Ne radi touchscreen, potrebna pomoc - LG L7 P700

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Pitalica12
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 07. Feb 2015. 18:52
:: LG Optimus L7 P700

Ne radi touchscreen, potrebna pomoc - LG L7 P700

Post od Pitalica12 »

Poštovani,

Danas mi je telefon ispao iz džepa i tri sata je bio na zemlji u snegu (ne dubokom) dok ga nisam našla tako sto sam primetila da sa zemlje zvoni. Nije bio mokar, jer je bio u silikonskoj futroli koja ga je spasila da se ne skvasi - pao je baš "poležećki", na futrolu. Osim što nije bio mokar, nema nikakvu ogrebotinu. On radi, uključen je, zvoni mi i stižu mi poruke, mogu da isključim i uključim ekran, ali mi ne radi touch screen. Očigledno je da se "smrzao", tri sata je ležao na snegu i bio je leden kada sam ga uzela u ruke. Kada sam došla kući sam ga lagano zagrejala nad radijatorom, tako sa sve futrolom i nije više bio hladan, ali touch screen i dalje nije radio. Pošto nisam mogla da ga restartujem na dugme, jer mi treba touch screen da bih izabrala tu opciju, izvadila sam bateriju. Odmah sam je vratila i ekran je postao žut i pisalo je "Emergency mode!!". Na internetu sam našla informaciju da ga iz takvog moda mogu izvući tako što ću oko jedan minut držati bateriju van, pa ako to ne uspe, da izvadim i sim karticu, i memorijsku karticu i bateriju na jedan minut. To je uspelo, nije više izlazilo "Emergency mode", pojavila se moja uobičajena pozadina, menjao se sat na ekranu, ali touch screen i dalje nije radio. Onda sam pet sati držala bateriju van i sada ga ponovo uključila, ali i dalje je ista situacija. Pretpostavljam da kada bi ipak ušla voda, on bi se isključio, ne bi radio, a mislim da nije baš tresnuo, jer nisam uopšte primetila da mi je telefon ispao, a i nema ogrebotine i udarce. Sumnjam da je samo do smrzavanja. Da li mogu nešto da učinim u vezi problema sa touch screenom?

Izvinite na dugom post-u, ali zaista mi je važno, pa sam htela što detaljnije da Vam objasnim, kako biste znali situaciju.

Hvala na odgovoru, srdačan pozdrav!