Trilema, S7E, MotoZ, HTC 10

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Superiorni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2016. 02:33

Re: Trilema, S7E, MotoZ, HTC 10

Post od Superiorni »

Evo i da se javim. Kupljen HTC 10. Naručio od momka iz Subotice sa skoro 200 pozitivnih na KP, dobio telefon sa overenom garancijom, nov neotvorena kutija. Garancija 1god, već je momak završavao ljudima koji su uzeli preko njega kada je bilo problema sa telefonom tako da sam na neki način miran oko toga.
Boja je Carbon Gray. Prvi android koji sam ikada koristio bio je HTC ONE V (sećate se onaj sa "bradom") ovo mi nekako budi nostalgiju. Jedan od razloga je i taj posto sam čitajući razne recenzije ukapirao da je HTC ovim modelom krenuo na "sve ili ništa", tj. ovo im je bila zadnja šansa da ostanu koliko toliko respektabilan igrač na tržištu. Zato sam i dao poverenje firmi koja je u mnogo cemu bila revolucionarna u vodama mobilne telefonije.

Izrada telefona je brutalna, sav je metalan, lepo lezi u ruci. Elegantan, ostavlja bas onako premijum utisak, oseća se da u ruci imaš nešto skupo i kvalitetno. Posto sam već izgustirao pre nekog vremena tj. letos S7 nisam ponovo hteo Samsung, od Motorole sam odustao bas zbog problema koji su se masovno javljali u zadnje vreme. HTC10 sam uzeo još pre 20-tak dana nego nisam stigao ranije da javim. Utisci su se već slegli i oduševljen sam telefonom. Koristim oduvek samo premijum uredjaje i mislim da će ovaj ostati malo duže kod mene. Utisci... Ekran odličan, nije Amoled ali je HTC odlično odradio posao. Kristalno čisto, jako dobar balans boja. Zvuk... već je sve rečeno, vrhunski nivo. I u slusalici, prilikom reprodukcije muzike, sluške fantazija. Baterija na moje iznenadjenje odlična. Očekivao sam nešto slično S7 ali je ovde mnogo bolja. Dešava mi se da posle drugog dana bude uveče na 20-tak posto sto mi je sa S7 bilo nezamislivo. Brzi USB C punjač je baš baš brz. Nisam merio i sl ali imam osecaj da se za pola sata napuni do kraja. Softver skoro stock Android, morao sam da ubacim SwiftKey tastaturu umesto fabričke koja mi nikako nije legla, takodje Google Photos sam zamenio sa QuickPic. Takodje na zvaničnom HTC theme store ima jako dobrih tema, tako da sam customizovao i izgleda jako moderno i po mom ukusu elegantno. Kamera je takodje perfektna. Posto sam već znao šta me čeka tj. da je nahvaljena sa svih strana nema šta mnogo da se priča. Rang je S7, bolja od 6s koji ima moja supruga. Sve u svemu dao sam poverenje a i lepu kintu za ovaj telefon i ne žalim. Posle duže vremena telefon koji mi je legao na prvu. Kod Samsunga mi se nije npr. svideo stakleni dizajn, otisci prstiju, musav telefon. Ovde sam zaboravio na krpicu. Inače nosim ga bez ikakve zaštite, za te pare hoću da osetim za šta sam ih dao a ne da ga čuvam, mazim i pazim pa da ga poklonim nekom novog posle nekog vremena. Sve u svemu, prešao sam sa Iphone SE, na kome bih ostao zbog izgleda ali jednostavno bilo je situacija kada mi je trebao veći ekran. Nisam hteo da nastavljam sa Apple, već koristim iPad, zena ima 6s, 7 i 8 mi nisu nikakav apdejt u odnosu na 6-icu, možda se jednog dana vratim na iPhone, npr. X mi je zanimljiv, ali više nikada više od 350€ za tel. Ako izadje nekad nešto u fazonu SE2 kao sa rendera može, ovako za sada ovaj THC ne menjam [emoji41]


Sent from my iPad using Tapatalk

Superiorni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2016. 02:33

Re: Trilema, S7E, MotoZ, HTC 10

Post od Superiorni »

Evo i da se javim. Kupljen HTC 10. Naručio od momka iz Subotice sa skoro 200 pozitivnih na KP, dobio telefon sa overenom garancijom, nov neotvorena kutija. Garancija 1god, već je momak završavao ljudima koji su uzeli preko njega kada je bilo problema sa telefonom tako da sam na neki način miran oko toga.
Boja je Carbon Gray. Prvi android koji sam ikada koristio bio je HTC ONE V (sećate se onaj sa "bradom") ovo mi nekako budi nostalgiju. Jedan od razloga je i taj posto sam čitajući razne recenzije ukapirao da je HTC ovim modelom krenuo na "sve ili ništa", tj. ovo im je bila zadnja šansa da ostanu koliko toliko respektabilan igrač na tržištu. Zato sam i dao poverenje firmi koja je u mnogo cemu bila revolucionarna u vodama mobilne telefonije.

Izrada telefona je brutalna, sav je metalan, lepo lezi u ruci. Elegantan, ostavlja bas onako premijum utisak, oseća se da u ruci imaš nešto skupo i kvalitetno. Posto sam već izgustirao pre nekog vremena tj. letos S7 nisam ponovo hteo Samsung, od Motorole sam odustao bas zbog problema koji su se masovno javljali u zadnje vreme. HTC10 sam uzeo još pre 20-tak dana nego nisam stigao ranije da javim. Utisci su se već slegli i oduševljen sam telefonom. Koristim oduvek samo premijum uredjaje i mislim da će ovaj ostati malo duže kod mene. Utisci... Ekran odličan, nije Amoled ali je HTC odlično odradio posao. Kristalno čisto, jako dobar balans boja. Zvuk... već je sve rečeno, vrhunski nivo. I u slusalici, prilikom reprodukcije muzike, sluške fantazija. Baterija na moje iznenadjenje odlična. Očekivao sam nešto slično S7 ali je ovde mnogo bolja. Dešava mi se da posle drugog dana bude uveče na 20-tak posto sto mi je sa S7 bilo nezamislivo. Brzi USB C punjač je baš baš brz. Nisam merio i sl ali imam osecaj da se za pola sata napuni do kraja. Softver skoro stock Android, morao sam da ubacim SwiftKey tastaturu umesto fabričke koja mi nikako nije legla, takodje Google Photos sam zamenio sa QuickPic. Takodje na zvaničnom HTC theme store ima jako dobrih tema, tako da sam customizovao i izgleda jako moderno i po mom ukusu elegantno. Kamera je takodje perfektna. Posto sam već znao šta me čeka tj. da je nahvaljena sa svih strana nema šta mnogo da se priča. Rang je S7, bolja od 6s koji ima moja supruga. Sve u svemu dao sam poverenje a i lepu kintu za ovaj telefon i ne žalim. Posle duže vremena telefon koji mi je legao na prvu. Kod Samsunga mi se nije npr. svideo stakleni dizajn, otisci prstiju, musav telefon. Ovde sam zaboravio na krpicu. Inače nosim ga bez ikakve zaštite, za te pare hoću da osetim za šta sam ih dao a ne da ga čuvam, mazim i pazim pa da ga poklonim nekom novog posle nekog vremena. Sve u svemu, prešao sam sa Iphone SE, na kome bih ostao zbog izgleda ali jednostavno bilo je situacija kada mi je trebao veći ekran. Nisam hteo da nastavljam sa Apple, već koristim iPad, zena ima 6s, 7 i 8 mi nisu nikakav apdejt u odnosu na 6-icu, možda se jednog dana vratim na iPhone, npr. X mi je zanimljiv, ali više nikada više od 350€ za tel. Ako izadje nekad nešto u fazonu SE2 kao sa rendera može, ovako za sada ovaj THC ne menjam [emoji41]


Sent from my iPad using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Trilema, S7E, MotoZ, HTC 10

Post od Evindzer »

Superiorni napisao:ovaj THC ne menjam
Dobar je THC. :D
Lepo što si zadovoljan. Koliko si ga platio? Kakva je ta garancija koju ti je dao, neka strana ili iz naše prodavnice?

Superiorni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2016. 02:33

Re: Trilema, S7E, MotoZ, HTC 10

Post od Superiorni »

340€, garancija iz radnje iz Madjarske, Segedin. Stampana garancija, pečat, datum, imei upisan. A i pričao sam sa momkom od kog sam uzeo. Imao je neke telefone (ne THC) [emoji23] koje su mu slali ljudi koji su kupili od njega, on je nosio na servis i sve je odradjeno bez problema. Čak je bilo i slučajeva da su dali nove telefone. Elem, pohvaliću ga u temi o online prodavcima, dečko je lik extra, na prvu se vidi da je postenjacina. Mada i najbolji drug mi živi u Subotici, često ide za HU pa neće biti problem. Zlu ne trebalo.


Sent from my iPad using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Trilema, S7E, MotoZ, HTC 10

Post od Baraba »

Čestitam na izboru. Jedino se ne bih složio za kameru, cenim da su da 6s bolje. Ako imaš vremena slikaj baš da oba i postavi (flickr ili neki oblak, nemoj samo preko talka). I video snimak mislim da je bolji sa 6s.

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Trilema, S7E, MotoZ, HTC 10

Post od ShaNa »

Superiorni, i ostalim učesnicima u ovoj konverzaciji, dobro veče. U nemogućnosti da pošaljem privatnu poruku čoveku koji je otvorio ovu temu (verovatno zato što sam novi član (?)), pišem ovde. Veoma bi me zanimalo preko kojeg člana je Superiorni naručio HTC 10 na KP sajtu, zato što o tome razmišljam i ja, a pošto na KP ima mnogo prodavaca mobilnih iz Subotice, veoma bi mi značilo da dobijem preporuku od nekoga ko se, kako vidim kroz ovaj post, već dobro raspitao o prodavcu. Pretpostavljam da pravila sajta ne dozvoljavaju da mi se na ovo pitanje odgovori direktno u okviru teme, te bih zamolila Superiornog da mi pošalje odgovor kao privatnu poruku. Hvala unapred na odgovoru.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Trilema, S7E, MotoZ, HTC 10

Post od vla-do »

ShaNa, prodavci tehnike sa kojima sam ja imao dobro iskustvo su Dado, Bato, Živković i Stanković. Valjda nisam nikog izostavio. :D
Nisam imao problema sa telefonima koje sam kupovao od njih, tako da ne znam koliko se čeka u slučaju reklamacije.

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Trilema, S7E, MotoZ, HTC 10

Post od ShaNa »

vla-do, hvala na odgovoru. Upravo sam pogledala predložena imena na KP i nema ih, osim Stankovića (koji trenutno samo "kupuje" telefone). Misteriozno nestali KP prodavci... :?
I dalje se nadam vašoj pomoći u vezi istog pitanja. :) Thx svima na info... :)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Trilema, S7E, MotoZ, HTC 10

Post od vla-do »

Poslao sam ti linkove sa par prodavaca (koliko sam se ma brzaka setio) na pp. Ako nisi dobila poruku, piši, pa ću ti poslati opet. :)

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Trilema, S7E, MotoZ, HTC 10

Post od ShaNa »

vla-do, thx na linkovima :) poslala sam ti odgovor :)

Odgovori