iPhone5 i alternative

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

iPhone5 i alternative

Post od b_udder »

Pozdrav svima,

Došlo je vreme da konačno zamenim 3gs nečim novijim: iPhone5 se čini kao logičan naslednik ali bih voleo da razmotrim i neke alternative...
Bitno mi je da telefon ima odličnu kameru i displej kao i da bude "normalnih" dimenzija. Znam da je SGS3 verovatno bolji izbor, ali mi se ne dopada kako izgleda i ogroman je, tako da u startu otpada. Da li možete da mi preporučite neke telefone u rangu Petice? Takodje me zanima koje je vaše mišljenje po pitanju Windows 8 telefona i kako se "slažu" sa OS X pošto koristim Mac... Hvala :)

Pozdrav...

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: iPhone5 i alternative

Post od iKe »

b_udder pozdrav! Od kada nisi postovao na forumu! Mislim da je to bilo i pre nego što sam postao član.
Što se tiče telefona mislim da nemaš ništa približno iP5, te veličine. Jedino 4S pošto je on upola jeftiniji od petice, a nije mnogo lošiji. Androidi su uglavnom dosta veći. S3 mini je mogao da bude dobar, da je zadržao karakteristike većeg brata. Od WP8 telefona jedino Nokia 920, ali ona je i velika i teška, a i slabo dostupna kod nas.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone5 i alternative

Post od fannY »

b_udder, i ja sam imao istu dilemu da li uzeti iphone 5 ili neki Android i odlucio se za One X.Posto su ti to veliki telefoni razmisli o One S-u.Na WP8 ne bih prelazio ,jer jos je to sveze i novo i verovatno ne bi bio zadovoljan.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Re: iPhone5 i alternative

Post od b_udder »

Zdravo iKe, ni ne sećam se kada sam poslednji put postovao; davno u svakom slučaju :D
Razmišljao sam i ja o iP4 i S3 mini, ali prvi mislim da se više ne prodaje kod mene, a drugi je, kao što si i sam rekao, mogao da bude dobar (da je ostao S3 sa manjim ekranom) Šta misliš o Samsung i HTC Win opcijama? Od Androida su mi zanimljivi bili neki Sony modeli ali nisam siguran kakvi su...
fannY, hvala na preporuci, pogledaću testove... Da li je One X ispunio tvoja očekivanja?

Pozdrav...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: iPhone5 i alternative

Post od acamatic »

b_udder, prvo pozdrav i od mene.A sada da krenemo sto se tice One X on ti je u potpunosti sto bi se reklo u rangu S3,e sada glavna tu razlika je u tome sto ljudi uzimaju jedan model,odnosno drugi,u lepoti izrade,obliku a i bogami u nazivu firme,sve ostalo je isto..Tako da ako uzmes bilo koji od ova dva modela neces se sigurno pokajati,a na tebi je da izaberes onaj lepsi estetski po tebi..Sto se tice ip5 ja bih je nekako zaobisao,nekako su me testovi na internetu i komentari potpuno odaljili od tog telefona,pre bih uzeo 4s,nego 5-icu iskreno ti kazem.Sto se tice Sony modela,ima stvarno dosta zanimljivih,i naravno kao i u svakoj firmi neki modeli su se pokazali odlicno,dok sa druge strane neki nisu..
Sto se tice win modela,ja sam samo za Nokia-u,posto su se da kazem zdruzili sa MS,oni ce najvise akcenat davati njihovim uredjajima,tako da ako uzimas neki win telefon ja bih ti preporucio neki model od Nokia-e.Mada i tu postoji jos jedan problem manji,a to je da taj softver samo sto se rodio i treba jos dosta da se dokazuje,a za to je sve potrebno vreme,tako da ako neku uzima takav telefon,on ga bukvalno uzima kako ja nazivam to "na slepo.."

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: iPhone5 i alternative

Post od Baraba »

Ako uzmes iP5 dobices bolji displej i brzi telefon, meni je isti, kao da nisi promenio nista iznutra sem brzine. Ako ti ne treba JB i ne koristis ga na 3gs onda uzmi iP5, ako koristis JB i dodatke znaj da JB nema za iOS6 ni iP5, spremi se na free aplikacije ili kupovinu. U rangu velicine displeja iP5 nemas nista od konkurencije sto moze da se takmici sa iP5, samo vece dimenzije od konkurencije. Konkurencije htc one x+ (unapredjena i ispeglana verzija htc one x) , S3 (ima bolju bateriju od htc one x, one x ima belju belu boju na displeju od S3, S3 prikazuje crnu najcrnju od bilo kokog displeja tj. amoled, odlucna baterija, gomila modova i OC za ovaj model, jedino sto ne kuva kafu), nokia 920 (odlicna kamera, wp lepo klizi, tezak, izliven iz jednog dela, za sada mana wp je mali broj app i po meni sto tek treba da se doda svasta sistemu sto android davno ima) i note 2 (najveci displej, najjaca baterija, brutalan hardver, olovka za pisanje po displeju, ako ti velicina nije problem ovaj phablet je odlican). To je nesto sto je trenutno top. Ako ne zuris sa kupovinom sacekaj nove modele S4 i Htc-ov odgovor, bice zanimljivo. Isprati i temu u kaficu o trajanju baterije.
Poslednja izmena od Baraba u Uto, 18. Dec 2012. 16:00, izmenjeno 1 put ukupno.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: iPhone5 i alternative

Post od iKe »

b_udder, ja lično bih išao na Nexus 4, eventualno One X+. Jesu oni veći od iP5 ali to nije toliko drastično, a i vremenom se navikneš. Meni su sada telefoni sa <4 inča ekranima neprijatno mali. Što se tiče ne Nokia WP8 telefona, mislim da je njima ipak glavni android, a ovo kako prođe. iP5 ti je sigurna kupovina, bez obzira na sve priče oko kvaliteta, pogotovo ako imaš legalan app store tamo gde si i normalnu podršku (garancija i ostalo).
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: iPhone5 i alternative

Post od araphel »

Bottom line, ako koristiš Mac, ništa neće leći tako dobro kao jaTelefon. Ja bih doduše uzeo 4s budući da razlika u ceni između njega i petice nije opravdana razlikom u kvalitetu i karakteristikama.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: iPhone5 i alternative

Post od toda81 »

Ma navicices se ti z acas na nexus 4 druze, a uzi aces u svakom trenutku provedenom s anjim u tvojim sakama. Sivurno ne bi zazalio kada bi ga posebodvao u svom arsenalu
Note IV N9100 dual

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone5 i alternative

Post od fannY »

b_udder, s obzirom da sam presao sa E72 na One X,definitivno jeste.Jedina mana mu je baterija,ali Boze moj.Da sam mogao da uzmem iphone 5 iz app store-a,uzeo bih ga bez razmisljanja.:)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

iPhone5 i alternative

Post od miodrage »

b_udder pozdrav, nije te bilo bas bas:) Dobrodosao nazad. Da ti jedan verni Apple-ovac pomogne sa dilemom: kao sto Baraba rece, ako ti je JB potreban, nemoj jos iPhone5, mada se nesto najavljuje u hakerskoj zajednici. Uz Mac-a ti nista nece tapk leci kao iPhone (sto rece araphel). E sad, kad je mene iOS6 i iPhone5 o'ladio, onda mislim da znas koliko je sati. Ja merkam Lumiu920. I sad cekam dobru cenu i da ne uzmem bas prvu seriju pa da mi zapadne neki bagovit uredjaj.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: iPhone5 i alternative

Post od Baraba »

Nisu odradili do sad JB a vec izaso nov update iOS, samo za iP5 i mini.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Re: iPhone5 i alternative

Post od b_udder »

Hvala svima na odgovorima! :) miodrage, pozdrav i tebi, hvala na dobrodošlici ;) Baraba, pretpostavljam da će JB u nekom trenutku da izađe - koristim JB na 3gs, ali iskreno nije nešto bez čega ne mogu, pošto jako malo aplikacija stvarno upotrebljavam. Danas sam bio u prilici malo bolje da pogledam iP5 kod drugara i dopada mi se novi izgled, a kamera je stvarno brza - meni jeste isti, nisu se potrudili da ga promene još od prvog iPhona, ali tel je ipak mnogo bolji od onog koji trenutno imam - znam da je razočarao po pitanju novina (da imam 4 ili 4s, ne bih razmišljao o prelasku) ali ipak deluje kao odličan telefon...
Lumia 920 stvarno dobro izgleda, ali WP i Mac ne znam kako bi se složili, pogotovo što su oba vrlo zatvorena sistema... a i WP sistem je kao što kažete dosta mlad.
Prema vašim savetima, pored pomenutog Apple-a, u igri su još i One X(+) i Nexus 4 (ukoliko ga nađem negde)... Zanima me da li mislite da bi Sony Xperia S mogla da se uključi u trku pošto mnogo dobro izgleda :)
Što se 4s tiče, pre par dana su ga izgleda potpuno povukli iz prodaje, a ovde iProizvode prodaju u Virgin-u, ali ima ih svuda, čak i u samoposlugama :D (Katar)... zvaničan Apple Store nisam video
U svakom slučaju, otići ću da pogledam uživo i ostale, hteo bih da kupovinu obavim što pre, da obradujem sebe za NG :D Javiću utiske...
Još jednom hvala vam svima i pozdrav :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: iPhone5 i alternative

Post od Baraba »

LG Nexus 4 (novi google telefon) ako negde uspes pogledaj, baci pogled na google za specifikacije i google store za cenu. Mada cenim da ces uzeti iP5.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone5 i alternative

Post od fannY »

b_udder, blago tebi,ne bih ni razmisljao vec uzeo iphone 5.:D

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: iPhone5 i alternative

Post od lesa0208 »

Fanny ako uzme iphone pravi gresku, jer apple planira na prolece novi iphone jer im i5 nije u konkurenciji sa top modelima. Uglavnom ja bih sacekao prolece pa birao uredjaj jer ce biti dosta novih modela.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: iPhone5 i alternative

Post od iKe »

b_udder, iako sam ljubitelj Sony telefona ne bih ti preporučio XS, nije se baš nešto pokazao, dosta je star procesor (S3), problem prave i senzori. Već je izašao i njegov naslednik Xperia SL, kao i noviji modeli Xperia T i TX. A to su sve modeli iz Sony Ericcson-a. Pravi Sony modeli se očekuju tek sledeće godine. Kao što ti kaže i lesa0208, posle CES-a i MWC-a biće mnogo novih i jačih modela, pa ako ti nije problem sačekaj proleće. Ako ipak ne želiš da čekaš, a probao bi nešto novo idi na Nexus 4 ili One X+ ili ako ti odgovara iOS iP5 ti je sigurna kupovina.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone5 i alternative

Post od fannY »

lesa0208, znam,al kad covek voli Apple i najvise bi mu odgovarao,a nisam siguran da bi hteo da saceka prolece.:)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: iPhone5 i alternative

Post od Baraba »

Nece, napisao je da ce sebe obradovati pred n.g. :)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: iPhone5 i alternative

Post od lesa0208 »

Ma neka voli apple niko mu ne brani to svako prema potrebama bira... Al uglavnom mislim da ne treba zuriti jer je vec kraj godine za par meseci ce biti dosta novih i boljih modela.

Odgovori