Sta nakon i900 Omnia?!

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Sta nakon i900 Omnia?!

Post od N-tchbl »

Pozdrav drugari.
Koristim i900 Omnia nekih pola godine i prezadovoljna sam istom, sto izgledom sto performansama, ali je doslo vreme da se odvojim od nje zbog par nedostataka preko kojih vise ne mogu.
Prvi je TS koji je definitivno pain in the a** s vremena na vreme, kalkulacija i re-kalkulacija istog kako bi funkcionisao kako treba a ne prepoznavao dodir na (i do) 1cm udaljenosti levo/desno od tacke dodira je nesto sto mi je jako smetalo i s obzirom na to da telefon koristim dosta cesto i za pozive i za sms kao i office paket + gomilu nekih aplikacija (smatram sebe retkom zenskom osobom koja je uzasno zahtevan korisnik telefona), to mi je bila mozda i kljucna stvar da se odlucim na zamenu, kucanje sms-a u landscape modu je nemoguca misija u 90% slucajeva.
Druga stvar je cinjenica da mi definitivno nedostaje hardverska tastatura, zbog frekventnosti upotrebe telefona, vrlo cesto u pokretu (i u automobilu :oops: ), touchscreen je definitivno nesto sto gomila frustraciju i izaziva nevolje dosta cesto.
Izuzev toga, tvrdim odgovorno da je Omnia nesto najbolje sto sam koristila do sada i da ce mi neke stvari sigurno nedostajati i biti mi zao sto je se odricem, ali avaj.. moram ici za pragmatizmom i ergonomijom :)


Razlog zbog koga otvaram temu jeste dilema, sta sada?!
Imam par nekih zahteva koje moj buduci telefon mora ispuniti:
- hardverska tastatura (qwerty bi bio prednost)
- operativni sistem (wm bi bio prednost)
- gps
- wi-fi bi bio ok ali nije neophodan, hsdpa bi mi vise koristio jer ionako ne postoji wi-fi pokrivenost bar svuda, dakle hsdpa najpre.
- dobra mp3 reprodukcija jer sam muzicki fanatik :)

To je sto se zahteva tice a imam i par dilema sto se odabira modela tice i ne znam za sta bi se pre trebalo odluciti:

Samsung OmniaPro b7330
Samsung i780
i eventualno Nokia E71

b7330 bi cini mi se bio nekako idealno resenje ali nisam sigurna da finansijski to mogu podneti s obzirom da Omniu ne mogu prodati za vise od 160-170max pa mi doplata od minimum 80 (za "ispod zita" b7330) nije bas primamljiva, a i nema ga puno ljudi pa nikako da iscackam neke in-real-life komentare.

i780 mi je dosta hvaljen smartphone, ima sve sto mi je neophodno ali bih ga morala uzeti polovnog sa godinu dana koriscenja, doduse super ocuvanog ali opet godina dana je puno. Ok je to sto je u garanciji jos godinu dana, ono sto me brine vezano za ovaj telefon je rezolucija i stalne price kako je to smetnja za aplikacije kojih nema puno za istu - true or false?! trebalo bi da je taj "problem" prevazidjen s obzirom na hiperproizvodnju aplikacija.. i mislim da mu je procesor malo slabiji pa me zanima da li i koliko je to primetno u radu u odnosu na recimo Omniu?

i E71 - tesko mi je da kao verni samsung korisnik (cetiri telefona za redom vec) predjem na nokiu, uz to i na Symbian koji mi deluje prazno ili pak nedovrseno, i nekreativno u odnosu na WM, ali mi telefon izgleda kao prilicno dobar komad, izgledom bar i po specifikacijama, pa se mozda i odlucim na korak neverstva ako ima razloga za to :)


Eto, nadam se da nisam previse smorila i da ce biti nekih lepih predloga :)
Moze i predlog nekog telefona koji nije nabrojan, mozda sam nesto ispustila naravno.. i da, bitna stavka je to da bi cenovni rang bio u okvirima prodajne cene Omnie kao koriscene + neka eventualna doplata do 30ak eur.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

N-tchbl,koliko mi se cini,rezolucija ekrana kod B7330 PRO i kod i780 je identicna(320x320),barem sudeci po specifikacijama sa gsmarene... :wink:
Mislim da ta rezolucija i nije neki nepremostivi problem,komentar ce nadam se dati neko ko je duze vremena koristio i780... 8)
Inace radni takt procesora kod modela i900 i i780 je isti,dok je procesor kod 7330pro nesto sporiji,ali mislim da ti to ne bi pravilo preveliki problem,pogotovo imajuci u vidu da 7330pro ima duplo vise RAM-a od druga dva spomenuta modela...
E71?Telefon je odlican i vredi svaku paru,svi koji ga imaju su odusevljeni njime,sad jedino ti moras da odlucis da li zelis da "flertujes" sa Symbianom ili ne... :roll:
Jedino sto mislim da ti E71 ne bi bas "legao" sto se tice "muzickih sposobnosti",ipak taj model ima dzek od 2,5mm i ne znam kakav zvuk "isporucuje" ukoliko bi se,na pr. upario sa nekim boljim 3,5mm slusalicama+adapter... :?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

N-tchbl, za 7330 koji je Windows Standard nisam siguran kako stoji sa aplikacijama, medjutim sto se tice i780 320x320 nije toliki problem osim u domenu igrica. Igrice pravljene specijalno za 320x320 su relativno retke (ali ih ima), dok igrice pravljene za qvga (320x240,240x320) uglavnom rade ali dosta ruzno izgledaju (crno sa strane ili iznad i ispod). Univerzalne aplikacije (pisane za bilo koju rezoluciju) rade sve ispravno, kao i vecina pisanih za qvga. Sto se tice CPU isti je na i780 i na i900 (624MHz).

Da novac koji zelis da potrosis nije "tvrdo" ogranicenje preporucio bih ti Samsung B7610 Omnia Pro kao idealnog naslednika za i900.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Fox, hvala za ovo prosvetljenje o rezoluciji, ne znam kako nisam obratila paznju na taj detalj, kako mi je promakao, ali citajuci tvoju uvodnu recenicu vec mi je postalo lakse jer sam znala da ce se oglasiti tomas.hokenberi ciju sam gomilu postova iscitala a vezano za i780 i postalo mi je jasno da to vezano za aplikacije ne moze biti tako strasno, znajuci sa kojim zarom pise o tom telefonu :)

Sto se E71 tice, cula sam od par korisnika da mu je kvalitet reprodukcije muzike slabiji u poredjenju sa slicnim telefonima u klasi ali ne zbog 2.5 jack-a vec je takav telefon po sebi, ne znam. Nije da mi je to sada od neke presudne vaznosti, ipak ciljam na tzv. poslovne telefone kojima multimedijalni sadrzaji svakako nisu prioritet je l'. Ali nakon koriscenja Omnie gde je (uz malo hakovanja volume podesavanja) reprodukcija muzike (uz Sennheiser bubice doduse) jos malo pa perfektna :blinky: , ne bih bas "sa konja na magarca", u tom slucaju bih ipak da se zadrzim na Samsungu i WinMo platformi bez daljeg flertovanja (razlog vise hihi )

tomas.hokenberi, hvala za informacije vezane za CPU, to je radosna vest, kao i cinjenica da se "buve" o nekompatibilnosti vecine third party aplikacija odnose na igrice, to bas uopste ne koristim tako da je ok.
A ovo za B7610 je kao sipanje soli na ranu :D i definitivno nema fraze koja bi ga bolje opisala u ovom slucaju od idealnog naslednika za i900 ali... "jedno ali srecu kvari" :roll: mada ko zna, ne bacam nade u vodu jos uvek, nista nije tako tvrdo hopefully.

Odgovori