Nov telefon za 250 - 300 evra

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
tristo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 09:37

Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od tristo »

Drugari,

u procesu sam potrage za novim telefonom, Lumia 920 koju trenutno nosim je počela da mi ide na živce i vreme je za promenu.

Hteo bi da uzmem nov telefon, sa garancijom od operatera (ako je to izvodivo), projektovani budžet mi je 250 evra a mogao bi da dobacim i do 300 evra. Otvoren sam za sve predloge, ideje, ono što sam razmatrao, a da se uklapa u budžet, su sledeći telefoni:

- Nexus 5x 32gb;
- Huawei P8;
- Huawei Mate S;
- Sony Z3+;
- Xiaomi Red Mi Note 4 32 gb (low budget verzija);

Već bi kupio Nexusa da se ne lomim oko toga da li je pametno kupiti telefon sa 2gb rama. Svaki telefon zadržim par godina, Lumia je kod mene skoro 3 godine, tako da volim da kupim nešto što može da me služi na duže staze a bojim se da će 3gb uskoro postati minimum za optimalan rad Android telefona.

Voleo bi da telefon ima dobar display, dobru kameru (ako može i blic na prednjoj kameri), proširivu memoriju (ako nema prošrivu, onda bar da ima verzija od min 32gb).

Šta je vaš predlog za ovu cifru? Da li će mi biti teško svakodnevno da koristim 5,5" telefon jer imam malu šaku? Šta je od ovog moguće naći sa garancijom operatera od dve godine? Da li da uopšte jurim fon sa garancijom?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od miodrage »

S obzirom da imaš Lumiu, jesi razmišljao o 950? Uklapa se u budžet koji si naveo. Ili si resio i platformu da menjaš?
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od woona »

Mate s ima dobar amoled displej, kameru, blic na prednjoj kameri i prosirivu memoriju. Uz to po izgledu i izradi meni licno bolji od ostalih.

tristo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 09:37

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od tristo »

@Miodrage,

dosta mi je WP, kad sam uzeo L920 imao sam velika očekivanja od tog OSa ali sam se prevario. WP je propala priča, bar u višoj klasi telefona.

@woona,

i ja mislim da je Mate S odličan telefon, moraću ga potražiti da vidim da li mi je prevelik u ruci.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od somi92 »

Mate s mozes naci sa validnom garancijom, uz p8... Osim toga mislim da je generalno najbolji telefon od ovih nabrojanih.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od bata bogdan »

Takodje dajem glas za mate s, savršena izrada, jako lep dizajn, i još uz sve to najbolji skener, elegantan telefon skroz. Ima vec Android 6.0 i dobija nadogradnju na 7.0 ako ti sta znači. Kamera je skroz ok, ali ne može da se poredi npr sa s7 edge.... Pa sad sta tražiš od telefona zavisi sve od tebe. Da, i baterija je sasvim solidna na Mate s, solidna, podrazumeva se da izvuče citav dan na 3g ili 4g..... SOT otprilike nekih 4h na 4g...

Ako sam Lud, Nisam Blesav :)
Huawei

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od cvoruga »

bata bogdan napisao: ali ne može da se poredi npr sa s7 edge
Ne može da se poredi ni sa 5X, neuporedivo bolju kameru ima Sexus.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od Ledjo »

Pored te kamere ima I mali million mana I jednu presudnu za ovu temu, da ga nema sa garancijom operatera

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od bata bogdan »

Ok, 5x ima bolju kameru i Update i sta jos?
Mislim, sta sad, svako odlučuje za sebe sta mu je bitnije, zar ne? 5x običan plastican telefon i nista vise...
Čovek neka sam odluči šta mu je bolje, a mi ide da se prwpucavamo sta je nama bolje, ničemu to ne vodi....

Ako sam Lud, Nisam Blesav :)
Huawei

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od woona »

Ledjo napisao:Pored te kamere ima I mali million mana I jednu presudnu za ovu temu, da ga nema sa garancijom operatera
Kojih je to mali milion mana obzirom da imam mate s par meseci i da sam prezadovoljan, a ne ispustam telefon iz ruku?
Inace kamera mu uopšte nije mana, pravi odlične slike, za potrebe socijalnih mreza više nego dobra kamera. Dosta preseravanja.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od Ledjo »

Pa ja sam mislio na 5x, da si lepo procitao valjda bi to uvideo, nego lakse je da mi kazes da se ne proseravam...

A sto se tice kamere za socijalne mreze? Ovo je tek sou, pa druze S2 star 5 godina ima sasvim zadovoljavajucu kameru za socijalne mreze. Kakvi su to kriterijumi solidna kamera za socijalne mreze? Koliko nebuloza u samo par recenica.

tristo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 09:37

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od tristo »

Što se tiče garancije, na žalost, trenutno ne mogu naći ni jedan od ovih telefona sa garancijom a da mi "upada" u budžet, našao sam samo Mate S za 340 evra što je previše. Da li neki od ovih telefona ima poznatih problema sa pouzdanošću?

Koliko je Mate S bolji, ako je uopšte, od P8? Pitam jer nisam siguran da li će mi odgovarati veličina Mate S-a zbog male šake.
Gde je tu 5X u odnosu na P8? Da li je dugoročno problem što 5X ima 2GB rama? Planiram da koristim telefon bar 2 godine pa mi je to važna stavka :)

tristo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 09:37

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od tristo »

Kakvo je vaše mišljenje o P8? Šta bi pre uzeli, P8, Nexus 5x ili Z3+?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od znemanja »

Nexus 5X.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

tristo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 09:37

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od tristo »

Može li detaljnije obrazloženje? Da li su verzije od 16gb i 32gb hardverski identične ako zanemarimo internu memoriju?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od Azimuth »

Jesu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od Cooomi »

Mislim da ti 2GB ram-a neće praviti problem, jer ram na kraju krajeva samo drži procese u pozadini... Jedina stvar što može da se desi je da za 2 godine umesto 15 aplikacija da držiš u pozadini, ti možeš držati samo 10... Na Note 5 sam koji ima 4GB ram-a a prošla Xperija Z2 mi je imala bolji multitasking u tom pogledu... I obavezno idi na 32gb, jedino bi ti tu mogao biti problem, ako se odlučiš za 5x :)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od cvoruga »

tristo, klot Android se ne svidi svakome,
i ako se do sada nisi sretao sa njim moj savet ti je da pogledaš prvo kako sve to izgleda.
Funkcioniše savršeno, to nema šta da te brine, radi brže i bolje od svih konkurenata,
pa i višestruko skupljih.
Realne mane su mu nedostatak OISa, rutovanjem se može upaliti EIS ali ne popravlja puno(ništa),
zvuk bi morao biti glasniji, kvalitet zvuka je dobar ali jačina/glasnoća ne,
baterija je slaba, računaj na 4h sot kombinovane upotrebe,
ali neretko se desi da ne može da izdrži ceo dan upotrebe, puni se za 90 minuta.
Sve ostalo radi savršeno i bolje nego kod ostalih konkurenata.
Ako te zanima još nešto pitaj i prvo pogledaj kako izgleda čist Android.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od Baraba »

Čist android izgleda kao čokolada Milka klotara, znači nije grbava sa lešnicima, radi bolje od bilo kog skinovanog OS, nekome prija taj čist i go android, neko voli skinovan android.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nov telefon za 250 - 300 evra

Post od znemanja »

^Xaxaxa, dobra komparacija :)

@Tristo, skokni do neke poslovnice koja ima izložen Nexus 5x, ako si iz BG, 5x je izložen u Telenor poslovnici na uglu Kralja Milana i Resavske. Pročačkaj uređaj, pogledaj da li ti se dopada stock android i na osnovu toga donesi odluku da li je Nexus za tebe.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori