Koji tablet kupiti?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Odgovori
Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

acamatic, A jel si razmisljao o prvom galaxy tabu? U njega moze sim, i mogu pozivi uz sluske ili BT sluske... A sms ima po difoltu... :roll:
Samo nek se rolaju....sarme.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Pera Detlic, iskreno smkere ne znam ovde sam da bi ste mi preporucili neki tablet,pa da ja posle njima to kazem..al mozes da mi das neki link za taj galaxy tab,pa da ga uporedim sa acer iconia a100..Pa da vidim izmedju ta dva..sta vecina kaze ako se pokazu dobri ili nesto trece..?

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

evo ti poredjenje Acer Iconia Tab a100 vs. Samsung Galaxy Tab p1000

:wink:

pazi iconia tab je svakako noviji, i ja bih pre uzeo njega, nego sljamsunga, ali s obzirom da ti treba telefon-tablet... :|
Samo nek se rolaju....sarme.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Pera Detlic, hvala ti puno za ovo :wink: ,pitacu ja njih da li bi trebalo da ima "telefon" a ako ne onda moze ovaj "Acer" ili cak nesto trece

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Bezi od toga Acera. Neces se sa njim leba najesti. Jeste pristojne cene i knofiguracije, ali tvoje potrebe, sa ovim sto si naveo ne zadovoljava nikako.
Ukoliko mora da sluzi i kao telefon, i Transformer zaobidji odmah. Ostaje u igri Galaxy Tab 7" ili 10", ali nisu jedftini, i ostaje iPad1 bilo koji koji ima u sebi 3G (ima na Cydiji aplikacija sa kojom ga je moguce naterati da uspesno radi i kao telefon, ali iskljucivo preko mikrofona, ili preko zicnih sluski, Bluetooth nije podrzan).
S obzirom na velicinu uredjaja, a koji bi se nosio i kao telefon, savetujem da pogledas eventualno i Dell Streak, Samsung Galaxy Note... To su telefoni sa ekranima od 5" pa su nekako hibridi izmedju tableta i telefona.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Post od kovach81 »

acamatic,
uzmi bez mnogo razmisljanja galaxy tab P1000 u telenoru,sad je 1 DIN uz tarifu surf 30 GB koja predvidja 15GB tokom dana i 15GB od 00h-06h...tablet bez jakog net paketa ti ne vredi nista a ovo je extra paket za oko 2490din...Zasto je bitno imati jak paket sa gigabajtima?Zato sto nema osobe koja se nije smorila dok je trazila wi-fi signal i gle cuda 'ljubazne komsije' sve zakljucali :) Oni koji nisu su toliko slabi da se samo smoris pokusavajuci preko nih da se nakacis,osim ako nisi u kaficu ili imas ludu srecu da zivis blizu nekog kafica,ili da neko u komsiluku nije zakljucao.Da skratim,samo ukljucim 3G i surfujem do mile volje preko taba i prosto leti,razgovor preko skajpa je dosta bolji nego preko kompa kad zabodem telenorov modem iako na tabu koristim telenerov 3G.Prema tome uzmi tab P1000 i uzivaj.Sem toga ima gorilla glass tako da mu folija ni ne treba,P1000 je pun pogodak!Ako je neko citao casopis Mobi Tech setice se da su ga nazvali zverkom svoje klase koji je u mnogim stvarima oduvao ipad 1 :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Elem, sto se iPada tice, ima iPad2, preko Gigatrona, 37000, uz 2 godine Vip Interneta 15 GB (2100 din) Ovo cisto da se imaju razne opcije u vidu. Cisto zbog mogucnosti telefoniranja, moj izbor bi pre isao na P1000, ali ja licno i Android - NE, NIKAKO!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Pre svega zeleo bih svima da se zahvalim na trudu sto ste mi pomogli oko nalazenje modela..ja sam njima predlozio modele,sada je na njima samo da odluce sta hoce da uzmu i zasta ce im taj bas model biti potreban..
Da ja uzimam za sebe sigurno bi uzeo a nadam se da ne bi pogresio sa izborom za iPad 2 8)...
P.S. javljam sta su uzeli i kakva su iskustva sa modelom.. :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

acamatic, odlican izbor, jedino bih ja eventualno sacekao do izlaska iPad3, sto treba da se desi jako jako brzo. Neki najavljuju 9. mart :D Videcemo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Momci imam jedno pitanje za vas..da li postoji mogucnost da se ubaci TV kartica na tabletu.. ;)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

acamatic, kratko i jasno ne :D

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

acamatic, mnogo trazis... ali vidim ima sbb ovu neku promociju gledanja kablovske preko neta, cini mi se da se zove nesto D3 ili tak' nesto... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Pera Detlic, ok hvala puno,ja misleo da moze preko Usb-a,da ubacis tv karticu kad ono morgen.. :dry: .., i da upravu si za D3 samo moras da budes njihov korisnik da bi mogao to da koristis..

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

acamatic, D3 GO aplikacija je trenutno dostupna samo za iUredjaje (iPhone, iPad i iPod Touch). Za Androide i Windows, ako i kad bude.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Brownstone
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2012. 00:59

Post od Brownstone »

Kakvi su ovo tableti:

http://www.ebay.com/itm/New-4GB-MID-M70 ... 1e69beb121
http://www.ebay.com/itm/New-8-Google-An ... 618wt_1176
http://www.ebay.com/itm/4G-7-MID-Google ... 2820wt_715

Mogu li posluziti ili je cisto bacanje novca? Nerealno mi je da su ovako jeftini...

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Brownstone, pa ovo mozda nekome moze da posluzi za neki surf i tako, ali ja u zivotu ne bih uzeo nesto neprovereno ovog tipa...
:uhuh:
Samo nek se rolaju....sarme.

Brownstone
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2012. 00:59

Post od Brownstone »

I ne ocukejem nista spektakularno,sluzio bi samo za surf i gledanje filmova i serija u busu.
Niko sa ovog foruma nije do sada uzeo ? Bili su jedno vreme hit na ebay-u.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

E ovako drugari mogu da vam kazem da je brat uzeo samsung galaxy tab 10..i kazu da su prezadovoljni njime i odusevili se sasvim..e sada trebala bi mi vasa pomoc..oko nekih aplikacija da im ubacim(i da jos nesto vrlo bitno,da li te aplikacije se instaliraju kao u telefonu i da li mogu te aplikacije koje koristim u telefonu da im ubacim.npr sa sgs2 da im ubacim na tablet..)..npr navigaciju,koju i kako se ubacuje..igrice gde mogu da nadjem..neke zanimljive programe,da li sve to da trazim preko marketa ili..? I da jos nesto da vas pitam da bi bio siguran da kada se koristi tablet kao telefon racun taj dolazi na racunu od mesecne pretplate..al tako. :wink:
Hvala unapred!!

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Post od pelleruma »

I ja sam se zagrejao za jos veci ekran(trenutno imam LG2x),ali naravno lova ogranicava.Vidim u jednoj poznatoj prodavnici(da ne bude reklama,necu reci koja)ovaj model na 12 rata- Prestigio tablet MultiPad PMP7074B3G( Tablet računar sa 3G opcijom, koji je u mogućnosti da obezbedi internet pristup sa bilo koje lokacije. Pored brojnih, atraktivnih karakteristika, novi MultiPad PMP70704B3G podržava i telefonske pozive i dolazi sa integrisanim GPS prijemnikom. Prestigio PMP7074B3G je tanak i lagan, ali izuzetno moćan uređaj napredne generacije . Poseduje 7" (800x480) capacitive multi touch ekran i ARM Freescale 800MHz procesor sa 3D hardverom za dobru brzinu i performanse.)tako pise izmedju ostalog.Sta vi kazete?Nisam neki prezahtevan,treba mi za,jos ugodnij,surf,poneki film,malo muzike,a da moze da se obavi i telefonski razgovor

Informacije
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

taj prestigio ne može da se koristi kao mobilni telefon, bar koliko ja znam. ima 3g ali kao i ipad, samo za data protok.

Odgovori