Nokia 5800 VS HTC Hero

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Pimpdude
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Uto, 09. Feb 2010. 00:08
Lokacija: Padina-Novi sad

Nokia 5800 VS HTC Hero

Post od Pimpdude »

Evo je moja dilema :D Posle visemesecnog razmatranja suzio sam izbor na ova dva telefona. E sad,prvo sam hteo telefon do 300E,i mislim da se tu fino uklopila Nokia 5800,ali HTC hero mi se sve vise svidja,sem sto je nekih 150E skuplji od Nokie 5800. . . Interesuju me vasa misljenja,da li vredi dodati tih 150E eura i kupiti HTC Hero ili je 5800 sasvim dobar. Sto se tice kamere,tu nisam puno zahtevan,interesantno mi je instaliranje novih aplikacija i sli. stvari :)

I sto se tice touch screena,jel puno bolji na HTC hero? Hvala unapred na odgovorima,izvinite na poduzem postu. . . :roll:

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

150e vredi dodati za Heroa. Bez razmisljanja. Naravno, ako imas.
Inace, ako znas, mozes naci 5800xm za 160-180e nov a hero za 300. Nekorisceni, u full kutiji.
Samo ako ti nije bitna garancija od 2 godine zvanicnog dilera.
Hero ima MNOGO bolji display, kameru, UI, brzinu, mnogo je lakse instalirati nove aplikacije iz telefona direktno.. Sve u svemu, mnogo bolji izbor :)
iPhone 4.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Pimpdude, Hero je mnogo bolji telefon i ako ti zaista nije problem dati taj novac onda bez razmisljanja pazari HTC.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Pimpdude
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Uto, 09. Feb 2010. 00:08
Lokacija: Padina-Novi sad

Post od Pimpdude »

A jel zna neko gde se moze naci Hero za malo manje pare? :) Ovi "ovlasceni" distributeri cene ga 51.000 a sto je puno je puno . .. Ako zna neko,neka me kontaktira na PM. . .

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Pimpdude, prati male oglase ovde na sajtu i sigurno ce u narednih 10-tak dana iskociti neki prodavac sa takvom ili slicnom ponudom....
D500&E71

Pimpdude
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Uto, 09. Feb 2010. 00:08
Lokacija: Padina-Novi sad

Post od Pimpdude »

Pratim oglase na ovom sajtu vec neko vreme,ali nisam video. . . Najjeftinije sto sam nasao je 390E. Nasao sam i jednog za 310E ali istog dana kad je stavio oglas prodao je. . . :smutny:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Pimpdude, jbg moras biti uporan,a takodje mozes tako pratiti i druge telefone koji ti mogu biti zanimljivi,jer za nekih 450e mozes uzeti htc touch pro2,n97,mozda polovan htc hd2,a uskoro i google nexus one....ma svasta imas za te pare....
Takodje mozes nabasati na 5800 xm za nekih 220e!
D500&E71

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Pimpdude, moja preporuka ide za 5800. telefon se pokzao kao fenomenalan iako je onima koji ga ne poseduju to tesko da priznaju. OS se konacno otvorio, pocelo je sa kuvanjem fw, a svaki je i hakovan tako da se program instaliraju bez ikakvih problema.
Da li vredi dodati 150 eura ili koliko vec, definitivno ne. iako su svi poludeli za androidem trenutno je to nova platforma i jos je u razvoju.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

preteruje se sa tim pričama o novoj platformi, android u razvoju, itd. skidanje i instaliranje programa je ultra lako, i već sada ima skoro sve što je čoveku potrebno od programa, i to bitnih programa (i besplatni su). ja imam htc hero, i već ne znam šta bi mi to još bilo neophodno na telefonu od aplikacija, a pri tome ga nijednom nisam zakačio na računar 8) normalnom korisniku je potrebno par sati wifi-a da instalira programe sa marketa i da uživa u telefonu. i nema potrebe za kuvanjem, hakovanjem, krekovanjem, sertifikatima.... ako čovek kupi telefon videće kakvo je to uživanje bez mnogo napora i hakerisanja.

pre bi se moglo reći da je symbian u razvoju, pošto je tek nedavno postao open source, i tek ćemo videti kako će to izgledati.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

E sada ovako prestanite da govorite da je Android u razvoju jer je pregazio symbian tako da sada symbian treba njega da juri a ne obrnuto. Inače naravno da hero vredi toliko više para od 5800 jer to nisu telefoni u istom cenovnom rangu.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

jerkann, mislim da apsolutno nisi u pravu.Prvo, Hero ima kapacitivni ekran koji mnoooogo bolje reaguje na dodir. Drugo, ako za android nema aplikacija i svega i svacega, ne znam za koji OS ima. Trece, na Androidu je sve nekako mnogo lepse odradjeno, ceo ui lepse izgleda i daleko vise je finger friendly. odziv sistema na komande je kod Androida znacajno brzi.Hero je takodje mnogo bolji sto se tice izrade. Nema potrebe za hakovanjem da bi se instalirali programi. Email,facebook,prognoza,sve to sto se redovno update-uje preno neta.....sve to mnogo bolje izgleda i intuitivnije na Androidu nego na symbianu. IGO navigacija naspram Garmina,ne moze da se poredi.Docs to go za sredjivanje Office fajlova, naspram Quickoffice...takodje ne moze da se poredi.I da ne zaboravimo, Sense UI, naspram Nokijinog (moram ovo da kazem) vizualno jadnog Symbian touchscreen okruzenja. Sorry,postujem misljenje, ali ja ne vidim nijednu prednost, osim blica. I tacno znam sta pricam jer mi svakakvi telefoni prolaze redovno kroz ruke, a o oba ova modela sam svojevremeno razmisljao, pa sam ih poprilicno iscackao.

Da ne bude zabune, u Symbian svetu je 5800 sasvim dobar telefon, i ne samo u Symbian svetu, ali pored Hero nema sta da trazi. Po meni bi 5800 vs Tattoo bilo mnogo realnije poredjenje, ali i tu opet Tattoo po mnogim parametrima odnosi pobedu.

Istina je da je Android platforma u razvoju, ali 1.6 je vec sam po sebi kompletno resenje,i nista mu ne fali od opcija.Od svih OS koje sam probao,a probao sam sve, cak i Maemo (ups,Web OS jos nisam), za svakodnevnu upotrebu i za najvece laike, Android je prosto najbolji.

Pimpdude
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Uto, 09. Feb 2010. 00:08
Lokacija: Padina-Novi sad

Post od Pimpdude »

Nagledao sam se svakakvih reviewa,ali istina je da ni jedan od ovih telefona nisam drzao u ruci. A za oba telefona sam se nacitao komentara i komentara (svaki dan po nekolio sati a tako vec dve nedelje) i za oba ima da se nadje da neko hvali a neko kudi,ali ni za jedan telefon nisam nasao komentare,da se svi sloze i imaju slicna misljenja.Nekima neko odgovara nekima ne i tako u krug.

Idem u sredu za NS pa cu obici radnje da bar vidim kako izgladaju uzivo :) Istina je da mi izgleda na 5800 okruzenje malo tmurnije naspram HTC hero gde sve leprsa :wink: Mislim da ce Hero odneti pobedu ali videcemo jos. . . :roll: Jedino me interesuje koliko traje baterija na ovim telefonima? Nesto sam cuo za Hero kako uz normalnu upotrebu dva dana a za 5800 do 3dana pa da vidim jel sam to dobro procitao :D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Pimpdude, tako nekako,sto se tice baterije. Naravno, na hero to moze da se malo produzi tako sto ces ces mobile network opciju ukljucivati ili iskljucivati po potrebi, jer se telefon u suprotnom svaki cas kaci na net i sinhronizuje stosta, a to trosi bateriju.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

telep, a odakle ti ta informacija.
Nisam rekao da nema dovoljno aplikacija, ali ih je sigurno manje nego za symbian. Meni se iskreno vise svidja rezistentni ekran, bas zbog malo manje osetljivosti.
nije mi jasno zasto je symbian vizuelno jadan. Zato sto je jednostavan, pregledan ili zbog neceg drugog. Prosto je nekada mnogo lepse od neceg slozenijeg.
Sto se tice navigacije nije garmin toliko slabiji u odnosu na Igo, jer da je tako ne bi bila jedna od najjacih firmi u svetu, osim toga za symbian postoji Ndrive koji koristi contrast mape.

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Iako imam 5800, glasam za Hero, razlozi su vec navedeni u temi. :wink:
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

jerkann, Ja nisam ništa rekao za aplikacije, jednostavno android je kao sistem mnogo bolji od symbiana. A vizuelno je tri svetlosne godine ispred, takodje je mnogo više finger friendly jer nije budžen kao symbian.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Много је велика ценовна разлика да би се телефони уопште поредили.
За 330ак евра колико се тражи за Хероја са гаранцијом је стварно превише.Има у том ценовном рангу бољих модела.
HTC јесте квалитетан бренд али мислим да су му цене мало надуване.
Што се тиче 5800 модел је сјајан кад се погледа однос уложеног и добијеног.
Слобода или смрт

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

A baš me zanima šta možeš za te pare kupiti a da je bolje od Hero-a? Mada ga ja nigde nisam video za te pare u radnji i sa 2 godine garancije (za te pare možeš naći ove na crno), možda mali broj telefona kupljenih u vipu.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Нпр. Омниа 2.
У питању је она буђава гаранција од 6 месеци, као да је немаш...
Слобода или смрт

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Toj Omniji je pala brzo cena jer svi pokušavaju da ga se reše, tipičan samsung model koji je na papiru dobar a u praksi skroz drugačiji. Imaju oni već par modela koji su tako prošli (i900, galaxy).
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Zaključana tema