Android do 70e.

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Android do 70e.

Post od vlade93 »

Treba mi android za majku, do 70e, polovan naravno, jer za te pare nov nema koliko znam.
Ne ocekujem nikakva cuda naravno, niti mogu da trazim nesto za te pare, samo da ima korektnu bateriju..
Znam da imaju oni huawei-evi y5, y6, znam da rade lepo za te pare.. Vidim ima i LG onu seriju K, nisu skupi..
Zaobisao bih neke flagshipove tipa S3, nesus 4 itd, jer su uglavnomi dosta matori.

Koji je vas savet, sta predlazete?

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Android do 70e.

Post od Batak »

Nexus 4 svakako radi bolje od svih ostalih zajedno. Ako mozes da naidjes na dobro ocuvan primerak nema boljeg izbora.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Android do 70e.

Post od slavisaj »

Ja ne bih isao na nexus 4 iz jednog jednostavnog razloga a to je sto ima problem, sa wifi. Ne desava se uvek, ni cesto, ali zbog wifi zna da se ugasi sam od sebe. Imao sam takav model. Sve radi ok, samo preko noci se ugasi. Kad se restartuje ponovo radi lep nekoliko dana, nedelja. Ne znas kad ce da se ugasi. Posle je taj mob bio kod brata, i njemu se desavalo, pa je sad kod male necake, ona ga ni ne koristi.

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Android do 70e.

Post od slavisaj »

Nije moj slucaj jedinstven, bilo je o tome reci na temi o nexus 4 na benchmark forumu.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android do 70e.

Post od sugarcoated_ass »

vlade93 napisao: Vidim ima i LG onu seriju K, nisu skupi..
Keva i sestra imaju po jedan LG K8. Sasvim solidno rade, ali najveća mana je samo 8 GB interne, a dosta app koje koriste ne mogu da se prebace na karticu. Što se baterije tiče kevi izvuče skoro dva dana dok sesti jedva jedan dan. :lol:

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Android do 70e.

Post od Batak »

slavisaj napisao:Ja ne bih isao na nexus 4 iz jednog jednostavnog razloga a to je sto ima problem, sa wifi. Ne desava se uvek, ni cesto, ali zbog wifi zna da se ugasi sam od sebe. Imao sam takav model. Sve radi ok, samo preko noci se ugasi. Kad se restartuje ponovo radi lep nekoliko dana, nedelja. Ne znas kad ce da se ugasi. Posle je taj mob bio kod brata, i njemu se desavalo, pa je sad kod male necake, ona ga ni ne koristi.
Veci problem je sto su poceli da otkazuju ekrani u poslednje vreme. To sa wifi-jem nije bas redovna pojava. Koristio sam 2 komada duze, nije bilo problema.
LG K8 i K10 imaju ocajan ekran u odnosu na Nexus 4 a i rade mnogo losije.
Idealno bi bilo da se doda malo za Nexus 5, on je vrhunski.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Android do 70e.

Post od vlade93 »

Da trazim za mene za te pare, nexus bi i meni bio loicigan ozbor, ali posto je za majku, meni je logicnije za nju neki tipa Y5,Y6, LG K serija i to, jer ti telefoni imaju dobre bateriju uglavnom, a njoj ce i giga rama maltene biti dovoljno. Njoj bi telefon sluzio za viber ili whats app, neke novine i to je to u sustini, kakav face i instagram, nema to zena, tako da joj ne treba nista spektakularno..
Sto vise razmisljam, sve sam blizi ideji da se protegnem do 100e i da joj uzmem neki novi ili polovan u dobrom stanju i ne mnogo star.. Vidim da J3 ima za te pare, on mi se cini kao ok izbor..
Ako imate vi neki predlog iznesite slobodno, posto nemam nekih ideja iskreno..

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Android do 70e.

Post od Batak »

J3 ce joj zavrsiti posao vrhunski. A trajace i baterija dosta.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Android do 70e.

Post od pero0000 »

Ako misliš na Samsung J3, dobar je to telefon (Ima ga moja svastika i radi korektno). Još ako ga uzmeš sa validnom garancijom, biće to za majku odličan izbor.

Mitsubishi Trifum Galaxy

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android do 70e.

Post od znemanja »

Galaxy J3 (2016) je odličan izbor u cenovnom rangu od oko 100 evra.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Daki57
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2017. 20:16
:: meizu m2 note

Re: Android do 70e.

Post od Daki57 »

Од ћерке из Америке сам добио Самсунг Ј3 2017 годиште. Перфектан, поуздан, батерија гура скоро цео дан, фејс, вибер, скајп, новине, све у свему, ОК. Једина замерка је што нема контролна лед диода, за приспеле мејлове или смс-ове.

Sent from my BLN-L24 using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Android do 70e.

Post od Batak »

Samo sto je on mnogo preko budzeta koji je naveo pokretac teme pa ne ulazi u izbor.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Re: Android do 70e.

Post od markog »

slavisaj, koristio sam Nexus 4 do pre 3 dana, ukupno oko 4 godine i nisam imao nikakvih problema.
Neko je gore spomenuo Y5, moj brat ga koristio takodje do pre par dana (kupili smo Nokie 6 :D ) i taj telefon nema sta da trazi pored Nexusa 4. Velika je razlika u kvalitetu ekrana i brzini rada, naravno u korist Nexusa 4. Sto se tice cene, 70 evra je mnogo za te polovnjake, realno Nexus do 50 evra, a Y5 30-40e. Bar tako ja mislim da prodam.

Odgovori