Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Dare04
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 10. Nov 2017. 23:08
:: J5
:: J5

Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od Dare04 »

Zanima me prvo sta je bolje uzeti, P10 Lite ili J7? Neka iskustva? 8)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od znemanja »

Preporuka za J7 (2017).

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy Note 8

Post od Drakenzen »

Ma kakav huawei.....
Sve je lepo sa tim telefonima dok se nesto ne pokvari...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Dart Vejder
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2015. 10:21
:: S7 edge
:: Xiaomi Mi8

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od Dart Vejder »

J7(2017), P10 lite se nije dobro pokazao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od mare-ss »

Јел? Шта му конкретно фали? Имам п10 лајт пар месеци и нисам имао ни најмањи проблем с њим

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od sugarcoated_ass »

mare-ss napisao:Шта му конкретно фали?
Fali to što nije Samsung. Zar to nisi do sada naučio na ovom forumu? [emoji38]

Na žalost, i ja ću morati da se složim da u ovom izboru prednost ide na stranu J7 2017. Huawei nije napravio dovoljno veliki apgrejd prelaskom sa P9 lite na P10 lite, dok je Samsung sa kompletnom J serijom iz 2017 napravio primetan pomak naspram prošlogodišnje. :)
Sa J7 možda ne koliko sa J5, ali i dalje stoji da ima blagu prednost u odnosu na P10 lite. :)


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Poslednja izmena od pshnd u Čet, 08. Feb 2018. 17:24, izmenjeno 2 puta ukupno.

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od Mladen7 »

Ni ja ne kapiram komentare tipa:
Ma kakav Huawei...sve je lepo dok se ne pokvari ( zar nije ista priča za bukvalno sve :-()... I sl.
Koliko znam baš je Samsungova J serija poznatija po slabijem kvalitetu tj trajnosti.
Stabilnost sistema da ne pominjem.
Posedujem J7 (2017) inače, pored ovog Mate 10 Lite, a pre Mate sam imao P9 Lite, pre njega p8 Lite...nikad ni najmanji problem.
J7 i P9 Lite u jednom periodu znači. Čak bi dao prednost njemu u odnosu na j7, sem u trajanju baterije - gde ne znam ni da li ima nešto bolje od j7( P 9 Lite je tu sasvim dobar). I za nijansu veći ekran. P10 Lite nisam imao ali ako je za najmanju nijansu brži od devetke ne bi se mnogo dvoumio gotovo sve je na strani p10.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od Drakenzen »

Nadam se da neces imati prilike da reklamiras huawei. Onda bi ti bilo jasno zašto tako kažemo...


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od Mladen7 »

Ako se na mene odnosi.
Zašto bi reklamirao Huawei? Ne plaćaju me, ne radim s telefonima i nemam deonice u toj firmi, znači nemam ni jedan jedini razlog sem mog ličnog iskustva s tim uređajima.
A eto kupio sam i Samsung i to baš J 7, hmmm , o njemu ću nešto napisati u odgovarajućoj temi i do sad me služi dobro a zašto i kako rekoh više u odg temi. Samo da ne ispadne onda da i Samsung reklamiram ;-)


Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od sugarcoated_ass »

Drakenzen, ja sam reklamirao i prošlo je sve bez problema. Još je reklamirano pred prvomajske praznike i telefon otišao u servis, zamenjen ekran i vratio se iz servisa za 13 dana. Ekran je samo imao neku fleku i ništa više, ali uvažili su garanciju bez pitanja.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od Batak »

E to se kod Samsunga obicno resava za 2 sata, ne za 13 dana. Samsungov servis je u ogromnoj prednosti u odnosu na Huawei.
Baterija i ekran su ocigledne prednosti J7.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od 1808 »

Batak napisao:E to se kod Samsunga obicno resava za 2 sata, ne za 13 dana.
Za 2 sata??? I sve to da pošalješ uređaj poštom, popravka i opet istim putem nazad? Mora da taj Samsung servis ima neki helikopter koji hitno angažuju, čim se nekome pojavi problem... :lol: :lol:

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od Drakenzen »

To sto ti imas licne probleme sa batakom nas nas ostale ne interesuje, na pp pa se prepucavajte do prekosutra.
Covek je mislio na situaciju kad odneses direktno u ovlasceni servis, rade odmah i ne odbijaju reklamaciju za gluposti.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od sugarcoated_ass »

1808, pusti ga. Ubeđen je da je tako i već smo imali raspravu o tome. Lepo sam pisao da sam odneo telefon u Vip, oni ga 100% nisu poslali odmah (moraju prvo sve Samsung telefone da teleportuju valjda), pa dok je stigao u servis, prošli praznici, ovi odradili i vratili u Vip koji je onda morao mene da kontaktira... Ali da, kod Samsunga je to gotovo za 10 milisekundi pošto imaju tehnologiju teleportacije i materijalizacije delova. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od marko.jtd »

Za Samsung postoji mogucnost slanja postom direktno u Pro mobi, o njihovom trosku, i telefon ce biti popravljen i vracen vlasniku u roku od 48h od slanja. (danas posaljes, sutra stize, popravljaju i salju ga nazad u toku dana, prekosutra je vec na adresi vlasnika)...
Postoji li takva opcija za Huawei ili je jedino resenje preko operatera?

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od sugarcoated_ass »

Ne znam. Ja uvek idem preko prodavca, a da ste malo bolje čitali zakone ne bi se zezali slanjem direktno u servis. No, s obzirom da ovde se čak preporučuje kupovina uređaja bez garancije onda ni ne vredi ništa pričati. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od 1808 »

Drakenzen napisao:...Covek je mislio na situaciju kad odneses direktno u ovlasceni servis,....
A da li ti vidiš da on to poredi sa potpuno drugačijom situacijom, gde vlasnik uređaja živi u gradu koji je 100km udaljen od ovlašćenog servisa?
To što ti imas emotivnu vezu sa Batak-om i potrebu da braniš sve njegove gluposti, nas ostale ne interesuje. Vodi ga kući pa se volite do mile volje. :angry:
marko.jtd napisao:Za Samsung postoji mogucnost slanja postom direktno u Pro mobi, o njihovom trosku, i telefon ce biti popravljen i vracen vlasniku u roku od 48h od slanja. (danas posaljes, sutra stize, popravljaju i salju ga nazad u toku dana, prekosutra je vec na adresi vlasnika)...
Kako sad to, vidiš da Batak kaže kako se uvek sve rešava za 2 sata, bez obzira na bilo koje okolnosti.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od znemanja »

pshnd napisao:Ne znam. Ja uvek idem preko prodavca, a da ste malo bolje čitali zakone ne bi se zezali slanjem direktno u servis. No, s obzirom da ovde se čak preporučuje kupovina uređaja bez garancije onda ni ne vredi ništa pričati. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Koja to zakonska odredba zabranjuje da odnesem direktno u ovlašćeni servis uređaj koji je potrebno servisirati?
Slanje preko operatera je samo na štetu korisnika jer su oni jako spori sa transportovanjem uređaja do servisa. ProMobi je i na to mislio jer o njihovom trošku možeš da pošalješ uređaj ako ne živiš u gradu gde imaju servis i takođe o njihovom trošku ti salju uređaj nazada. Da ne ponavljam da oni problem reše za 1 dana, da na pominjem da ne moraš da cekaš da neki deo stigne ne znam i ja odakle. E takav servis i iskustvo za sada pruža samo Samsung i to nisu nikakve bajke i sl. već realnost.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od sugarcoated_ass »

znemanja napisao:Koja to zakonska odredba zabranjuje da odnesem direktno u ovlašćeni servis uređaj koji je potrebno servisirati?
Kako si ovo zaključio? Jesam napisao negde da je zabranjeno? Ne skači pred rudu kao što to često radiš.

Samo što zaobilaženjem onog ko ti je prodao uređaj gubiš jednu kariku u lancu, a to može biti samo na štetu kupca. Garanciju ti izdaje prodavac, ne servis, i kada preuzimaju uređaj na reklamaciju u obavezi su da ti izdaju potvrdu da je uređaj preuzet u takvom i takvom stanju. Time si obezbeđen da bilo kakvo oštećenje nastalo u servisu ili pri transportu mora biti ispravljeno i ne mogu reći da si predao oštećen uređaj i odbiti garanciju, a i ako ti ne vrate uređaj u stanju u kakvom si ga predao možeš tražiti nadohnadu, pa čak i zamenu jer imaš pismeni dokaz da nisi predao takav uređaj.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Huawei P10 Lite ili J7 (2017)

Post od Drakenzen »

E admini dajte lock, raskokodakali se ovi sto pojma nemaju...


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Odgovori