Šta posle Samsung Note 4

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Šta posle Samsung Note 4

Post od Drafer »

Evo i ja da otvorim prvi put temu u poređenju jer izgubljen lutam već danima... :)

Nešto bih do 280€ maksimalno (zavisi koliko dobijem za moj Note 4 ali tako nešto) sa ovakvim ili još bolje nekim većim ekranom i što boljom baterijom. zadovoljan sam sa mojim Note 4 i sa ekranom i sa baterijom i ostalim stvarima, ali eto dosadio mi je.

Ostale stvari će biti normalne predpostavljam koji god ima veći ekran i bateriju.
Neću kineske jer nemaju rezervne delove niti servise, neću Note 5 čak i da mi se doplati, takođe neću Samsung serije S, A i J seriju, neću LG više ni jedan, SONY lopate takođe neću. Android sistem da ima nije bitno koji ali barem 6 pa na više.

Od novih sa garancijom sviđaju mi se:
-Samsung C7 (jeste najlošiji od svih koje sam naveo ali barem je nov i najjeftiniji)
-Huawei Mate 10 lite (ovaj mi je baš lep, ali imaću problema sa IGO navigacijom zbog te rezolucije, a i pada mu cena nenormalno, loš GPU)
-Huawei Honor 7x, od ovoga sam odustao jer prodavci nude usmenu garanciju koja mi ne vredi ništa, naročito za te pare.

Od polovnih:
-Huawei Mate 9 (kojeg nema u oglasima pa ni ne znam koja mu je cena, zam da je skuplji , ali ne znam koliko)
-Huawei Mate 8 (takođe ga nema mnogo u oglasima ali mi se sviđa kao i 9 sve, ekran, baterija, dizajn...)

Takođe dodajte još neki model koji mislite da je ok, bilo novi ili polovni ako ih ima na oglasima ili ako neko ima od vas da prodaje neki sličan neka mi pošalje PP slobodno
Android 12

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od znemanja »

Pa shodno budžetu koji si naveo i zahtevima, mislim da tu nema nekog izbora. Možda Mate 10 lite, ali realno bićeš razočaran sa ekranom na Mate 10 lite posle ekrana na Note 4. Možda A7 (2017) za nesto malo više para, ali on ne može da se kupi legalno kod nas, ali isto tako ne može ni C7 legalno da se kupi koji si naveo kao opciju.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Drafer »

Našao sam na KP četiri Mate 8 i odgovaraju mi cene, od 230 najjeftiniji pa 270 najskuplji, ali svi su mi jako daleko da bi išao da ih proverim.

Taj telefon mi odgovara po svemu, ogroman ekran ima i jaku bateriju, a ostale stvari su mu takođe odlične.
Možda ga neko prodaje na forumu, ili se neko seti nekog sličnog modela.

Huawei Honor Note 8 na primer je još bolji
Huawei P8max takođe ima dobar ekran od 6.8¨

Razmatrao sam i Xiaomi Mi Max 2 iako je kineski, nisam ga nikada video uživo kao ni ostale navedene
Android 12

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Drakenzen »

Budi svestan da su ti telefoni inferiorni u odnosu na jote 4 i da ces verovatno biti razočaran...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Drafer »

Pa zato vas pitam šta da se radi
Nemoguće je da nema ništa ako doplatim 100 ili više € a da je bolje bar malo ili da je noviji od Note 4.

Ja svakako ne vidim dobro boje, a ne znači mi mnogo ni rezolucija, bio sam zadovoljan kvalitetom ekrana i na Note 2 sa 720p
Android 12

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Fox »

Drafer, hm, tezak izbor zbog budzeta a ujedno zanimljiva di(tri)lema. Gledam upravo KP oglase i nailazim na 2 oglasa za Mate 9 sa cenom ispod 300e. Mislim da bi ti od gore navedenih on najbolje legao.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Drafer »

Fox,
Slažem se da je Mate 9 najbolji izbir, ali najmanje ih ima. Taj bi mi pasovao kao budali šamar :)
Onog sa udubljenjem sam eliminisao još popodne danas, a onog za okruglo 300€ nisam primetio
kontaktiraću prodavca da vidim kakav je.
Android 12

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Fox »

Drafer, mislim da cak i da dodas nekih 20-30e, ako si u takvoj mogucnosti, neces pogresiti. 8)
Odlican telefon po poprilicno pristupacnoj ceni. Srecno! :)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Drafer »

Jesam u mogućnosti i mnogo više da dodam, 20 - 30 € nije problem, ali ne bih više
Našao sam i jednog za 289€, taj oglas takođe nisam primetio
Poslednja izmena od Drafer u Pet, 09. Feb 2018. 23:22, izmenjeno 1 put ukupno.
Android 12

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Fox »

Drafer, razumemo se, ako bi dodao jos vise tu bi se otvorila mogucnost za puno vise drugih modela. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Drafer »

Našao sam danas u mojoj blizini, tačnije čovek iz Ade prodaje Huawei MATE 9 Dual
Traži 335€, piše da je star oko 2 meseca, mada ne znam piše li mu to negde, nisam pitao ima li neke papire
piše da je u fullu i ima sve od opreme.
Ne sviđa mi se jedino što je dual sim, možda neće uticati na potrošnju baterije...
Vredi li te pare ovaj telefon?
Android 12

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Sale_M »

Ako je odlicno ocuvan 2 meseca star sa garancijom bilo kakvom vredi.Bez garancije oko 300 po meni.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Drafer »

Nema garanciju, sad mi se javio kaže nema garanciju, daje usmenu od nedelju dana
spustio je malo cenu, nije rekao koliko ali kaže da su mu petorica nudili 300€, spustio je na 315€...
Kakva je baterija na ovom telefonu? Na ovom sajtu piše da je prosečna?
Android 12

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Fox »

Drafer, jeste malo zeznuto sto nema garanciju, ali, taj model i dalje drzi jako lepo cenu, cak i EU. Sto se tice Dual SIM opcije i njenog uticaja na bateriju, nemoj da te to suvise brine, prosto, ako ne zelis nemoj ni ubacivati drugu SIM karticu. :wink:
A baterija na Mate 9 je odlicna, uostalom evo isecka iz testa sa gsmarene.
With that preface, the Mate 9's battery life is excellent. The web browsing endurance upwards of 14 hours is longer than the iPhone 7 Plus and Galaxy S7 edge (if only by some 45 minutes), and substantially better than the Pixel Xl's 9:20 hours.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Sale_M »

Fox napisao:Drafer, jeste malo zeznuto sto nema garanciju, ali, taj model i dalje drzi jako lepo cenu, cak i EU. Sto se tice Dual SIM opcije i njenog uticaja na bateriju, nemoj da te to suvise brine, prosto, ako ne zelis nemoj ni ubacivati drugu SIM karticu. :wink:
A baterija na Mate 9 je odlicna, uostalom evo isecka iz testa sa gsmarene.
Drafer napisao:Nema garanciju, sad mi se javio kaže nema garanciju, daje usmenu od nedelju dana
spustio je malo cenu, nije rekao koliko ali kaže da su mu petorica nudili 300€, spustio je na 315€...
Kakva je baterija na ovom telefonu? Na ovom sajtu piše da je prosečna?
Baterija je vrlo dobra. Kao sto pise u linku sto je Fox postavio. A kako i ne bi kad je 4000 mAh na FHD fezoluciju.

Greska-ja citirah Foxov post umesto Draferov. :)

Poslato sa DUK-L09 uz pomoć Tapatoka
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Drakenzen »

Drafer napisao:Nema garanciju, sad mi se javio kaže nema garanciju, daje usmenu od nedelju dana
spustio je malo cenu, nije rekao koliko ali kaže da su mu petorica nudili 300€, spustio je na 315€...
Kakva je baterija na ovom telefonu? Na ovom sajtu piše da je prosečna?
Ni u ludilu telefon bez garancije kad vec mozes da biras...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Drafer »

Drakenzen,
baš i nemam neki izbor, jedino da uzmem Mate 10 lite za 260€ sa garancijom ili ovaj Mate 9 bez garancije
bilo šta da kupim sa garancijom biće dosta lošiji uređaj, srednja klasa.
Još se premišljam šta da radim
Android 12

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od dimi89 »

Drafer napisao:Drakenzen,
baš i nemam neki izbor, jedino da uzmem Mate 10 lite za 260€ sa garancijom ili ovaj Mate 9 bez garancije
bilo šta da kupim sa garancijom biće dosta lošiji uređaj, srednja klasa.
Još se premišljam šta da radim
Jel to nudis kao zamenu i doplatu ili gledas za novac ? Ako je ovo drugo u pitanju pogledaj Mi Note 3 mozda ti odgovara ima ga na KP za oko 300e zadnji put kad sam gledao.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Drafer »

Za keš idu oba, moj moram posebno da prodam.
Pogledao sam taj Mi Note 3, ne sviđa mi se po izgledu i po manjem ekranu, jedino što mi se sviđa je 6GB rama. lepši mi je Mate 10 lite čak i od Mate-a 9

Xiaomi Mi Note 2 mi je mnogo lepši i ima 5.7 ekran i takođe 6GB rama izgleda kao pokojni Samsung Note 7. Ovo je odličan telefon
Android 12

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Šta posle Samsung Note 4

Post od Green »

Mi Note 2 ima i u verziji od 4GB ram-a, ali se to ne primeti pri korišćenju. Jedino što je to sad već stariji model. Baterija je odlična, kao i kamera pri dobrim dnevnim uslovima. Noću baš i ne.

Odgovori