Koji telefon kao naslednik Samsunga e590?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
sale2011
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 09. Apr 2011. 16:13

Koji telefon kao naslednik Samsunga e590?

Post od sale2011 »

Imao sam 3 godine Samsung e590 koji se pokazao kao idealan za moje potrebe, nazalost definitivno je crkao, da li neko moze da mi preporuci neki slican model od aktuelnih.
Znaci, da nov ne kosta vise od 110-120 E, da bude veoma mali i lagan, da kvalitet razgovora bude na visokom nivou, zvono glasno, da SAR ne bude preko 0.6-0.7 (kod e590 je bio 0.45!), da baterija izgura dva dana sa 2-3 sata razgovora, to su mi najvaznije stvari, a kakva takva kamera i memorijska se danas podrazumevaju.
Ne treba mi nikakav high-tech proizvod sa sto mogucnosti, vec telefon koji je toliko mali i lagan da ga ne primetim kad ga nosim u dzepu, a koji ce savrseno da obavi svoj posao kad mi zatreba, a i da SAR bude sto manji jer dosta razgovaram (minimalno 1 sat dnevno a nekad i dosta vise).

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

sale2011, a jel treba da bude Samsung ili moze bilo koji proizvodjac? Pogledaj npr. Nokia X2. Za SAR nemam podatke, ali sto se tice ostalog zadovoljava tvoje uslove i u tom je cenovnom rangu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

sale2011
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 09. Apr 2011. 16:13

Post od sale2011 »

Moze bilo koji proizvodjac, a Nokiu X2 sam vec gledao, ne svidja mi se, dosta je veca od e590, visina 111 mm (e590 93 mm), a i SAR je od 0.81 pa do 1.00 (verovatno ti zadnji i zavrse kod nas). e590 je bas zbog minijaturnih dimenzija bio super, 94 mm visina, tezina 66 g, a baterija nekad traje i po 3 dana sa 3 sata razgovora, sad su svi poceli da prave neke telefone preko 110 mm. Dosta sam modela pregledao preko ovog sajta i stvarno nista nisam uspeo da nadjem sto bi moglo po minijaturnosti i dobrim osobinama da se poredi sa e590, pa kontam verovatno je i neko drugi imao slican problem prilikom izbora novog telefona, jer kad se naviknes na mali telefon posle je tesko vratiti se na, uslovno receno "ciglu", znam po sebi jer sad momentalno koristim k800i, super je po osobinama ali mi odvali dzep, em je mnogo deblji em duplo tezi od e590.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

sale2011, to je umiruca vrsta, zeznut izbor. Da li moze sa touchscreen-om? http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2204 ... 3650-Corby
Znam da nije bas slican ali stvarno vise nema takvih modela.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ја мислим да си мало претерао са критеријумима, САР вредност испод 0,7, да буде мањи од 100мм. Не постоји телефон који ти задовољава те критеријуме а да се још увек производи, ако хоћеш нов телефон онда се помири са тим да он буде и другачији од предходног. Не знам зашто би желео исто, зар није боље да мало промениш, мада хтео не хтео, мораћеш :wink:
Ако те брине САР вредност користи слушалице или одаљи телефон 1Цм од главе док разговараш (доста умањује зрачење).

Погледај:
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2104 ... csson/S312
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1891 ... 20Beat%20b
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2509 ... -Monte-Bar

sale2011
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 09. Apr 2011. 16:13

Post od sale2011 »

Samsung M3510 Beat b deluje interesantno, jeste da je dosta duzi od e590 ali je skoro iste tezine i jos tanji, SAR 0.52, navodno i baterija je pristojna, a i cena nije preterana, ispod 130E. Eto, njega nisam ni gledao, u startu sam ga otpisao kao sminkersko-muzicki telefon, izgleda da Samsung (za razliku od Nokie) ima toliko razlicitih modela da treba svaki detaljno pogledati, moze covek da se prijatno iznenadi.

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Imao sam M3510 2.5 godine. Telefon je odlican za razgovore, ima odlican prijem i zvuk i baterija solidno traje, ali je sa truge strane za SMS horor. Zato sam ga i promenio kad je u njega morala da dodje kartica sa koje idu poruke. Tastatura je minijaturna (moj palac prekrije celu) i zbog toga sto je tnanak posle 100ak karaktera krenu grcevi u saci jer je i pretanak. Telefon je generalno izdrzljiv, osim ekrana koji se ogrebe od ostrijeg pogleda, a ne od sitnisa u dzepu ili neceg slicnog. Takodje ekran je savrseno ostar i ima fantasticne boje, ali je vidljivost na suncu blizu nepostojece. Kamera je sigurno losija od E590 jer je manji senzor i nema autofokus. U principu moze da napravi dobru fotku napolju kad je suncan dan. A ako slusas muziku sa fona za to je odlican. Ima pristojan player i slusalice koje sam zadrzao do danas jer ne nadjoh nista bolje u rangu do 2-3k dinara.
Jesi razmatrao SE K770? On ti je slicnih karakteristika, a malo je veci.

sale2011
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 09. Apr 2011. 16:13

Post od sale2011 »

Grandpa, iz tvog posta postaje izvesno da je M3510 moj sledeci telefon, jer svi ga hvale za bateriju, lagan je i tanak, a SMS mi nije bitan, a i kamera je cisto opciono (mada da jos jednom pohvalim e590, kog njega je sve bilo na nivou). U Zrenjaninu (gde zivim) ga nema, ali ove nedelje idem do NS, pa cu ga potraziti. Inace, kod K770 SAR je neverovatnih 1.69!
Zasto sam toliko zapeo za SAR?
Pa zato sto danas nije nikakav problem da telefon ima i mali SAR i dobar prijem, eto i tvoje iskustvo sa M3510, i moje sa e590 i Siemensom C75, koji sam imao pre njega (SAR 0.44) to govori. Jedini razlog da puste na trziste telefon sa visokim SAR-om je sto neki menadzer odluci da njegova kompanija ostvari veci profit na nekom modelu time sto ce ustedeti 2-3 E prilikom izrade, a za kupce koga briga.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

sale2011, Да штеде 2-3 евра па и да разумем него штете 20-30 центи али на количину то изађе доста :wink:

Odgovori