problemi sa garancijom....sta ta rec znaci u Srbiji

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Sandrolina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 05. Jan 2009. 02:26

Post od Sandrolina »

OK, imam vesti zbog kojih sad treba da se pospem pepelom i uvucem lajavi jezik nazad u usta :oops: . Dobila sam novi displej, ugradjen bez ikakvih problema jos onog dana kada su mi rekli da ga donesem. Sad jos da odradim sve dzudzue (ono, pljuc tri puta, pomeri se s mesta, bacanj soli preko ramena itd.) ne bi li to bio poslednji kvar na njemu. Ovih mesec dana natezanja me je nacisto ubedacilo.
Tomas, nemoj se ljutiti, ali nisam sigurna da smem da spominjem ime radnje (cu frke, zamisli da me jos i tuze za opljuvavanje). Mislim, vidim da to svi masovno rade, ali ...
Inace, kada smo kod Nokija, u istom momentu nisu imali samo moju na popravci (i to bas displeji) u garantnom roku. Toliko o Nokijama. :dry:
Sorry ljubiteljima istih, ali ...
:) :) :)

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

ovo isto kao sa cigaretama, sve su ih upropastili sa markicama :D skoro sam se registrovao i citam sta rade ljudima koji se opredele za legalnu kupovinu. sramota ziva. ja sa "malim" radnjama imam dobra iskustva, pre par godina sam kupio jedan SE. nisam ga nesto preterano gledao u radnji, kuci sam video mrtav pixel, odneo ga sutra i dobio drugi fon. pre 2 god. sam kupio 6288. baterija nije htela da se puni i odmah sam dobio novu. skinut je sa mreze 3 i radi bez problema. cak mislim da su skidani bolji od drugih, jer ih tmobile i drugi veci operateri dodatno testiraju pre nego sto ih ponude kupcima (bas da se nedesavaju ovakve stvari kao kod nas) moji prijatelji su imali probleme sa telefonima jedon naseg operatera. i dalje cu da kupujem u malim radnjama sa garancijom od 6 meseci jer sam na sigurnom. u medjuvremenu i znam ljude koji prodaju telefone i dobro rade svoj posao

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Ovako sestri se pokvario telefon koji je kpila u Tehnomobile, i danas ja zovem njih i dobijam smesan odgovor cak nisam mogao da se suzdrzim od smejanja ngo sam se i ismejao liku sa kojim sam pricao (bezobrazno od mene).
Na telefonu je prestao da radi digitajzer, i u servisu dobijem ovaj odgovor. Mi smo u blokadi telefon mozete da popravite o svom trosku, ili da nas tuzite, garanciju ne mozemo da uvazimo i kao to je to ko vas *ebe po ovome ispada bolje uzimati uredjaje bez garancije jer sa ovom izgleda da izvinete mozete samo da obrisete dupe... :x

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

U kakvoj je blokadi Tehnomobile?
Oni su valjda deo Tehnomarketa.
Idi u Tehnomarket.
Preti bombom, valjda ti uvaže garanciju.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

siki069, ne znam u kakvoj su blokadi nisu mi dali informaciju al verovatno nemaju novca na racunu ili su im racuni blokirani. Uglavnom ne moze ni u tehnomarketu...

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Pročitaj na garanciji ko je uvoznik telefona.
Ne bi smeo biti Tehnomobile, već: Raoaming ako je Samsung telefon, Comtrade ako je Sony Ericsson ili Nokia, PIN ako je Nokia, Mobis za HTC...
Kad to definišeš idi u ovlašćeni servis.
Prodavac nema veze sa garancijom, već ovlašćeni servis.
Obaveza prodavca je da ti da overen garantni list i fisklani račun.
Kada kupiš Gorenje veš mašinu u Metrou ne servisiraš je u Metrou već u servisu.
Servis ne sme biti u štrajku, blokadi...
Ako je slučajno nosilac garncije Tehnomobile, a nemaju ovlašćeni servis, to je onda
krivično delo prevare.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

lesa0208, siki069, Tehnomobile je nesto prilicno pukao. Oni jesu "povezana firma" sa Tehnomarketom, ali izgleda da im racuni nisu "spojeni". Jos pre par meseci sam video da su zaposleni u Tehnomobile-u kod NBgd "Piramide" strajkovali zbog neisplacenih plata. U medjuvremenu je ta radnja zatvorena i prostor je (a izgleda i zaposlene) preuzeo "Handy".

No u svakom slucaju, ako je garant Roaming ili neko drugi, vidi na njihovom sajtu telefon ovlascenog servisa ili se obrati direktno uvozniku - svejedno su oni ti koji garantuju za telefon, prodavci su tu samo "posrednici".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

siki069, tomas.hokenberi, garancija je bas njihova da je od uvoznika zvao bih uvoznika a i pitali su me da li je njihova crvena garancijatako da je to to, nije ni bitno kupila je novi mob, al opet mi je smesto to sto garancija izgleda ne vazi nizasta..

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

1. Koji je tačno model telefona?

2. Na kutiji telefona imaš ko je uvoznik.
Probaj da kod njega ostvariš garanciju.

3. Ne može biti "nije bitno..." jer je telefon plaćen kao legalan po ful ceni. Drugo je da si ga kupio
kod nekih od prvih "firmi" sa ovog sajta. Garancija bi bila 6 meseci i nema fiskalni, ali je cena
mnogo niža i za razliku u ceni možeš samostalno da ga servisiraš.

4. Dovedi ime jedno x inspekcija.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

lesa0208, ajde ako nije problem baci sken te garancije ovde na forum ("precrtaj" svoje ime i druge licne podatke).
A kao sto rece siki069 bitno je, ako ne ispune uslove garancije imas pravo i da ih tuzis - to sto su u strajku i blokadi nije opravdanje.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

siki069, ponavaljam opet da je garancija njihova da su oni uvoznici bili, znam sta i gde treba da gledam, radio sam kao sef maloprodajne radnje za racunarsku opremu, pa mi to nije strano :).

tomas.hokenberi, evo izvili sliku
Slika

Mada niko se nece juriti oko tuzbe, uglavnom sestra je kupila nov telefon i to je to, ovo cisto dodje kao upozorenje da izbegavate sve te Thenomarkete i ostale njihove radnje i dilere ili kako vec.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

lesa0208, a zasto niste odneli direktno u PIN servis koji imas dole na garanciji? Oni moraju da uvaze tu garanciju.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

tomas.hokenberi, ne moras da mi persiras jer sam verovatno mladji od tebe :-). Kada se desio kvar prvo sam pozvao Pin oni su mi rekli da su svi ugovori sa njima prekinuti jer im ovi duguju novac i to je to vise nemaju obavezu prema njima. Uglavnom je zacaran krug i to je.

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Lesa druže kapiram da se razumeš oko toga gde i šta treba da gledaš.
Uvoznik nisu bili, ovlašćeni servis nisu imali.
U pitanju baš teško krivično delo prevare u produženom trajanju.

U datom trenutku full maloprodajna cena dotičnog Samsunga S5230 je bila 110 evra za
SIM free u full pakovaju. Garancija 6 meseci.
Sve preko 110 evra je bila smišljena prevara Tehnomajmuna i glupo bi bilo da ne juriš dalje.
U ovom ternutku ista cena je 80 evra.

Neko je Galaxy S2 umesto 410e platio dotičnim prevarantima više od 600 evra.
Takvom kupcu baš "nije svejedno" kao tebi.

Sad vidim "PIN"?
Ako su oni bili ovlašćeni servis onda su bili i uvoznik.
Juri njih za garanciju druže.
Mada nikada "PIN" Novi Sad nije uvozio Samsung, već samo Nokia telefone.

Savet: zapucaj sa slučajem u Roaming koji je jedini ovlašćeni uvoznik Samsunga u Srbiji. Izloži im sve kao što si ovde i epilog će biti, ako je ovo pravna država, da će mnogi dobiti po njonji a tvoja sestra nov S5230.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

siki069, svi su se lepo ogradili od tehnomobila stime sto su poraskidalo ugovore i nemaju nista sa njima vise. Inace nije bitno neka i tim uvoznicima i dielrima sluzi na cast ovo i to je to. Necemo se svkaako juriti sa njima jer kako god okrenes upadamo u zacarani krug i to je to...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

lesa0208, ne persiram, napisao sam "zasto niste odneli" u smislu "zasto niste ti i sestra odneli" - daklem radi se o obicnoj mnozini.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

MisliM da vi mnogo toga mesate ......"PIN" je u Zemunu isto su jako korektne moje kolege....verovano su imali ugovor sa doticnim prevarantima(TEHNOcuda) dok ovi nisu prevarili dovoljno kupaca i nestali.....SRBIJA !!!!!

skols
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2005. 14:19

Post od skols »

Mislim da je sediste PIN-a u NS,mi radimo sa njima u firmi,a u Zemunu je LIST Computers,tj Ewe,mozda si to mislio?
Samsung i5700,LG Optimus Pro,SE K770i,Samsung B1***...

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

@skols

Ne, nisi u pravu uopste.

PIN SERVICE i PINSOFT nisu iste firme uopste.

PIN SERVICE je servis jednog naseg kolege, od "respekta". I nema nikakve veze sa time o cemu pricas, vidis i samu adresu, nema tu neke "mudrolije".

PINSOFT je neka sasvim druga prica i nema veze sa doticnim slucajem uopste.

pozz.

skols
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2005. 14:19

Post od skols »

Moja greska,nisam gledao do kraja.
PS:saljem danas/sutra onaj Samsung Spicu,pa kad bude vremena pogledajte,bez zurbe


Pozdrav
Samsung i5700,LG Optimus Pro,SE K770i,Samsung B1***...

Odgovori