p990 :) i koliko god voleo nokiu,stojim iza toga da je p990 nekako bolji od N93. :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

i ja se slazhem .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

svi vi koji se dvoumite koji je bolji, p990 ili n93, mozete videti ovde komentare:
viewtopic.php?t=14051
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

kapoerista90 napisao:Pa dobro otkud znas za sta coveku treba? ne bi on ni mislio o N93 i iphone-u da mu trebaju stvari koje nudi p990 :) i koliko god voleo nokiu,stojim iza toga da je p990 nekako bolji od N93. :)
ne znam samo brate po cemu je to SE p990 bolji od N93 ?
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Leonel, po cemu?????
Pa za pocetak p990 ima obicnu tastaturu + full qwerty + TS unos teksta....takodje ima i wi-fi,jaku bateriju....za biznis korisnike p990 je milion puta bolji jer je mnogo laksa manipilacija word,excel ili pdf fajlovima....
Dok n93 krasi odlican kamera sa optickim zumom,ali takodje i mnogo velike dimenzije,losija baterija,takodje i on ima wi-fi....
Za ozbiljno koriscenje telefona u poslovne svrhe UIQ platforma se odlicno pokazala,dok S60 nije ni priblizno toliko multifunkionalan kao UIQ....
P990 za ozbiljne korisnike,a n93 za mladje (naravno ko moze da istrpi njegove gabarite)
D500&E71

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Ne zaboravi podrsku za stereo bluetooth, veci ekran. Ono sto je oduvek poznato "poznavaocima" telefona je da je UIQ platforma generalno bolje optimizovana za rad sa procesorima koje koriste, u odnosu na S60 (ugradjuju se isti tipovi procesora).

Da cisto pomenem i iPhone, iako me mrzi da se "raspravaljam" sa nekim kome je logika toliko razlicita... Prvo sam telefon ima fantastican operativni sistem, koji je osnova za buducnost. Nacin koriscenja je inovativan i LAKO se navikne, ja sam za par dana kucao sms sasvim normalno. Galerija haha, pa gde ces bolju galeriju nego na iPhone-u! Najjedostavnija i najbolja moguca. SMS aplikacija je drugacija od svega vidjenog, i mnogo prakticnija kad vidish kako je tekao razgovor sa osobom, nego da stalno izlazis do inboxa i sent da vidish ko je kome sta rekao. Itd. E, da, softver, pa koliko vidim sada je vec poprilicno jednostavno instalirati stvari na njemu.

Unapredjenja za sledeci model KOJI sam inace spominjao (da razjasnimo, ocigledno je da sam odlucio zadrzati M600 jer mi je bio bolji od iPhone-a u datom momentu, ali od novog nece biti):

- vise profila za BT sa file exchange protokolom
- kamera 3mpx
- 3G (koji ZAISTA NE SHVATAM zasto iko spominje kao neku prednost, posto NIKO to kod nas ne koristi, 1 u 1000)
- 3.5mm jack dostupan za sve konektore, ne samo za apple slusalice
- novi softver sa vise mogucnosti nego do sad (mada je i ovaj poslednji sasvim ok, moze skoro sve sto i svaki drugi fon)
- cena ce biti 200$ ako uzimas preko AT&T uz ugovor 2god. (naravno mi cemo otkljucavati te hihi)
- 8 i 16gb interne memorije, mislim daaaaj
- odlicna kompatibilnost sa iTunes-om

To je to sto mi pada sada na pamet (od unapredjenja)...


Tako da "brate" dosta vise tih izlizanih fraza "N93 je bolji od staznamcega" molim te. Ucestvuj u temi kako treba ili nemoj. To sto je TEBI mozda bolji ne znaci da je svima. A i sagledaj stvari objektivno kao svi mi pa ce ti biti jasno.

Hvala na razumevanju 8)
...shit happens... keep d smile!

Odgovori