trilema: nokia n97 mini vs. samsung wave vs. Iphone4

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

trilema: nokia n97 mini vs. samsung wave vs. Iphone4

Post od mrkixxx »

postovanje kolege,
imam blage nedoumice sta mi je ciniti.
e71 me (pu,pu) extra sluzi, ali reshih da se podnovim.

veoma mi je bitna dobra kamera (znaci fotografisanje, pa tek u drugom planu video ), zatim lako koriscenje TS-a za kuckanje sms-a ili hardverska tastatura i dobar phonebook kao sto ima nokia. takodje mi je vazno da funcionalan wi fi i dobar zvuk iz mikrofona.

ovo sve mislim da nude 97 i wave , ali da li da cekam iphone?
vidim da za iphone vlada poodeljeno misljenje.

sta mislite o ovoj trilemi?
sta bi bio vas izbor?

hvala na odgovorima.
pozz

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

n97 nikako... ali nikako... to je moje misljenje :)

koliko si para spremio za to planinarenje :) ?
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

Layne_Staley,
pare su nebitne jer idem preko biznis telenora.

zato je i pitanje da li da cekam i phone (nacuo sam da treba da ga dobiju uskoro)?

ne znam samo da li ce ako ide preko operatera da bude skroz pripremljen za nase trziste i naravno koju ce cenu da mu stave?

nokia i wave bi me kostali po 5000,oo.

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

wave sam drndao par puta i na prvi pogled je dobar multimedia telefon ali ako hoces samsung bolje uzmi Galaxy S koji je po meni klasa iznad wave-a i ima Android.
n97, pa ne znam, kada ga poredis sa nekim modernim smartphone-ovima on je nekako prevazidjen, daleko od toga da je los ali za te pare ima mnogo boljih telefona.
iPhone 4 sam imao 15 dana i moram da priznam da je zmajcina i on zadovoljava sve tvoje potrebe sto si naveo ali ako ga cekas da dodje u telenor mislim da ces se nacekati jer sve one price o tome kako iPhone dolazi u srbiju samo spominju 3GS ali ti mozda imas neku drugu info.

Po meni se na kraju sve svodi na koji operativni sistem ti zelis da imas u tvom telefonu, kada to budes znao znaces i koji od ovih modela ces da kupis

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

izvinite, offtopik je ovo sto pitam, ali
mrkixxx, koliko ce kostati i phone kad dodje u telenor ?
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

Telenor.... da dobije.... Iphone 4....
ahahhaaahahahahahaha :lol:

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Otpisi iphone 4. Otpisi n97 u svakom obliku, uzasan je. Wave. Ili, kao sto je neko napomenuo, Galaxy S. Ili sPhone, kako je prozvan ovde. Tuga golema. Slika
iPhone 4.

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Po meni n97 nikako,Wave je bije us svakom pogledu,kapacitativni ekran mu je fantastican(Mnogo bolji nego rezistivni na n97),rezolucija i sve ostalo...Sto se iphone tice,tesko da ce ga dobijati,a i ako ga dobiju ne verujem da ce biti 4 a i cena ce biti zverska...E sad ako ti se bas nastavlja sa simbijanom onda je bolje da potrazis omniju hd,mnogo je bolja od n97,ili Galaksi S kao sto je neko rekao ali tu je problem sto ne mozes da ih uzmes preko telenora,poz :)

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

u opticaju je samo trenutna telenor ponuda.

najjednostavniji izbor bi mi bio E72.
dobro poznat i u svemu pouzdan izbor. cak je i kamera, po gsm areni, jedna od boljih od 5mpx.
ali, voleo bih da malo promenim.

imao sam zimus jedan mali izlet od mesec dana sa htc tatto, ali skroz sam se razocarao i malo uplasio od ts-ova!

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Koliko se secam tatto ima rezistivni ekran,znam dosta ljudi koji su probali telefon sa istim pa se razocarali ali kada su probali sa kapacitativnim odusevili su se,mnogo je bolje,mozda zbog toga,a mozda ti jednostavno ne lezi ts...
Onda uzmi Wave,neces se pokajati,odziv je fenomenalan,telefon je brz,ima ga moj brat tako da ti pricam iz iskustva...

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

dzonsi, kapacitivni.

Pa da, onda je wave najbolja opcija. Uzmi ga, nemoj mnogo da razmisljas. I, da, e72 NEMA dobru kameru. Pristojna je, bolja nego na e71, ali daleko od "dobre". :)
iPhone 4.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

mrkixxx
http://www.telenor.rs/sr/Privatni-koris ... one_id=249

Нема разлога за страх :D
Слобода или смрт

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

bestboy, NHF, ali htc izbegavam u shirokom luku! :D

procitao sam milion komentara i testova za wave ii mislim da je vrhunski.

malo da prosirim pricu: kako se kod vas kotira SE Vivaz?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

mrkixxx, NHF ali Desire je trenutno bolji od bilo čega što prave Nokia i SE, kupiti E72 umesto Desire bi bila velika greška.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

mrkixxx, bezi ti sto je dalje moguce od Nokije, pogotovo sto imas E71, sta ce ti E72? Jel nudi nesto revolucionarno i novo sto nemas na svom aparatu? Daleko od toga. Prepakovani E71, i po mom skromnom misljenju loshiji. Ako vec neces HTC, onda idi na Wave, ali znaj da je to drugachiji OD, bez neke vece podrske... za sada!
Sto se cekanja iPhoneta u Telenoru tiche, mislimd a je to cekanje Godoa... ali nikad ne reci nikad... kod nas se nista ne zna.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

miodrage,
mislim da htc ne moze da parira sa kamerom wave-u.
a i skoro 20 000,oo je skuplji od wave-a.
plus, ono sto sam video da ima samsung market mi je sasvim dovoljno za aplikacije.

sto se mene tice , ne moraju nishta novo da izbacuju. ne secam se kad skinuo nesto za svoj fon.
inace, najradije bih presao na dumb fon, samo da ima napredniji imenik i dobru kameru.

najbitnije mi je kao sto sam napisao phonebook, kamera i wifi.

evo trenutne ponude: http://www.telenor.rs/sr/Privatni-koris ... me=&pg=all

pozdrav

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

mrkixxx, uzas, sta reci :D Ok, postujem svaciji izbor, medjutim, primarno polazim od sebe i svojih zelja. NHF :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

gledam sad ponovo listu sa telenora.

najverovatnije iskljucujem iz izbora n97 mini.

htc hd2 mi deluje dosta primamljivo. samo me panika hvata od WM! :lol:
citam teme o hd2 , plus sve propratne teme o wm. oci mi ispadose od buljenja u monitor! :o :shock:

uvek sam bio neprikosnoven u tome da sam sebi zakomplikujem zivot. :lol:

bas je postalo komplikovano kupiti mobilni telefon u danasnje vreme!
ranije sam birao izmedju simbian ili dumb i da li mi se svidja dizajn! a sada... :ohmy: :wacko:

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

mrkixxx, Savet: idi na Android,sad ne znam koji ti se model najvise dopao ali imas veliki izbor tako da verujem da mozes naci nesto za sebe.Na primer,meni je HTC Legend odlican telefon,ne znam kakva mu je kamera tacnije da li tebe zadovoljava ali meni je sasvim ok.Eto to je samo jedan primer.
Takodje sam misljenja da ne ides na E72 jer vec imas E71 pa tako ne bi nista dobio revolucionarno i brzo bi se smorio a novcanik bi ti bio nesto tanji,bezpotrebno.
mrkixxx napisao:uvek sam bio neprikosnoven u tome da sam sebi zakomplikujem zivot.
A ne,nisi jedini jasm takodje odlican u toj disciplini,redovno osvajam zlatne medalje. :)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

Wicker Man, druze, ogranichen sam na lelenor :) iz prethodnog linka.
tu ima par androida sa doplatom od 200 i kusur evara.

plus, skontao sam da ce android i wm da me mnogo okupiraju (sa tattoo-om sam izgubio nekoliko dana cackajuci ga) a imam malo dete i neurotichnu zenu (pleonazam :lol: ). salim se naravno, ali sa malim detetom jedva da uhvatis malo vremena za sebe, a znas i sam kakav je osecaj kad dobijes novu igracku. :D

zato se kao fokusiram na kameru i wifi, jer mi je omiljeni sport leskarenje i surfovanje preko moba.
zato mi je bitno da mogu brzo i efikasno da kuckam mailove, a ne znam kako ce to da izgleda sa ts virtuelnom tastaturom? :| znam koliko sam problem imao sa tatttoo-om.

Odgovori