Xiaomi, ali koji?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Berkut
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2019. 19:49
:: sony xperia z

Xiaomi, ali koji?

Post od Berkut »

U početku sam imao dilemu između Redmi Note 5, Redmi Note 6 Pro i Mi A2 Lite, ali sam se na kraju opredelio za Redmi Note 5. (Ne dopada mi se Notch, šta ću...)
E, tu počinju problemi.
Nisu mi baš najjasniji modeli za kinesko tržište, za globalno tržište, za ostala tržišta (indijsko i slično).

Ovde su tri modela za tri tržišta. Najbolje mi deluje ovaj prvi "AI Dual Camera", bolji čipset, bolja grafika, očigledno bolja i kamera, u startu ima Oreo. Ali njega nema u "globalnoj" verziji. Vidim i da postoji verzija Redmi Note 5 sa 128GB memorije i 6gb RAM-a. Takođe je u pitanju kineska verzija, ali sa globalnim Rom-om. Šta to tačno znači? Odnosno da li postoji, i koja je razlika između "Globalnog" modela i modela za kinesko tržište (bilo sa ili bez globalnog roma)?
Drugim rečima, da li je pametno juriti ovaj:link
A koliko vidim, ima i kod nas da se kupi: http://www.mobilnisvet.com/mobilni/6730 ... -6GB/128GB

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi, ali koji?

Post od Baraba »

Razlike postoje, pisano dosta puta. Nema sve band (ne radi na svim 4G kod nas). Kineski telefoni su jeftiniji, može biti problema a i ne mora. Ne očekuj garanciju ikakvu na takve modele, što je logično, globalni rom je ubačen naknadno i ne može doći nov u kutiji, neko je to morao da završi, i da šalješ takav telefon u Kinu na reklamaciju i da postoji tamo garanija, koliko bi to trajalo? :wacko:
Sa 6GB nisam video globalnu verziju RN5, samo 4/64GB, a i na Ali linku ti lepo piše "globalni rom" (što nije globalna verzija telefona, već ubačen globalni rom). Idi na RN5 global koji se kod nas prodaje (Xiaomi Redmi Note 5 AI Dual Camera na gsmarena oznaka).

Berkut
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2019. 19:49
:: sony xperia z

Re: Xiaomi, ali koji?

Post od Berkut »

Znači da bataljujem "kineze"... OK, hvala, tako sam i mislio, ali da proverim za svaki slučaj.

Odgovori