Huawei P9 lite ili Samsung J5 (2017)?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
guppy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 16. Okt 2018. 21:07
:: huawei

Huawei P9 lite ili Samsung J5 (2017)?

Post od guppy »

Uzimam novi telefon, ali završila sam sa operaterima i budžet mi je 20k tako da je izbor pao na ova dva :)

E sad, specifikacije su im tu negde pa je to sve ok, ali kamera mi je prioritet. Imam traume od Alcatela i Lenova sa musavim kamerama koje su navodno 13mp a izgledaju kao da su bojene vodenim bojama, tako da me brine sad ova kupovina jer ne bih da se zeznem.

Ne očekujem sad neki ajfon nivo, naravno, znam sam da su ovo jeftini telefoni, samo bih da potvrdim da imaju koliko toliko pristojne kamere koje nisu musave i vodene i ne vuku na toplo/hladno kao nenormalne :dry: U svim recenzijama za oba telefona vidim "ok je kamera, dobre slike danju, noću malo slabije", ali je l' postoji neka konkretna razlika ovde kod kamera?

Inače volim Huawei jer mi je najbolji telefon (i najbolja kamera) ikad bio Huawei y625, ali sad me baš vuče nešto i na Samsung tako da stvarno ne znam :(

Hvala unapred na odgovorima!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P9 lite ili Samsung J5 (2017)?

Post od znemanja »

J5 (2017) je odličan izbor sa sasvim pristojnom kamerom. Takođe pogledaj i Xiaomi Mi A1, kreće se oko 160 evra što se uklapa u navedeni budžet.

Sent from my Samsung Galaxy S9 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei P9 lite ili Samsung J5 (2017)?

Post od Batak »

Prednja kamera je dosta bolja na P9L, a sve ostalo bitno je na strani J5. Bolji ekran, bolja zadnja kamera, stabilniji softver.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Huawei P9 lite ili Samsung J5 (2017)?

Post od Ensiferum »

Imas i Xiaomi Note 5 64/4GB jako povoljno, moja preporuka. A u tom rangu imas i Huawei Honor 9 Lite i P Smart.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?& ... hone1=8893
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P9 lite ili Samsung J5 (2017)?

Post od sugarcoated_ass »

Megapixeli ne označavaju kvalitet slike već veličinu tj. rezoluciju. Ti uređaji i imaju toliko megapixela, ali drugi faktori poput kvaliteta senzora utiču na sam kvalitet slike. Može uređaj sa 5Mpix da ima neuporedivo bolji kvalitet fotografija od uređaja sa 20 Mpix.

P9 lite ima ok kameru i čak i noću može dosta postići zahvaljujući odličnim ručnim postavkama, ali je sam uređaj već dosta mator. Za J5 2017 ne znam baš, ali bi trebalo da je sasvim ok kamera. Od dalje navedenih A1 ima odličnu kameru, čak i u rangu nekih skupljih uređaja, ali softver to ne iskorištava već se treba cimati da bi se postigao maksimum. Svakako i fabrički preko dana su slike odlične, ali čim su mračniji uslovi kvalitet debelo opada. Doduše on je po drugim stvarima, koje ne znam koliko su ti bitne, odlična opcija za kupovinu.

P Smart odmah mogu reći da ne gledaš ako ti je kamera prioritet. Imam ga. Veliko NE.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Huawei P9 lite ili Samsung J5 (2017)?

Post od Ensiferum »

Moja supruga ima P9 Lite, i prezadovoljna je, medjutim, to je vec stariji model. Za Xiaomi Note 5 i A2 odgovorno trudim da je kamera odlicna, vise puta sam se licno uverio, sta vise, prijatno iznenadio fotkama. :o :wink:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

guppy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 16. Okt 2018. 21:07
:: huawei

Re: Huawei P9 lite ili Samsung J5 (2017)?

Post od guppy »

Hvala svima na odgovorima! Uzela sam J5 na kraju, tek je par dana prošlo ali prezadovoljna sam, pogotovu posle ovih krševa koje sam imala :roll:

Odgovori