G3 vs mate 7

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

G3 vs mate 7

Post od mazzy »

Kako se pokazao mate 7 ? Trenutno imam g3 od 32gb ...mogu da doplatim nekih 35eur za mate 7... Sta mislite ?

I da u ovu utrku dodam galaxy a8...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: G3 vs mate 7

Post od El Laki »

G3 ima bolju kameru, lepo radi (pogotovo sad na mm koliko vidim), ima jaku podršku, sd slot, izmenljivu bateriju.. Sa druge strane nešto tamniji displej, slabiju bateriju i izradu od Mate 7. Ovaj još ima i odličan skener otiska, veći displej i nikakvu podršku.

Šta ti je od toga bitno, pa proceni.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: G3 vs mate 7

Post od mazzy »

A jos nisam dobio mm na g3...
Preko provajdera je kupljen pa necu da stavljam i gubim garanciju. Sacekat cu onda :)

Milcha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 391
Pridružio se: Čet, 14. Avg 2014. 10:45
:: Galaxy S7 EDGE
:: iPhone 6

Re: G3 vs mate 7

Post od Milcha »

Neces izgubiti garanciju ako stavis mm preko lgflashtoola, jedino ako ga rutujes.

P.S ako gresim neka me neko ispravi.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: G3 vs mate 7

Post od mazzy »

Nazovem sutra servis i pitat cu...za svaki slucaj.

PavleVuk
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 217
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2015. 01:42

Re: G3 vs mate 7

Post od PavleVuk »

Na G3 se ne gubi garancija.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: G3 vs mate 7

Post od somi92 »

Ja ne bih menjao, osim izrade ( pod uslovom da telefon nosis bez silikona itd. ), otiska i jace baterije , ( mada koliko vidim ljudi sad izvlace po 5h sot-a na mm sto je dosta manje od 6-7-8h sto izvlace na mate7) ne vidim sta bi dobio, kamera bolja na g3, vec ima mm , gb rama vise, sd, izmenljivu bateriju pa eto ako ti je malo tih 5 mozes da stavis drugu bateriju i ne razmisljas... I jos treba da doplatis? Nikako po meni...

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: G3 vs mate 7

Post od mazzy »

Ma ne volim nikako da nosim zastitu na mob...bas nikako. Imate li neki bolji prijedlog? Do 50e da dodam na g3. Samo da dodam, g3 ima 22mjeseca oficijelne garancije

Milcha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 391
Pridružio se: Čet, 14. Avg 2014. 10:45
:: Galaxy S7 EDGE
:: iPhone 6

Re: G3 vs mate 7

Post od Milcha »

Dodaj jos koji evro i uzmi g4..

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: G3 vs mate 7

Post od filip11314 »

Po meni se isplati. Meni lično je dosta izbalansiraniji uređaj od G3 koji je i do skoro bio potpuni autsajder u G segmentu. Mada mm ispravlja stvari koliko vidim. Po meni npr. nije pravi naslednik G2. Glavna prednost G3 je zadnja kamera i eventualno ta podrška (mada koliko ti je i bitna?). Mate 7 ima veći ekran, skener otisaka, za 30% bolju autonomiju, bolju prednju kameru, bolji kvalitet izrade.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: G3 vs mate 7

Post od somi92 »

Veci ekran je individualna stvar, onda je najbolji tablet neki od 10 inca jer ima veci ekran, g3 ima bolji ekran samo je malo tamniji sto se primeti na direktnoj jakoj suncevoj svetosti...baterija i izrada da, ali fluidnost i kesiranje app ne bih rekao, prednju kameru nisam uporedjivao mada sto se men3 tice ne mora ni da je ima ali eto to je opet moje subjektivno misljenje i ne znaci da sad treba da kazem nekom nebitna ti je prednja kamera jer je ja ne koristim...

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: G3 vs mate 7

Post od filip11314 »

Ja sam dosta čačkao taj G3 i na mene nije ostavio utisak premium telefona. Dok je G2 ostavio taj utisak. To je moje mišljenje bar. Neka promeni malo, ne može da prođe znatno loše. I jedan i drugi su dosta dobri telefoni, tu nema govora.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: G3 vs mate 7

Post od bata bogdan »

Doplati i uživaj u telefonu, ukoliko želiš Huawei Mate 7, prednost g3 je samo kamera, ostalo sve na strani mate7, mada kamera nije ni toliko loša koliko se ovde pljuje po Huawei kamerama.
Skripe dosta sa update, ukoliko ti je to bitno, mada mate 7 dobija mm, ukoliko ti je bitan update, mate 7 i ovako radi pa radi, baterija akumulator, izrada vrhunska, totalno drugačiji UI od LG...
Ne znam jesi već imao prilike videti i malo njakati mate 7?
Huawei

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: G3 vs mate 7

Post od mazzy »

Ni na mene g3 nije ostavio neki snazan utisak... Nesto sam kontao, mozda da potrazim galaxy s6 ... Jeste malo skuplji...jel bolja opcija od g4 ?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: G3 vs mate 7

Post od El Laki »

Uf, to je za totalno novu temu pitanje. :D

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: G3 vs mate 7

Post od mazzy »

Necemo novu otvarati :D

Ne znam, nekako sam skroz razocaran sa g3...sjecam se kada sam uzeo g2, ono osjecaj je bio WOW ...a g3 onako.
A s6 mi se pravo svidja, plus sto je dobar kvalitet izrade - ne volim da nosam bumbere i to .

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: G3 vs mate 7

Post od rock9855 »

Ako ti ispadne s6 ima vecu sansu da se osteti od g3. Jer se aluminijum jako lako osteti a zadnje staklo moze da pukne ako lupi o beton. Plastika je tu mnogo zahvalnija. Ali ako hoces da sacuvas telefon onda moras imati neki bumber ili bar futrolu. Svakom ispadne telefon bar jednom u mesec dana. Ja volim da se obezbedim i bumperom i kaljenim staklom napred :)

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: G3 vs mate 7

Post od Kompresor »

Da ne otvaram temu. Definitivno ovih dana kupujem telefon, dvoumim se samo izmedju G Flex 2 i G3. Znam sve o njima generalno, kamera na G3 bolja, fluidnost mozda Flex 2, Flex kao neka egzotika, malo me plasi taj zakrivljeni ekran, drzao sam ga u uscu ali na 5 min ali opet neki strah :), baterije su tu i tamo slicne :roll:, cene su vrlo slicne tako da novac nije toliki problem. Hvala svima unapred i soory na smaranju.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: G3 vs mate 7

Post od rock9855 »

Kamera po danu egal. Nocu je g3 dosta bolji ali kad stigne 6.0 na flexu mozda budu egal posto su kamere bolje cak flex2 ima napredniji ois. Baterije su manje vise iste. +/- 10%. Flex je fluidniji mada g3 na mm radi isto odlicno. Igre bolje rade na flexu zbog mocnijeg gpu. Ekran je na prvi pogled cudan zbog zakrivljenosti ali se naviknes za 2 sata. Auto osvetljenje nije najbolje pa ces na suncu morati da dizes na 100%. Siva boja se ne prikazuje tacno kad je niska osvetljenost ali je dosta bolja kad se osvetljenje pojaca. Ja kao korisnik flexa posle 5 meseci se nimalo nisam pokajao. Odlican telefon po smesnoj ceni

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: G3 vs mate 7

Post od El Laki »

Da nisu sredili G3 na MM, bez razmišljanja bih preporučio Flex 2 (kao što radim vec mesecima). Međutim ima dokaza da su sredili G3 skroz lepo na MM tako da sada ne znam kakvo je stanje. I dalje je sigurno glavna prednost G3 kamera, pogotovo u uslovima slabijeg osvetljenja. Baterija, izrada, sd slot, verovatno i performanse su sada manje više egal. Displej na G3 taman, na Flexu ima čudan izgled ali se na to navikneš.

Generalno sada su jako male razlike između ova dva. Čak je i cena dosta slična. Mislim da se sve svodi na kameru i zakrivljenost. Ja bih opet išao ma Flex 2 ali bez nekih konkretnih razloga. Stvar ukusa.

Odgovori