Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Azimuth »

Kako to mislis da nema nigde u Srbiji da se nadje displej? Mora da ima. Koji je ovlasceni servis za Samsung? Probaj tamo, mora negde biti.
Te kineske varijante ne bih preporucio. Drugar je zamenio na S4 mini, ajd sto su oni tasteri dole bili plavi, nego sto je displej pukao iz gluposti.

comi_xd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2015. 15:14
:: Samsung Galaxy Trend

Re: Servisiranje - pitajte

Post od comi_xd »

Evindzer napisao:Još ga nisi popravila??
Baš nemaš sreće s njim.
Kako stvari stoje, ne gine ti kupovina novog telefona.
Bukvalno nemam srece, hahah izgleda, ali cekacu jos malo..:/
@Azimuth nema ama bas nigde,pitala sam preko 20-30 servisa sigurno, pa RIM mobile gde sam kupila telefon je ovlascen Samsungov servis, i nemaju delove...

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Servisiranje - pitajte

Post od alphablue597 »

Probaj u promobi, oni su mislim takodje ovlasceni servis. Ili probaj preko oglasa...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Evindzer »

Lepo sam ti rekao prošlog puta: javiš mi se i dođeš u BGD, pa ćemo zajedno da obiđemo prodavnice i nađemo nešto što valja - a ti nećeš, već kupuješ po sumnjivim radnjama. ;) :D
Kao što reče Azimuth, vidi koji je ovlašćeni za Samsung, pa proveri kod njih..

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Servisiranje - pitajte

Post od vlade93 »

Ljudi, hitno mi treba vasa pomoc, naisao sam na telefon koji ima garanciju telenora, pitam ja ima li fiskalni racun (jer ga ne vidim na slici) kaze covek ovako:
Nema, imas A4 papir iz Telenora gde navode coveka koji ga je narucio online
na istom papiru se navodi telefon imei telefona
plus preko ima i ona presavijena Telenor garanciaj overean pecatom sad cu ti i to sve uslikati.

Ja se napravim lud i pitam jel to moze da mi zameni fiskalni racun kaze on naravno da da.
Okacio bih vam i slike ali ne verujem da je to dozvoljeno?!

i ovo mi je rekao: Vidi dole desno na tom vecem papiru i zovu ga fiskalni isecak na kasi toj i toj ja mislim da nema ni malo sanse da tu nesto nije vazece.


Jel to znaci sta, moze da zameni garanciju ili ne? Ja bih rekao da mogu da obrisem du*e sa tim papirom ali moram vas da pitam, ipak se bolje razumete od mene. Inace na KP sam nasao, prodavnica u BG-u, imaju 100 pozivitnih ocena i nijednu negativnu.

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Re: Servisiranje - pitajte

Post od darkado »

Ja bih rekao da da si procitao zakon znao bi da fiskalni nije uslov za ostvarenje garancije.
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Servisiranje - pitajte

Post od 9R94 »

Ako ti se podaci sa tog papira i one knjizice za servis podudaraju plus sve to sa telefonom, ne vidim zasto ti ne bi uvazili garanciju. Bas ako neko krene da pametuje kazes tako sam dobio na kucnu adresu jer sam narucio preko interneta.

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Servisiranje - pitajte

Post od vlade93 »

Sad sam bio u telenoru, uvazava se garancija, ali ono sto ja nisam znao, tj nisam razmisljao u tom smeru, je da ako se nesto pokvari na servis mora odneti taj cije je ime na garanciji, a to nije taj sto mi prodaje, jer taj sto prodaje je neka radnja u Beogradu, a posle ja da jurim tog coveka i pitanje dal bi se on bapcao sa tim je macka u dzaku..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Azimuth »

Odnesi telefon direktno u servis i neces imati problema. Njih zanima garantni list, a ne ko je kupio telefon tj na cije ime glasi ugovorna obaveza kod operatera.

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Servisiranje - pitajte

Post od vlade93 »

Mislis da nece oni praviti problem oko toga? Ako bi tako bilo bilo bi vrh...

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Servisiranje - pitajte

Post od 9R94 »

Ne bi trebalo, mozda ako bi telefon preko operatera otisao u servis tj licno ga odneses telenoru/mts/vipu, ovako uredjaj u ruke i garantni list i pravac u ovlasceni servis. Bitno je da se podudara imei, na koga se vodi to bas nije vazno.

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Servisiranje - pitajte

Post od vlade93 »

Sve se podudara, sve je ok, garancija validna 100%, rekla mi devojka sve lepo u telenoru, ali mi i rekla da mi taj cije je ime na garanciji mora da odnese u servis. I sad stv nisam pametan, da znam da stv nece da prave taj problem, pa i da uzmem, ali ako vi kazete da ne bi pravili problem valjda i ne bi..
Stvarno nisam pametan sta raditi...

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Servisiranje - pitajte

Post od 9R94 »

Telefon u servis moze da odnese bilo ko ali bi kao morao da ga podigne vlasnik. Vidi sa telenorom jel mozes ti licno da odneses telefon u servis u slucaju kvara, a onda okreni servis i pitaj da li mora vlasnik telefona da ga podigne nakon servisiranja i ako mora onda lupi recimo da ti ga je ujak poklonio i otisao u inostranstvo da radi. Mislim da ovakve peripetije postoje samo kod nas, ako ima validnu garanciju i sve se vezano sa uredjaj podudara sa garatnim listom kao da je bitno dal ga je Badi pas kosarkas doneo na servis ili vlasnik.

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Servisiranje - pitajte

Post od vlade93 »

Hahaha pa realno, kao da ne znaju da se telefoni prodaju i sad ajde da ih ogranicimo na to da prvi vlasnik mora telefon da nosi u servis, stvarno glupo, raspitacu se, ali rekao bih da nece biti problema..

bobkockalone
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 13. Nov 2014. 19:58

Re: Servisiranje - pitajte

Post od bobkockalone »

viewsonic v500 - glas tokom razgovora je dubok i nejasan. Privatni serviser misli da je mikrofon, nema deo i ako nabavim , plaši se da otvara tel. Da li da vratim tel u kinu (pandawill) ili da popravim ovde? Kažu da bi me poštarina koštala 9-9500din (tel plaćen 11000)

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Servisiranje - pitajte

Post od siki069 »

Ako je Telenorova garancija (njivov pečat), onda ne postoji ovlašćen servis za taj telefon.
Garancije overava uvoznik, a ne Telenor.

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Servisiranje - pitajte

Post od godja »

a šta ako je telenor uvoznik ? na vipovim telefonima piše da je uvoznik vip mobile doo, i oni overavaju garanciju a servisira ovlašćeni servis ( mislim na samsung )
Samsung S10+ red

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Drakenzen »

Narode imam jedno pitanje. Isplati li se popravljati maticnu na note 2 telefonu?
Drugar ima nov note 2 i crkla mu maticna i odlucio je da ga proda za 50e. Razmisljam da ga uzmem za sebe pa da poklonim calu. Isplati li se popravljati to ili da trazim neki na oglasima?

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Servisiranje - pitajte

Post od drom »

Nadji neki na oglasu sa razbijenim ekranom, popravka je paprena i to daju dzaba.
U prevodu do ploce nije tesko doci. Da je displej pukao bio bi veci problem.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Drakenzen »

Video sam da se prodaje samo matična za 50e. Čekaću neki sa razbijenim ekranom i to je to.

Odgovori