Dilema Samsung S8 ili Huawei p10

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Divljina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 11. Dec 2017. 20:05
:: LG G3

Dilema Samsung S8 ili Huawei p10

Post od Divljina »

Do sad sam imao LG G3 ali sam sa njim ovih dana upao u restart loop pa ce izgleda trebati novi mobilni.
Moj prvi izbor je bio S8 ali sam po forumima nasao na dobre komentare za P10 pa sam se nasao u dilemi.
Ako neko ima iskusta i koristio je ove telefone ako moze savet, neki predlog i utiske da prenese. Da li Samsung vredi tih para?
Inace mi je uglavnom bitno da me tel sto duze sluzi posto nisam od onih koji cesto menjaju tel i da bude ok korektna kamera.

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Dilema Samsung S8 ili Huawei p10

Post od Dart Vejder »

Ono što ti sa sigurnošću mogu reći je to da će ti na ovom forumu svi napisati da je Samsung neopisivo bolja kupovina. [emoji1]

Elem, oba su dobra, Samsung ima taj novi fazon sa 1:2 odnosom stranica ekrana, zasićenije boje, ip zaštitu, dobru kameru. Huawei ima dualnu odličnu kameru, brži softver(koji će 99% bolje raditi od onoga na s8 posle godinu dana korišćenja), mnogo bolji FP senzor. To su prema mom mišljenju neke najbitnije razlike.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Dilema Samsung S8 ili Huawei p10

Post od Baraba »

P10 je više za poređenje sa S7, bio je jeftiniji čak i od S7 kada se pojavio, iako tada stariji godinu dana S7 model. Jasno ti je sada da je S8 viša liga. OK je P10, ali cenovno nisu ni blizu, plus S8 izgleda kao iz budućnosti za P10.
Ako imaš para, S8 vredi. Najbolji displej, odlična kamera, dizajn top. Nema tu P10 šta da traži.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Dilema Samsung S8 ili Huawei p10

Post od Batak »

Kao sto kaze Baraba, S8 klasa iznad. Mnogo bolji ekran, bolja kamera, mnogo bolji dizajn, mnogo bolji servis (ovo treba napomenuti prilikom preporuke jer zaista pravi razliku), bolji zvuk na sluskama.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Dilema Samsung S8 ili Huawei p10

Post od znemanja »

S8 je klasa iznad i nije za poređenje sa P10. Priče o softveru na S8 su krajnje neosnovane i S8 će bez problema raditi fluidno i posle nekog dužeg vremena korišćenja. Bukvalno sve, kamera, ekran, dizajn, softver je na strani S8.
Dakle, na duži vremenski period S8 je odlična investicija.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Dilema Samsung S8 ili Huawei p10

Post od Apolo »

Dugoročno gledano S8 isplatljiviji. Jedina mana je lose postavljeni fingerprint sensor, ali sve ostalo top.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Dilema Samsung S8 ili Huawei p10

Post od Batak »

I nesto slabija baterija je objektivno mana, posebno na 4G. Jedini veci propust.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Divljina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 11. Dec 2017. 20:05
:: LG G3

Re: Dilema Samsung S8 ili Huawei p10

Post od Divljina »

Hvala na dobrim savetima i odgovorima. Za sad cekam da LG vrate sa servisa pa da krenem u kupovinu. Glavni cilje mi je da je dugorocno isplativiji kao sto je Apolo rekao. Citajuci po forumima pohvale za P10 stekoh utisak da se mogu porediti a da je Samsung nije vredan te investicije. Jos samo ovo da proverim da li je kamera na S8 bolja znaci od P10 prednja i zadnja? :unsure: :unsure:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Dilema Samsung S8 ili Huawei p10

Post od Baraba »

Trajaće i P10, Huawei ima i VIP garanciju od 3 god. Takođe prva 3 meseca i na lomove. Ti si pitao koji je bolji, tu je svakako S8.

Odgovori