Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od sugarcoated_ass »

Pa nisam mu rekao da uzme moj. Jbt pa onda ne treba ni jedan model uzimati jer će se pojaviti 1 u nekoliko stotina hiljada koji ima neki manji ili veći bug, koji je najvrv i lako rešiv, ali mene mrzi da se cimam.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od Mladen7 »

:-)

@ iggy1974
Mate 10 Lite ,svakako . Napisao sam utiske o njemu u odgovarajućoj temi.

Za nešto manje novca može vrlo sličan ,ali ne isti tel, ovo što je Fox predložio Honor 9 Lite. On ima nešto manji ekran, slabiju bateriju i malo lošiju kameru , i jeftiniji je .

Poslato sa Huawei Mate 10 Lite

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od Batak »

sugarcoated_ass napisao:Pa nisam mu rekao da uzme moj. Jbt pa onda ne treba ni jedan model uzimati jer će se pojaviti 1 u nekoliko stotina hiljada koji ima neki manji ili veći bug, koji je najvrv i lako rešiv, ali mene mrzi da se cimam.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Pa kazem ti, ne znam da li je taj problem siroko prisutan ili je samo tebe zakacio. Ali ne znam kako preporuciti nesto sa takvim felerom. A pricas valjda nekad sa nekim majku mu? Ili samo pametujes po forumima?


Sent from my SM-G955F using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od sugarcoated_ass »

Pa nigde nema nikakav info o tome. Ovde niko, benč niko, XDA niko... Google ništa. Znači definitivno jedan u ko zna koliko. Ne pišem napamet i već sam spomenuo da niko drugi to nije prijavio samo što ti ne vidiš dalje od svog nosa i čitaš samo što tebi odgovara.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od Batak »

sugarcoated_ass napisao:Pa nigde nema nikakav info o tome. Ovde niko, benč niko, XDA niko... Google ništa. Znači definitivno jedan u ko zna koliko. Ne pišem napamet i već sam spomenuo da niko drugi to nije prijavio samo što ti ne vidiš dalje od svog nosa i čitaš samo što tebi odgovara.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ama covece, napisao si da imas to i da je problemcic? Kakav bre problemcic ako ne mozes normalno da razgovaras? Nije telefon samo blejanje po fejsu i listanje instagrama.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od sugarcoated_ass »

Batače dođeš mi 300 din. Pošto te je toliko bolelo što meni ne smeta kupio sam Telenor prepaid i probao. Nema problema uopšte. Uz par poziva Vipu i nekoliko poruka sa likom koji radi sa A1 i Xiaomi uopšte saznao sam i šta je.
Nisam razmišljao o tome da mi se dešava isključivo na gajbi dok se ženi na P9 lite isto u stanu dešava da ponekad na momenat pri primanju poziva bude nedostupna. U pitanju je problem sa Vipovom baznom stanicom kada pri pozivu treba da napravi telefon prelaz između 4G/3G i nastane totalni kurcšlus dok ne uhvati stabilan signal.
Eto, znači nije do telefona i zato niko nije prijavljivao taj problem. Prebacio sam lepo sad Vip na 3G i problem je kompletno nestao. Srećom, selimo se krajem aprila i nadam se da u imat bolju baznu stanicu.

Jesi srećan sada? Potrošio sam pare i izgubio skoro celo poslepodne zbog gluposti.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od Evindzer »

Pošto mi je u onoj temi obrisan post, 'ajde da i ovde navedem isti mali predlog: nemojte citirati post neposredno pre vašeg, ne samo što je protiv pravila foruma, već i jer se tema bespotrebno zagušuje. :)

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od knezevic76 »

Dal je istina da Mate nema NFC i HD vioce?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od sugarcoated_ass »

Nema NFC, a za HD voice ne znam

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od Ivan Cirkovic »

Telefon bez NFC cipa je promasena investicija... Ne mogu da verujem da su to izostavili?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od sugarcoated_ass »

Iskreno, ne znam čemu tačno NFC služi (znam šta je, ali ne vidim neku korist), ali nije mi jasno da ga nema već kad i P9 lite i Honor 8 lite ga imaju, a dosta mu je veća cena od ova dva kad su se pojavila.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od Azimuth »

Pa može mnogo čemu da posluži. Od prebacivanja fajlova sa telefona na telefon (dodirom), preko onih "tagova"-nalepnica, pa sve do plaćanja preko pos terminala u prodavnicama. Ja ga koristim za ovo poslednje i odlično radi, ne moram da vadim novčanik, pa da tražim karticu i ponovo je vraćam u novčanik pa u džep/torbu. Telefon mi je uvek dostupniji, bliži ruci, pa mi je tako sve mnogo lakše, brže i jednostavnije.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od Ivan Cirkovic »

Meni sluzi za placanje preko Telenor kartice u prodavnicama. Ne moram da nosim karticu sa sobom, vec samo primaknem telefon do terminala i platim. Isto dobra stvar sto mozes da placas prevoz u stranim zemljama, a da ne nosis karticu za prevoz. Isto primaknes uredjaj i onda ocitas kartu. Koristim isto za prebacivanje slika u drugi telefon, ali po jednu sliku i prebaci odmah... korisna je stvar kada ne moras da nosis novcanik, ali to samo za vece radnje i brendove... Ovi mali to nemaju.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od Batak »

sugarcoated_ass napisao:Batače dođeš mi 300 din. Pošto te je toliko bolelo što meni ne smeta kupio sam Telenor prepaid i probao. Nema problema uopšte. Uz par poziva Vipu i nekoliko poruka sa likom koji radi sa A1 i Xiaomi uopšte saznao sam i šta je.
Nisam razmišljao o tome da mi se dešava isključivo na gajbi dok se ženi na P9 lite isto u stanu dešava da ponekad na momenat pri primanju poziva bude nedostupna. U pitanju je problem sa Vipovom baznom stanicom kada pri pozivu treba da napravi telefon prelaz između 4G/3G i nastane totalni kurcšlus dok ne uhvati stabilan signal.
Eto, znači nije do telefona i zato niko nije prijavljivao taj problem. Prebacio sam lepo sad Vip na 3G i problem je kompletno nestao. Srećom, selimo se krajem aprila i nadam se da u imat bolju baznu stanicu.

Jesi srećan sada? Potrošio sam pare i izgubio skoro celo poslepodne zbog gluposti.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Za sve sam ti ja kriv. :D
Bar si resio problem i znas do cega. A kad naletis ka mom kraju vodim na pice da ubijemo tugu zbog potrosenih paraci zivaca. :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od Mladen7 »

Ivan Cirkovic napisao:Telefon bez NFC cipa je promasena investicija... Ne mogu da verujem da su to izostavili?
Mogao si, tj morao si naglasiti po tvom mišljenju i potrebama .
Jer meni NFC ne treba apsolutno. Na uređajima koji su imali nikad ga nisam ni upalio.

A platna kartica nema 1 kg težine, i onako moramo nostiti nekoliko kartica sa sobom, što ličnu kartu ,još poneku tipa saobraćajnu, vozačku...tako da ne vidim to kao nešto specijalno praktično.

Verovatno još dosta ljudi slično gleda na to pa su izostavili NFC zarad nečeg drugog.

Nisam protiv toga, nije glupost, dobra je mogućnost, ali eto ima nas kojima netreba.

Poslato sa Huawei Mate 10 Lite

Nenad-7791
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Sub, 10. Mar 2018. 13:22
:: Samsung s3

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od Nenad-7791 »

Procitao sam temu i dosao do zakljucka, da ovo vise nije forum o mobilnim tehnologijama vec je forum sa prepirkama i raspravama kao u realitima parovi farma zadruga i sta ti sve znam.Covek vas lepo pitao koji tel da izabere od predlozenih i koje su prednosti i mane predlozenih telefona.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od sugarcoated_ass »

Azimuth napisao:Pa može mnogo čemu da posluži. Od prebacivanja fajlova sa telefona na telefon (dodirom), preko onih "tagova"-nalepnica, pa sve do plaćanja preko pos terminala u prodavnicama. Ja ga koristim za ovo poslednje i odlično radi, ne moram da vadim novčanik, pa da tražim karticu i ponovo je vraćam u novčanik pa u džep/torbu. Telefon mi je uvek dostupniji, bliži ruci, pa mi je tako sve mnogo lakše, brže i jednostavnije.
Hmmm... Cool. Za to zadnje nisam znao. :) Interesantno. Meni to ne bi igralo ulogu uopšte pošto imam jednu jedinu karticu koju stalno nosam za sobom, ali kontam da je dobra stvar skroz.

Svakako za MI A1 mi je jasno da su negde morali da uštede pa da izbace nešto s obzirom koliko košta, ali na Mate 10 lite su mogli bar za to da se otvore s obzirom da im i slabiji telefoni, a i drugi sa istim čipsetom imaju NFC.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od znemanja »

sugarcoated_ass, NFC plaćanje je već neki duži period dostupno kod nas. Banca Intesa, milsim da i AIK banka (vrlo verovatnoi još neke banke) imaju svoje app koje omogućavaju da vežeš svoju debitnu ili kreditnu karticu i plaćaš telefonom na svim onim mestima koji podržavaju beskontaktno plaćanje. Samsung ima i svoju app za to, Samsung Pay, ali nažalost naše banke ne podržavaju tu aplikaciju, tj. preko Samsung Pay nije moguće vezati kartice naših banaka.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od Green »

Nenad-7791, da, primecuje se. Raspravlja se i prepire o drvenoj stolariji, a ne mobilnoj telefoniji. Ne lupetaj...

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Pomoć prijatelja... Mate 10 lite ili P10 lite

Post od ciklon »

Комерцијална банка исто има апликацију за плаћање преко телефона са NFC-ом, а преко МТС-ове апликације можеш плаћати БусПлус у Београду.

Odgovori