Note 8 ili S9

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Note 8 ili S9

Post od loshme10 »

Nikako ne mogu da se odlucim da li da uzmem Note 8 ili S9. Za mesec dana mi je rodjendan, pa cu da se pocastim. Znam da su prilicno razliciti uredjaji, ali svaki ima svoje prednosti u odnosu na ovaj drugi. Znam da bi pre trebalo porediti Note 8 i S9+, ali mnogo mi je da dodam jos 100e za plus.

Note 8 ima 2 kamere sa 2x optickim zoomom, S-pen, veci ekran, vise rama, verovatno i bolju bateriju, a S9 ima noviji procesor, stereo zvucnike, bolje pozicioniran fp, a verovatno i bolju single kameru. Verovatno sam nesto i zaboravio. Sad koristim S8, i veoma sam zadovoljan osim sto mi se cini da je baterija dosta slabija posle prelaska na Oreo.

Ili da ipak dodam jos stotku pa da uzmem S9+, ako bas vredi dodati...?
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Note 8 ili S9

Post od Green »

Ja bih uzeo Note 8 i za tu stotku izveo ribicu na veceru, a kasnije ortake na pivo. 8)

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Note 8 ili S9

Post od loshme10 »

Koliko moji ortaci piju, ako ih odvedem na neko bolje mesto, popice i Note i veceru i to resto sto ostane :lol:

Zanima me ako neko ima iskustva sa koriscenjem oba telefona, koliko u praksi znace te stvari koje sam nabrojao? Sto se tice S-pena, tu je jasno, ima ga samo note. Ekran verujem da ne moze da bude prevelika razlika. Najvise me interesuje kolika je u realnoj upotrebi razlika izmedju kamera, tih 2gb rama, baterija, procesora(tu isto ne verujem da ima ikakve realne razlike), zvucnika?
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Note 8 ili S9

Post od Azimuth »

Mislim da je jedino Zoreli imao/ima oba, Note 8 i S9+. Ono što je meni rekao je da nema nikakve razlike u radu, a jedina razlika koju je primetio je u bateriji u korist S9+. Doduše, to je bilo posle par dana korišćenja, možda se nešto u međuvremenu promenilo, pa bi bilo najbolje da sačekaš da se javi.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Note 8 ili S9

Post od znemanja »

Pa ako ne koristiš S-Pen onda je logičnije da ideš na noviji model S9.
S druge strane, ako ti veličina Note 8 odgovara onda nema prepreka ni za S9 plus koji je ipak hardverski jači model od Note 8, a dobijaš istu dijagonalu ekrana.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Note 8 ili S9

Post od loshme10 »

Pa pre nego sto sam uzeo svoj prvi Note, mislio sam da cu koristiti S-pen ko zna koliko, a onda sam izgustirao posle par dana, a na drugom ne znam da li sam je 2-3x izvadio... Tako da jeste korisna stvarcica, ali nije ni priblizno odlucujuca. Sto se velicine tice, nije mi problem uopste samo ne znam da li se isplati dati 100-120e vise za S9+ obzirom da su razlike prilicno male...
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Note 8 ili S9

Post od Apolo »

Slazem se da Green. Pazari Note 8 I devojku izvedi za višak:)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Note 8 ili S9

Post od loshme10 »

Da se razumemo, nema viska, jer S9+ za sad ne razmatram, a S9 i Note8 su egal sa cenama...
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Note 8 ili S9

Post od Batak »

Note 8 svakako, bolji je uredjaj. 2gb rama dosta znace u multitaskingu (mnogo vise app drzi u memoriji), s pen ima dosta primena. Kamere su tu negde, u radu nema razlike. To sve ako ti ne smeta velicina N8 jer je bas bas veliki.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Note 8 ili S9

Post od loshme10 »

Ne smeta mi velicina, cak mi se vise i svidjaju veliki telefoni. Ispada da je najveca prednost S9 u stereo zvucnicima, ali bitnije mi je 2gb rama vise. Izgleda da ce ipak biti onda Note 8, ili ako uleti neka kinta ili padne cena jos malo 9+ do rodjendana pa da uzmem njega ;)

Jos samo ovo da pitam i necu vise da vas smaram. Da li bi trebalo da razmotrim i Mate 10 pro, ili da se drzim Samsunga? Hvala.
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Note 8 ili S9

Post od Batak »

U tom slucaju otpisi slobodno S9. Ako mozes da dodas onda +, ako ne N8. Nema greske ni sa jednim.
Mate 10 je losiji od oba, jedino je baterija bolja.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Note 8 ili S9

Post od Green »

U vezi Mate 10 pro, izlistaj temu, a najbolje ako bi mogao da uporedis oba pa da odlucis koji ti vise lezi. Note 8 ima dosta bolji pregled na suncu, ako si cesto napolju. Prednost Mate 10 pro je duza autonomija baterije, a i generalno nesto manjih dimenzija.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Note 8 ili S9

Post od Drafer »

loshme10 napisao:Koliko moji ortaci piju, ako ih odvedem na neko bolje mesto, popice i Note i veceru i to resto sto ostane [emoji38]
U tom slučaju kupi Note 1, ribicu vodi na piće a ortake na večeru :-)

Šalim se, i ja dajem glas za Note 8, najviše zbog ekrana i baterije u odnosu na S9.
Edit
Tek sad vidim da se i Mate 10 razmatra, on ima još bolju bateriju, to sad ne znam šta da kažem


Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
Android 12

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Note 8 ili S9

Post od loshme10 »

Pa vidim da ga mnogi hvale, ali opet nekako previse dugo koristim S i Note seriju da bih tek tako mogao da ih napustim :lol:

A opet sa druge strane nisam rob marke pa da kupujem samo zato sto je Samsung(nego to radim jer sam bas zadovoljan njima), i ne bih imao problem da promenim ako se neko za iste pare pokaze boljim ili za manje pare jednakim ;)
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Note 8 ili S9

Post od Drafer »

Evo ja sam prešao sa Note 4 na Mate 9 i mnogo je bolji telefon, ipak 2 godine noviji pa je jači u svemu.
Jedino nisam mogao da se naviknem na ovaj ekran jer nije amoled, ali baterija mi radi 2.5 puta bolje nego na Note 4.
Sa ovim imam 13 sati Sot-a, a jednom čak i 16

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
Android 12

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Note 8 ili S9

Post od Batak »

To je normalno, ipak je mnogo noviji telefon.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Note 8 ili S9

Post od janka_88 »

Ja sam prešao sa Note 8 na Mate 10 Pro i nisam se pokajao ni sekunde. Isto tako ne znači da se ti ne bi pokajao ali eto kockao sam se prelaskom sa S7 Edge na Mate 9 i jednostavno ostao oduševljen. Sa Mate 9 pređem na Note 8 koji je zaista odličan uređaj ali meni lično nije bio kompletan. Da li zbog baterije ili zbog veličine pa mi je odavao takav utisak ne znam, ali znam da sa Mate 10 ne razmišljam ni o jednom drugom modelu dok ne vidim šta će Note 9 i novi Mate ponuditi, a evo koristim puna 4 mjeseca.

Sent from my Mate 10 Pro

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Note 8 ili S9

Post od mazzy »

Jedno pitanje .

Imam opciju izmedju ova dva telefona . E sad, na stranu velicina ekrana i s pen u note.
Koji je telefon bolja kupovina ? Cudno mi je sto su u S9 stavili 4gb rama . U buducnosti bi to mogao biti problem. E sada, sa druge strane s9 ima noviji procesor... Bas ono ne znam sta bih .

Npr. u s9 su bolje napravili otisak prsta, tj na bolje mjesto ga stavili. Imam osjecaj da bi mi u note 8 bio tesko iskoristiv, nemam sad prevelike ruke.

Da li je Note serija generalno kvalitetnija/bolja od obicne S ? Kakvi su sa kamerama ?

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Note 8 ili S9

Post od darkonda »

Ipak vise pitanja :D

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Note 8 ili S9

Post od mazzy »

ahhahahahahahahah krenuo sam s jednim, i to vezano za ram. A u putu se nametnulo jos koje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odgovori