Šta posle Mate 9?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Šta posle Mate 9?

Post od fannY »

Ni ja ne kontam kakve veze ima sirina telefona sa celokupnim prikazom na ekranu. Jedino mi je onaj novi Sony 10 katastrofa, jer je previse dugacak. Kod ostalih telefona ne vidim problem. :)

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

slavisaj,
Kako ne razumeš?
Kažem da telefon može biti i 10¨ ali će ga smanjiti u širinu na 2cm i koliki ćeš prikaz imati kako kažeš ako je bitna dijagonala?
Nekada je bila bitna dijagonala kada smo imali 16:9 odmer stranica i kada kupuješ veću dijadonalu onda si znao da je veća slika a to više ne važi.
I na ekran od 3¨ se mogu povećati slova, nije stvar u povećavanju slova jer do sada nisam trebao da povećavam slova a sad odjednom treba.

Što su duži to je veća dijagonala a širina je kao telefon od 5.5¨, dao sam vam gomilu primera i ne znam kako drugačije da napišem.

Kolika god dijagonala da bude uvek će širina da bude 75.5mm ili tu negde, ako pustiš fotografiju da gledaš ona će ti biti manja ta tom 10¨ ekranu duplo od one da Mate 9 od 5.98¨ jer ako se slika smanji u širinu zbog odmera stranice se neće tegliti nego će se smanjiti i u dužinu... a ostatak ekrana ćeš imati crno levo i desno od te slike ili video snimka

Opet da napišem za Mate 9 je imao širi ekran za 4mm to znači ako pustiš video zapis ili sliku imaćeš 4mm užu sliku, a sa strane 1cm kraću (zbog odmera stranica 18:9) u odnosu na Mate 10 Pro koji nema kao Mate 9 5.98¨ ekran nego čak 6¨, ali džaba što kažem i da je 10¨ ako je širina tri prsta

fannY,
ako se smanji širina smanji se i dužina ako se gleda video zapis, gleda slika itd. Mora jer slika je pravougaonik i bilo koju stranicu da mu smanjiš ili povećaš to utiče i na drugu stranicu koja je pod pravim uglom.
Jedino za viber i tako to je dobro da je uži ekran pa dugačak pa više poruka ti stane tako na ekranu
Android 12

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

slavisaj,

fannY,


Evo vam jedan odličan primer, da ne bi pisao više
Oba ekrana su od 55¨, a to je bitno kako kažete, ali kažite mi koji ima veću sliku kada se pusti video klip ili gledaju slike? :)
Dole vam piše kolika je korisna površina o kojoj vam pišem - 814 vs 1291

Slika
Poslednja izmena od Drafer u Ned, 21. Jul 2019. 21:19, izmenjeno 1 put ukupno.
Android 12

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Šta posle Mate 9?

Post od vla-do »

Drafer napisao:Sada kada se kupuje telefon kada piše u specifikacijama koliki je ekran to ništa ne znači dok se ne vidi uživo, o tome pričam.
Ali može. Kalibriši ekran (najbolje preko kompa) i uporedi koje telefone želiš. Prikaže ti u realnoj veličini.

https://www.phonearena.com/phones/size/ ... 0959,11095

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

vla-do,

Sad sam uporedio, nije to dobro jer slika je veća od mog telefona za 2cm, zavisi od rezolucije mog monitora verovatno
možda pomogne ako se pored stavi i slika drugog, ali opet nemam realnu meru

U svakom slučaju koristan link, barem nekako imam približno šta mi treba
Poslednja izmena od Drafer u Ned, 21. Jul 2019. 21:22, izmenjeno 1 put ukupno.
Android 12

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Šta posle Mate 9?

Post od vla-do »

Zato sam ti i napisao da je najbolje da ih porediš preko kompjutera, jer na njegov ekran stanu fizički oba telefona. [emoji6]

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

vla-do,

Stanu, ali nije prava mera jer stavio sam moj Mate preko isto tog telefona na tom sajtu i tamo je slika veća za 2 cm
na kompu to i radim sada, možda me nisi razumeo dobro
Android 12

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta posle Mate 9?

Post od гари »

Ja ne vidim u čemu je dilema. Kad su ekrani izduženi, onda je jedini bitan parametar za tebe širina ekrana (odnosno visina kad ga staviš na landscape), zar ne? A koliko je visok, ko ga šljivi, to je gratis. Meni ne smetaju crne linije sa strane, a toga sam imao realno i na Lumiji. Tipa, pustim neki 4:3 snimak neke serije, ili bilo čega drugog.

Inače se slažem sa tobom za oprobavanje uživo, ali ne zbog puštanja videa, već zbog kucanja jednom rukom, i generalno baratanja telefonom palcem jedne ruke. [emoji16]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Pisao sam u čemu je dilema ako je uži i ako ima to crno sa strane, manja je slika
Mogu da pišem još pet godina ali ne vredi, pogledaj sliku gore koju sam stavio


Poslato sa Huawei Mate 10 Pro uz pomoć Tapatoka
Android 12

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Šta posle Mate 9?

Post od slavisaj »

Postavio si ona dva ekrana tva 21:9 i 16:9 , a nisi postavio ekran kad gledas neki film koji i pored sto je ekran 16:9 on ima gore i dole crne linije :)

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Ima to što kažeš, ali ne na svim formatima. Uzmi i snimi sa kamerom video snimak pa pusti na telefonu pa ćeš videti, a posle taj isti snimak pusti na telefonu s drugim formatom ekrana

Poslato sa Huawei Mate 10 Pro uz pomoć Tapatoka
Android 12

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Šta posle Mate 9?

Post od vla-do »

Drafer napisao:vla-do,

Stanu, ali nije prava mera jer stavio sam moj Mate preko isto tog telefona na tom sajtu i tamo je slika veća za 2 cm
na kompu to i radim sada, možda me nisi razumeo dobro
Imaš da uradiš kalibraciju ekrana, iliti da telefon koji gledaš uvećaš ili smanjiš zavisno od kako ti se čini u odnosu na stavrnost. Ja sam moj trenutni telefon prislanjao monitoru, dok nisam dobio željeni/realni rezultat i tek tada upoređujem sa drugim relefonom. [emoji16]

Nisam sad pri kompu, ali kad budem, postaviću ovde alat za kalibraciji ekrana. [emoji846]

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Sad tek vidim kolika je razlika između ova dva telefona


https://www.phonearena.com/phones/size/ ... 0662,10789
Android 12

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Evindzer »

Drafere, druže moj, ti i ja smo dinosaurusi, svi ostali ili obožavaju 18:9 ili im je svejedno. [emoji854]
Još pre dve godine, kad su krenuli sa promenom odnosa stranica, negde sam bio okačio sliku koja pokazuje razliku u površini ekranâ starog i novog odnosa stranica, a iste dijagonale: stari odnos stranica daje vidno veću površinu.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

@Evi
Ovo sada jeste lepše ali ekran mora biti oko 7" da bi imalo efekta kao stari format. Nisam bio u prilici da vidim uživo i ostale telefone sa raznim veličinama ali ovo je stvarno premalo.
Pa ja sada ovaj telefon držim u futroli u kojoj sam nosio LG G3, posle njega ni jedan nije mogao da stane u nju, (Note 4,Mate 9).
Nije mi jasno samo kako i onaj telefon od 6.5" ima istu širinu kao ovaj od 6"...

Poslato sa Huawei Mate 10 Pro uz pomoć Tapatoka
Android 12

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Šta posle Mate 9?

Post od rock9855 »

Lepo ti rekoh da je pravi naslednik mate 9 po dimenzijama mate 20 (obican, ne pro) Imao oba i znam o cemu pricam.
Ako hoces jos veci Telefon onda Mate 20X ili slabiji i jeftiniji MiMax 3.
Mate 10 je kompaktan Telefon koji super lezi u ruci ali nije za one koji su navikli na fablete...

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Šta posle Mate 9?

Post od fannY »

Drafer, sad je jasnije sta je problem. Medjutim nisam to primetio na svom telefonu. Jednostavno fokusiram se na video koji gledam. :)

Odgovori