Koji smart telefon kupiti za oko 250 evra?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
matalex
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 07. Feb 2010. 15:06

Koji smart telefon kupiti za oko 250 evra?

Post od matalex »

Molim za pomoc u izboru smart telefona. Imam na raspolaganju budzet od 250 evra. Telefon koristim kao mp3 player, dovoljna je pristojna kamera, treba mi za pregledanje i ponekad slanje e-maila, podrska za pregled office sadrzaja, Internet. S obzirom da sam zensko ne bi trebalo da bude previse kabast i da bude dovoljno glasan jer sam cesto u bucnom okruzenju.

Nadam se da ovo nije previse zahteva :) Unapred hvala.

glume
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 23. Jan 2010. 20:43

Post od glume »

Moj predlog je nokia 5800xm, cena je do 250e, dobar je za muziku, ima pristojnu kameru, nije glomazan i lepo lezi u ruci.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

matalex, da li ti je na telefonu neophodna hardwerska tastatura ili ne? :?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

matalex
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 07. Feb 2010. 15:06

Post od matalex »

Ne bih rekla da mi je neophodna hardverska tastatura. Vise pregledam mailove nego sto ih pisem na telefonu (bar za sad). Ali i to moze da udje u obzir, svakako.

Nesto sam inace skepticna prema touch screen telefonima, osim prema Iphon-u naravno, ali on je za sad van mojih mogucnosti.:)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

matalex, onda pogledaj Samsung B7320. Uklapa se u cenu, ima qwerty tastaturu, smart je (Windows Mobile), moze sasvim pristojno da posluzi kao MP3 plejer, posebno ako ga uparis sa dobrim bluetooth stereo slusalicama, nije TS, kamera je pristojna (ali ne vrhunska) 3,2 Mpix.

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2152 ... 0-OmniaPRO
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

matalex,znam da po ceni sa site-a premasuje tvoj budzet,ali ja bih ti skrenuo paznju da pogledas Nokia-u E52.Telefon jako lepo izgleda,nije "previse kabast",ima ugradjeni audio chip(odlican i jak zvuk) i dzek od 3,5mm sto ce ti omoguciti da prikljucis bilo koje slusalice ukoliko ne budes bila zadovoljna fabrickim slusalicama,pravi "pristojne" foto,naravno poseduje podrsku za rad sa office sadrzajima...Imas ovde na site-u i test ovog modela pa ako te interesuje ti pogledaj... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

matalex
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 07. Feb 2010. 15:06

Post od matalex »

Hvala na predlozima. Sta mislite o telefonu Nokia 6220 classic? Trebalo je mozda ovo ranije da pomenem, ali ja sam inace do sada uvek koristila Nokia telefone i uvek su me lepo i dugo sluzili pa sam nekako na njih navikla.

Nokiu e52 ima moj otac od skoro. Priznajem da je dobar telefon, ali ja verovatno imam male ruke jer je meni i taj telefon veci nego sto se meni dopada :unsure:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

matalex, nemoj se preterano vezivati za to Nokia :uhuh: , propustices mnoge dobre telefone. 6220 ima odlicnu kameru. Medjutim meni je njegov ekran premali ako mislis da ga koristis za internet citanje poste i pregled office sadrzaja. Pored toga, ako se ne varam, nema ni wifi podrsku. Ne da mislim da je WiFi nesto sto se mora imati, ali moze dobro posluziti. Osim po pitanju kamere, gde je 6220c mnogo bolji, u svemu ostalom je npr. B7320 bolji. Istina tu je i stavka velicine posto je B7320 veci od 6220c.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Preporučujem ti htc tattoo ili magic. Tattoo je manji, lepši, ekran mu reaguje na nokte, što je tebi kao dami, jelte, prednost :) . Ima 3,5mm priključak, pristojan zvuk i kameru, odličan mail klijent...
HTC magic - razlike, ima veći ekran koji je capacitive (reaguje samo na kožu), veći je, ružniji, nema izmenljive maskice i podložan otiscima prstiju...
Oba su oko 250e :wink:
Nokia C6

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

matalex,ako ti je E52 ne odgovara zbog dimenzija,a pogledali si 6220c,onda u svakom slucaju pogledaj N79 koji se namece kao logicniji i kompletniji izbor od 6220c.A ako pak mozes da zivis bez hardwer-ske tastature,imas na pr. Tattoo koji je predlozio kolega tehno maniac.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

matalex
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 07. Feb 2010. 15:06

Post od matalex »

N 79 svakako ulazi u uzi izbor. Dopada mi se. Tatoo - ne znam... nisam za te fancy telefone... Vise mi se dopadaju telefoni poslovnijeg izgleda...

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Definitivno HTC Tattoo.
Potpuna personalizacija.Kako spolja,tako i "unutra".
Iako sam bio u pocetku strasno razocaran Android™ platformom,sada sam potpuno promenio misljenje.
Moje licno misljenje je da ce taj OS u najblizoj buducnosti definitivno pogaziti sve konkurentne OS-e,u gotovo svim aspektima.Da ne navodim razloge,jer su ocigledni i x puta navedeni na forumu.
Dakle matalex,Tattoo...iliti Click :wink:
Slika

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

tehno maniac, sve je to tacno,sem cene...
Sad je tattoo oko 180e-210e. :oops:
A cool je telefoncic,samo ja jednino ne bih mogao da se naviknem na ekran,posle iPod touch-a!
Kad sam probao n97 touch posle iPoda,muka me uhvatila. :cry:
Nokia 6220 Classic

banman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Čet, 24. Dec 2009. 18:47

Post od banman »

matalex, onda od nokije n79. Nemoj lako odbaciti ni tatoo iz uzeg izbora. E,sad rekla si da ti je e52 velika, a ja hteo da ti predlozim belu e71(ako nisi, obavezno ga pogledaj uzivo, i to bas beli- mislim da ti onda velicina nece biti presudna). Za te pare, po meni, od nokije, neverujem da ima bolje...

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Jos jedan glas za e71,ako hoces biznis izgled i funkcionalnost + dobra baterija .
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

banman, al on je odlican i za e-mail i internet, al za muziku i fotkanje nije, tako da je ipak N79 bolji izbor, ako uspe da ga nadje.
Nokia E71... Elegant, but deadly

banman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Čet, 24. Dec 2009. 18:47

Post od banman »

kapoerista90, slazem se sa tobom- e71beli sam naveo kao potencijalnog kandidata; sad kamera i nije nesto, ali opet od kamere na tel i ne treba ocekivati puno( n79 je svakako bolji u tom segmentu, za muziku i nisam tako siguran) ali po svemu ostalom e71 je daleko bolji izbor, barem po mom skromnom misljenju.

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

meni se dopadaju i e71 a i n79...ipak sav kvalitet izrade je n astrani e71, ovaj drugi je kao malo vise multimedijalni...stvar je licnog izbora...ja ipak glasam za e71

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

banman, i ja kazem da je E71 odlican, za mene i bolji od N79. Ali kamera sluzi samo za slucaj nuzde, i nista vise... Muzika je i ok ako koristis adapter.
Ne znam, toliko su slicni a opet toliko razliciti :D
matalex, tvoj je izbor. :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Можеш погледати и Нокију 5530, Нокија је (навикла си на њу), добар је као замена за МР3 плејер, пристојна камера (није нешто али може да послужи), велики екран је добар за преглед мејлова, има офис подршку а опет велики екран олакшава њихов преглед, има солидан прегледач за нет, телефон није велики и добро се чује звоно на њему. Отприлике све што теби треба једино што је на додир али мислим да је баш добар тренутак да почнеш да користиш такве телефоне и разрешиш се фобије од истих, веруј ми нема ништа боље од тога :wink:

Код мене је ајФон задњи на листи телефона који се пипкају а и велики је а ти рече да не волиш велики телефон :)

Odgovori