iPhone XR vs iPhone X

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Azimuth »

novak napisao:I kol’ko znam garancija pocinje sa datumom aktivacije uredjaja
Ne, internacionalna (kao i svaka druga) garancija počinje da teče od dana kupovine. Često se desi da je to i dan aktivacije, ali je moguće da bude i obrnuto (bilo je slučajeva) pa je zbog toga poželjno (ne i obavezno) imati račun sa sobom kako bi se garancija mogla ostvariti.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od novak »

Al kako se onda desava da preprodavci prodaju vakumirane uredjaje koje kad im ukucas IMEI radi provjere ne izbaci nista u vezi trajanja garancije?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Azimuth »

Dešava se isto kao što se dešava da kupiš telefon u prodavnici, a garancija već počela da teče pre dana kupovine. To je problem u Eplu i njihovoj bazi.

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od djole1989 »

Neka pretpostavka za one koji su kupljeni dkrektno u apple storu njima krece od datuma kupovine jer oni odma mogu da registruju prodaju, dok kod resellera oni nemaju uvid kad je koji prodan pa vazi od datuma aktivacije....neko logicno objasnjenje ili pretpostavka....


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Ilajdza
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2019. 09:44
:: Samsung

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Ilajdza »

Nadovezujem se zbog još jedne dileme u okruženju, S9 ili Iphone8? Osobi bi svejedno bilo koji je OS, samo da je pouzdan i kao pravi flagship dugotrajan.

Preporucio bih Iphone 8, samo me ta 2gb rama me odbijaju, ne znam da li ce za 3 godine moci da glatko radi. :)
(Plus verzije su izvan budžeta)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od znemanja »

Ilajdza, Tu nema šta da se razmišlja, S9 je u svakom pogledu superiorniji od iP8.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

iPhone XR vs iPhone X

Post od djole1989 »

Ilajdza napisao:Nadovezujem se zbog još jedne dileme u okruženju, S9 ili Iphone8? Osobi bi svejedno bilo koji je OS, samo da je pouzdan i kao pravi flagship dugotrajan.

Preporucio bih Iphone 8, samo me ta 2gb rama me odbijaju, ne znam da li ce za 3 godine moci da glatko radi. :)
(Plus verzije su izvan budžeta)
Slobodno idi na i8 nema greske radice 3 god sigurno dok s9 vec iduce godine ce pocetinda stuca....plus sto ke baterija na ip mnogo bolja nego na samsungu


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od znemanja »

djole1989, To su krajnje neistinite tvrdnje i apsulutno ničim potkrepljene. S9 će raditi podjedanko dobro kao i prvog dana, jedina prendost iP8 je baterija, sve ostalo, dizajn, ekran, kamera je daleko na strani S9.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od miodrage »

znemanja, znas i sam da nece raditi. Svaki Android nakon godinu dana i nakon jedne vece nadogradnje pocinje prvo u pocetku malo malo, a kasnije sve vise da stuca. Google namerno sakati sistem na starijim uredjajima, da bi korisnici kupovali sve novije. Sa iPhonom toga nema. Jednostavno radi (it just works).
Ne mogu da kazem da i Apple ne radi slicne stvari, radi, ali njihovi uredjaji imaju mnogo duze i podrsku, i nadogradnje. To je cinjenica. Ako je za sledece 3 godine - iPhone definitivno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Green »

^ Vidi ovoga al' opet razvaljuje glupostima. Majko Isusova... :wacko:

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od novak »

Posto je svejedno koji OS onda mozemo praviti poredjenje
Prednosti iP su baterija, bolja podrska.
Prednosti Samsunga su ekran, datumom je noviji, nocna kamera. Mnogi ce reci da je i dnevna kamera bolja, bolja je ako volis prenaglasene boje.
Oba ce telefona raditi dobro i nakon duzeg vremenskog perioda.



Sent from my iPhone using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od znemanja »

miodrage napisao:znemanja, znas i sam da nece raditi. Svaki Android nakon godinu dana i nakon jedne vece nadogradnje pocinje prvo u pocetku malo malo, a kasnije sve vise da stuca. Google namerno sakati sistem na starijim uredjajima, da bi korisnici kupovali sve novije. Sa iPhonom toga nema. Jednostavno radi (it just works).
Ne mogu da kazem da i Apple ne radi slicne stvari, radi, ali njihovi uredjaji imaju mnogo duze i podrsku, i nadogradnje. To je cinjenica. Ako je za sledece 3 godine - iPhone definitivno.
E tu debelo grešiš. Ti si ostao zarobljen sa saznanjima iz Androida 4.0.4 ISC i misliš da Android ne radi dobro posle nekog vremena, ali to nije istina. Noviji android uređaji, pogotovo u flagship segmentu, rade savršeno i posle godnu i više. Pre će iPhone da otkaže poslušnost budući da Apple namerno degradira preformanse svojim starijim uređajima preko update-a. Dodatno, odakle ti saznanje i ideja da Android neće raditi posle nekog vremena kada nisi ni probao neki noviji android uređaj, ako si pročitao negde i na osnovu toga tvrdiš, onda mogu da ti kažem da sam i ja pročitao da među nama žive ljudi gušteri iz druge galaksije, ali to ne znači da je to istina.
U ovom poređenju je sve na strani S9 i osetno je superiorniji uređaj kako u pogledu hardvera tako i u pogledu softvera, tako da dilema nema, S9 jasno bolji izbor.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od ~Arkan~ »

miodrage napisao:znemanja, znas i sam da nece raditi. Svaki Android nakon godinu dana i nakon jedne vece nadogradnje pocinje prvo u pocetku malo malo, a kasnije sve vise da stuca. Google namerno sakati sistem na starijim uredjajima, da bi korisnici kupovali sve novije. Sa iPhonom toga nema. Jednostavno radi (it just works).
Ne mogu da kazem da i Apple ne radi slicne stvari, radi, ali njihovi uredjaji imaju mnogo duze i podrsku, i nadogradnje. To je cinjenica. Ako je za sledece 3 godine - iPhone definitivno.
A otkud ti to znaš? Jesu ti to rekli prijatelji s posla kojima podešavaš telefon kad ga kupe?
Tvoje znanje o Androidu se svodi na to nazovi sređivanje a njihovo ko zna, mogu da zamislim.
Mogu i ja da krenem da ocrnjujem iPhone 6s koji sam koristio (za razliku od tebe koji NISI KORISTIO NIJEDAN ANDROID). Očajna baterija (a dokazano je da Apple namerno usporava telefone, navodno da se ne bi restartovali, mada si ti 100% poverovao u to), kamera noću 0, ali ajde to je telefon iz 2015. pa neću. Nebitno to, ne želim da pljujem, pametni ljudi znaju da su i Android i iOS odlični operativni sistemi i da je sve stvar ukusa. Da li ćeš žrtvovati neke funkcije a dobiti stabilnije te koje postoje ili si za to da dobijaš prvi novine i da imaš fleksibilnost, apsolutno stvar korisnika i svako ima pravo na svoj izbor. Zašto ovo pišem? Zato što mi je više muka da gledam nekolicinu vas koji NON STOP pričaju neistine na forumu gde dolaze ljudi da dobiju savet od stručnijih i onda se nađu par vas "pametnih" koji bolesno mrze operativni sistem, ej mrziš operativni sistem. Iskulirajte malo, popijte nekad neko pivo/času vina.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od sugarcoated_ass »

miodrage napisao:znemanja, znas i sam da nece raditi. Svaki Android nakon godinu dana i nakon jedne vece nadogradnje pocinje prvo u pocetku malo malo, a kasnije sve vise da stuca. Google namerno sakati sistem na starijim uredjajima, da bi korisnici kupovali sve novije. Sa iPhonom toga nema. Jednostavno radi (it just works).
Ne mogu da kazem da i Apple ne radi slicne stvari, radi, ali njihovi uredjaji imaju mnogo duze i podrsku, i nadogradnje. To je cinjenica. Ako je za sledece 3 godine - iPhone definitivno.
Hajde molim te ne lupetaj više. Evo opet ću ti reći, evo ti moj A1 koji je čist mid range, došao sa Android 7.1, dobio 8.0, 8.1 i 9, kao i svaku mesečnu sigurnosnu zakrpu do sada i to bez vraćanja na fabrička podešavanja. Svakom nadogradnjom sistema je čak bivao sve rasterećeniji i sve bolje je radio.
Naravno ti to ne želiš prihvatiti jer se krši sa tvojim ubeđenjima, a poznavanje materije ti je ravno nuli!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Poslednja izmena od sugarcoated_ass u Čet, 31. Jan 2019. 20:22, izmenjeno 2 puta ukupno.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Joxy »

Ilajdza napisao:Nadovezujem se zbog još jedne dileme u okruženju, S9 ili Iphone8? Osobi bi svejedno bilo koji je OS, samo da je pouzdan i kao pravi flagship dugotrajan.

Preporucio bih Iphone 8, samo me ta 2gb rama me odbijaju, ne znam da li ce za 3 godine moci da glatko radi. :)
(Plus verzije su izvan budžeta)
IP8 pored S9, sa dizajnerske strane kao da je razlika medju njima 10 godina.
Dobar je iP8 ali u ovom slucaju S9 bi bio bolji izbor.
miodrage napisao:znemanja, znas i sam da nece raditi. Svaki Android nakon godinu dana i nakon jedne vece nadogradnje pocinje prvo u pocetku malo malo, a kasnije sve vise da stuca. Google namerno sakati sistem na starijim uredjajima, da bi korisnici kupovali sve novije. Sa iPhonom toga nema. Jednostavno radi (it just works).
Ne mogu da kazem da i Apple ne radi slicne stvari, radi, ali njihovi uredjaji imaju mnogo duze i podrsku, i nadogradnje. To je cinjenica. Ako je za sledece 3 godine - iPhone definitivno.
Apsolutno nista od navedenog nije tacno.
Moram da napomenem jer neko sa strane ce se stvarno nekada upecati.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od Evindzer »

Ilajdža, ja bih na mestu tog tvog poznanika uzeo S9.

Razlozi:

1. čim pita za savet, znači da se ne razume u telefone (imam oko sebe na tone takvih), a na Androidu će se lakše snaći nego na Ajfonu (moje lično mišljenje, naravno), osim ako do sad nije koristio Ajfon, i u tom slučaju neka uzme IP8 jer će mu sve biti poznato;

2. čim će ga koristiti više godina, znači da ga mnogo ne interesuje naknadna prodaja, pa to nije relevantan faktor za odabir novog modela i nije mu bitno koji će bolje držati cenu za tri godine - a pretpostavljam da će to biti Ajfon, mada ne mora da znači;

3. imam Samsungov Nout 8 oko pola godine i radi skoro savršeno, po pitanju brzine/odziva na komande/otvaranja aplikacija i držanja istih u memoriji, kao i ostalih svakodnevnih stvari - izuzetno sam zadovoljan. S9 je nešto noviji (novi procesor, nova i verovatno bolja kamera, pre Nouta 8 će dobiti Android 9 - ako ga već nije dobio, i slično) i trebalo bi da je u svemu bar za nijansicu bolji od mog Nouta, tako da računam, ako sam zadovoljan ja (koji se pomalo razumem u telefone [emoji6]), biće zadovoljan i on, posebno modelom koji je noviji i po svemu (bar malo) bolji od moga.

PS: da ne bih trolovao sopstveni post, nekom drugom prilikom ću odgovoriti na ovo tetrebovanje iznad - Miodrag i Grin znaju zašto. [emoji38]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od miodrage »

Evi, ja se ne mogu nikako sloziti sa cinjenicom iz stava 1 koju si naveo da ce se neko lakse snaci na Androidu nego na iPhonu.
Pazi, presao sam na iPhone 3G sa Symbiana, i snasao se vrlo brzo. Otisao na WP, tamo se snasao jos brze, sad se vratio na iOS, (ok poznat mi je) pa je period privikavanja bio nula.
Sa druge strane, poznato je da Androide ne koristim, da sam imao kontakte sa nekolicinom uredjaja radi ovakvih ili onakvih gluposti, uglavnom uvek mi treba vremena da se snadjem gde je sta i kako to nesto naci. A smatram da sam osoba koja dosta dobro uocava detalje.
Moram Nemanji da odgovorim, da, moguce je da neka prethodna iskustva kod mene imaju znacajan otpor prema uspesnom prevladavanju novih, u smislu da je ekstremno tesko odupreti se prethodnim utiscima i predubedjenjima. Tu si potpuno u pravu. Ja nikad i nisam rekao da sam realan po pitanju svog ocenjivanja Androida. Nisam kako bi to ovde svi za sebe rekli "objektivan", vrlo sam neobjektivan, i nadasve pristrasan. Ali nemam problem da to priznam, dok su svi ostali objektivni da ceo forum prsti od iste. Ja nisam rekao da Android nece raditi nakon update-a ali da ce raditi losije i sporije, to je cinjenica. Pa i Apple ce. Jednostavno, ne mozes da dobijes najnoviji update, pravljen za generaciju noviji (i jaci) uredjaj, a da ti sve radi kao na tom novom, pa ko bi ga kupio? Negde, u necemu, moras da budes osakacen. Moje je licno misljenje, da ce u sakacenju manje da strada iPhone nego S9.
sugarcoated_ass, naravno da u ovako nesto ne mogu da poverujem, jer ne odgovara istini. To nijedan uredjaj ne moze. Objasnio sam gore.
~Arkan~, 6s je kao i prethodnih nekoliko iteracija Apple-ovog telefona bilo onako osrednje... Moze se reci i lose. Posle i5 imali su niz osrednjih uredjaja, ne mogu reci promasaja, ali sam pisao i o tome, nijedan nije imao onaj neki wow efekt. Poslednji za mene sa Wow efektom je bio i4. Posle njega nijedan. Ali i dalje smatram da je pouzdanost izuzetno vazna, i tu bih ipak prednost dao iOS-u u odnosu na Android.

Da rezimiramo, jer mozemo ovako u nedogled, niko ovde nece nikome promeniti misljenje... da zakljucim na neki nacin diskusiju Android vs. iOS i ostali sistemi:
Android je sjajan, odlican sistem za ljude koji su entuzijasti, koji vole da se igraju sa njime, da stalno nesto podesavaju, prepravljaju, koji jednostavno zele neku slobodu da izvlace iz svog uredjaja sto je moguce vise. Ako zbog toga zrtvuju nesto malo privatnosti, i sigurnosti, koga briga, ja smatram da je to sjajan sistem za mlade, za ljude koji imaju vremena, mogucnosti i volje da se tim uredjajem bave.
Sa druge strane iOS i WP (RIP) su sistemi koji su pouzdani i podosta zatvoreni. Svojim korisnicima nude sigurnost i pouzdanost, ali se mora napraviti kompromis u vidu ogranicenja koja namecu.
Nekada davno, sad prebrojavam i vidim da ima sad vec 13 godina, i ja sam voleo da prckam svasta po sistemu (Symbian) ali jednostavno, vreme, posao, i to sto sam omatorio me je jednostavno sprecilo da pratim sve sto se desava u ovim vodama.
Ja cu uvek predloziti sigurnost i pouzdanost, pre nego nesto sto je savrseno otvoreno i sa cime su mogucnosti mnogo vece, ako to ide na ustrb ovoga ispred.
Primer: kolega doneo svoj S8+ juce, i kuka kako mu je klinac nesto instalirao, i sada mu non stop iskacu razne gluposti po ekranu. Odakle je skinuo? Ne zna on to, ajde da mu ja sredim. Nisam, jer ne znam. A iskreno i ne petlja mi se sa time.
Jedna od sjajnih stvari na iOS-u i WP (RIP) je to sto ovo nije moglo da se desi ni pod tackom razno.
Toliko, i da zakljucimo diskusiju. Uzdravlje svima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od somi92 »

Ja mislim iskreno da miodrage treba da dobije zabranu pisanja u svim podforumima osim onih o apple i wp. Sad se malo vise aktivirao od kako je kupio xr i jako je tesko citati njegove postove. Pre su bili redji pa te malo nasmeju, ovo sad su vec gluposti i lupetanja i nije prijatno da se cita. Nista licno miodrage ali nisi za ove diskusije jer nikad nisi koristio android plus ga “mrzis” koliko god ovo nebulozno zvucalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od znemanja »

@Miodraže, pa tu grešiš, Android je za sve i za one koji hoće da se igraiu i čačkaju i za one koji traže stabilan uređaj koji će jednostavno da radi. Moraš da izađeš iz te zablude u koju si upao. Android se toliko razvio da je pobedio iOS. Ti konstantno svrstavaš Androdi kao OS za ljude entuzijastične da menjau i customiziju sve i svašta, a činjenica je Android radi podjednako dobro kao iOS, out of the box bez ikavog čačkanja.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone XR vs iPhone X

Post od sugarcoated_ass »

miodrage napisao: sugarcoated_ass, naravno da u ovako nesto ne mogu da poverujem, jer ne odgovara istini. To nijedan uredjaj ne moze. Objasnio sam gore.
Nisi ti nigde ništa objasnio već lupetaš neviđene gluposti, a što je najgore nisi ni svestan svog neznanja.
Naprotiv, to je samo istina koja ne odgovara tvojim bolesnim ubeđenjima i iz tog razloga ne želiš da je prihvatiš već izmišljaš raznorazne gluposti koje želiš da izneseš kao činjenice, ali sve do jedne stvari koje pišeš su čiste izmišljotine ili stvari koje su prošlost od minimum 5 godina.
Meni zaista nije jasno kako neka osoba bez dijagnoze (ili samo nije potvrđena) može ovako da se ponaša i da piše ovakve stvari, a još manje mi je jasno zašto te moderacija još uvek toleriše ovde.
Ovo tvoje odbijanje realnosti i izmišljanje nekog svog sveta zaista treba proveriti u određenoj ustanovi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Odgovori