iPhone 7 Plus vs OnePlus 5T

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

iPhone 7 Plus vs OnePlus 5T

Post od megatron »

Pozdrav svima!

Ponosni :) sam vlasnik OnePlus 3 telefona i planiram da uzimam novi telefon - (baterija pocela da izdaje).

Ono sto mi zadaje poteskoce jeste prodaja telefona pa se ovoga puta premisljam izmedju iPhone 7 Plus i OnePlus 5T.

Nikad nisam imao problema sa OnePlus 3 pa vjerujem da ce i OnePlus 5T biti sasvim OK.

Medjutim ono sto sam zakljucio jeste da bi mi prelazak sa iPhone N na iPhone N+1 bio povoljniji
jer ih je lakse prodati. Uz sve to volio bih da probam iOS.

Svaki savjet bi mi dobro dosao. Znam da je Apple/Android pitanje, ali bi mi svaki argument zasto da odustanem ili napravim promjenu znacio.

Jos bitnije, preporuke za radnju u Beogradu gdje bih mogao kupiti iPhone/OnePlus a da uz to dobijem
garanciju (za iPhone internacionalnu ako je moguce) ce mi pomoci. Ako nije dozvoljeno reklamiranje moze privatna poruka.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: iPhone 7 Plus vs OnePlus 5T

Post od m@c|-|oR »

Kao što verovatno znaš One Plus se ne prodaje u radnjama.
:)
iPhone sa druge strane potraži kod "ovlašćenih" prodavaca.

Ako želiš promenu celog okruženja, sistema, itd prelazak na iPhone je svakako odličan potez. Posebno zato što 7+ još uvek ima toliko toga da pruži (model star beše oko 1,5 godine?).

Fotografije sa iP7+ sam video i bio zaista oduševljen. Najluđe je što obični "point and shoot" radi besprekorno.

Sa druge strane, pošto si korisnik OP3 modela, znaš tačno šta možeš da očekuješ.

Dobro ti je zapažanje o prodaji - Apple svakako mnogo bolje "drži cenu" od OP-a za koji verujem da 70% naše populacije nije ni čulo.

Moja preporuka sa OP3 na iP7+.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone 7 Plus vs OnePlus 5T

Post od Green »

Ako bas zelis iOS nema greske sa 7+. Moj burazer ima onu crvenu ediciju, pravi odlicne fotografije, ako je to jedna od bitnijih stavki.

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Re: iPhone 7 Plus vs OnePlus 5T

Post od megatron »

Hvala na savjetima.

Da li je moguce telefon kupljen na oglasima servisirati u zvanicom Apple servisu ako je
naznaceno da se garancija aktivira od dana aktivacije telefona?

Pretpostavljam da telefon ne moze "biti kupljen" na moje ime. Da li to moze biti problem?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 7 Plus vs OnePlus 5T

Post od Evindzer »

Ja bih, najviše zbog toga što se 1+5T ne prodaje legalno kod nas, birao IP7+. U crnoj boji, naravno. ;)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: iPhone 7 Plus vs OnePlus 5T

Post od Batak »

Iphone ces svakako daleko lakse prodati, pa ako je to bitnija stavka onda nema dileme. U drugom slucaju bih uzeo 5T.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 7 Plus vs OnePlus 5T

Post od znemanja »

Preporuka i od mene za iP7+. Legalno možeš da servisiraš telefon u ovlašćenom servisu koji je i kupljen legalno, to znači da telefon treba da bude kupljen ili u većim radnjama ili da je u pitanju telefon sa oglasa ali sa garancijom operatera tj. legalnom garancijom. Radnje po BG-u ne daju legalnu garanciju na kupljene uređaje, već daju njihovu kvazigaranciju koju možeš eventualno da ostvariš samo u toj radnji gde si kupio uređaj.
Pošto se OnePlus 5T nažalost kod nas ne može kupiti legalno, onda definitivno iP7+ sa legalnom garancijom.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 7 Plus vs OnePlus 5T

Post od yocasylver »

I ja se slazem da je Iphone lakse prodati ali ako ne planiras da menjas duze vremena onda 5T.Ja bih licno kupio 5T pa ako ima neko dobre volje da donira 250 evra mogu da dam broj racuna. :lol: :lol:
Opet obrti paznju na sigurnost tj garanciju,sa sedmicom si bar godinu dana miran a ako kupis sa garancijom operatera.Sa druge strane imas prodavce na KP koji nude garanciju od godinu dana,e sad koliko je ostvariva to ne znam.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: iPhone 7 Plus vs OnePlus 5T

Post od zoreli »

megatron, hoćeš da probaš iOs i da lakše posle prodaš tel. = zaključak je jasan : iPhone 7 Plus
16 godina na forumu MOBILNISVET

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: iPhone 7 Plus vs OnePlus 5T

Post od djole1989 »

Sto se tice garancije za iP tu nemas problena sigurno godinu dana bilo gde da ga kupis a da je uredjaj vakum, internacionalna garancija vazi bilo gde u svetu bez obzira gde je kupljen, ako ga nosis u ovlasceni servis u garantnom roku ne treba ti ni racun ni kutija nosis samo telefon, i ako tel ne moze da se popravi dobijas novi isto samo telefon ne dobijas punjac i kutiju....kod mas su ti ovlasceni servisi za iphone istyle i macola


Sent from my iPhone using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 7 Plus vs OnePlus 5T

Post od Azimuth »

Ovo za iOS i garanciju.. Garancija je internacionalna i vezuje se za telefon, traje godinu dana od dana kupovine (ili aktivacije) telefona, tako da jeste ostvariva bez obzira bio ti prvi ili 10 vlasnik tog telefona (gde god on bio kupljen) u prvih godinu dana. Ako je kupljen kod nas, onda imaš i drugu godinu garanciju pod uslovom da telefon kupuješ od prvog vlasnika. Dalje, bitno, treba ti ili povereno punomoćje ili dobra volja vlasnika ugovora (pretpostavljam da je sa mreže) da bi mogao da ostvariš pravo na garanciju. Ukoliko nešto od toga nedostaje, nemaš drugu godinu garanciju.

Što se dileme tiče, ako imaš želju da probaš nešto novo onda je 7/7+ najbolji izbor. Kasnije se lako prodaje i definitivno bolje drži cenu. Sa druge strane, garanciju na 5T nemaš kod nas, ali je sistem poznat i znaš šta dobijaš sa njim.
Kako god okreneš, sa oba ćeš biti zadovoljan duži period.

Odgovori