Telefoni koje treba izbegavati!

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od janka_88 »

Kakve nebulozne izjave... problem je bio do kernela a ne do chipseta. Tako da je problematičan kernel bio sa kojim je došao 4.1.1 i 4.1.2 u prvim verzijama. Nakon zadnjih ažuriranja to se više ne dešava. Ono što se pričalo da je do određenih verzija ploča je čista slučajnost. Jer nema smisla da je moj stari S3 imao taj bug dok nakon updatea u martu više nema. Ako je do hardvera kako je bug nestao? ;)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od toda81 »

Da li to znaci da ne moram da brinem? Ja sam na prethodnoj str okacio SS sta meni izbaci app o mom telefonu
Note IV N9100 dual

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od slavisaj »

skar napisao:pa kod tih samsunga sa exynos chipsetom najvaznije je da imas garanciju,jer pate od sudden death..znaci umre ko baba od 100 godina sam od sebe...meni je note 2 upravo tako...
cak imate i na google marketu da skinete i proverite da li imate bas tu reviziju chipseta :shock:
Moj nije samsung, moj je Nexus 4
Imao sam note 2 i on je ima taj chipset sa tim SoD problemom. Medjutim meni se nije nikad nista desilo, a sad je to vec sve reseno sa nekim od updejta od strane samsunga

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od toda81 »

Meni izbaci: The device IS NOT affected by the "exynos-mem" bug. Znaci da nemam taj bug :)
Note IV N9100 dual

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od janka_88 »

Eto tako da ne razmišljaš o tome. ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od miodrage »

Toda, ja mislim da su tom Androidu odbrojani dani;) Hehe, predji ti na WP i Bog da te vidi:)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od toda81 »

Samo sto sam ga u ruke uzeo i da mu odmah budu odbrojani dani :) Nadam se da nisam te srece stari dobri prijatelju. Nije nemoguce da predjem i na WP, ali me je zaludela ova olovka i ogromna ekrancina tako da cu za sada da se igram neko vreme sa note 2. Perfektno radi
Note IV N9100 dual

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od slavisaj »

Dobar je to uredjaj, ali posle nekog vremena velicina odbija. Ako ti to ne predstavlja problem onda ok

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od toda81 »

Ja obozavam ogromne ekrane. Sada mi vec deluje maleno, kao da drzim stari s2 u rukama :) Mada kada vidim kod nekog neki tel od 4" tek onda postanem svestan sta imam u rukama
Note IV N9100 dual

Deltex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 03:52

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od Deltex »

Treba izbegavati u potpunosti Palm Pixi Plus.Telefon je katastrofa.Uzasno uradjen i softverski i hardverski.
Hardver- ocaj baterija, uz osvetljenje od nule i normalnim koriscenjem moze da sastavi do 4 sata.
Blutut ocaj,sluzi samo za slusalice a ne i za prebacivanje.
Zadnja maska ocaj, plastika koja drzi cvrstinu brzo se izlomi i guma zjapi. Takodje gumica koja pokriva ulaz za punjenje brzo pocne da visi...

Softver- ocaj,ocaj,ocaj - ''prodavnica'' ne radi, valjda je promenjen server,a ne moze da se apdejtuje nikako. Nema podesavanja za mms,gprs.Net samo preko wifi-a. Ne mozete da proverite stanje kredita niti da vidite npr. servis kad stize tramvaj,ono ukucavanje dok stojite na stanici valda se to zove UCDS ili tako nesto,znaci ocaj.
Slike,video i muziku sa neta ne mozete da skinete.Ostale fajlove da.
Ekran ume da baguje,tj kada pritisnete dugme da ukljucite npr zvuk da ekran posivi,da pomislite da je otisao flet.
To malo softvera sto postoji na netu moze da se instalira samo preko kompa i kabla.Sam telefon ne prepoznaje te fajlove ovako.

Znaci to je Palm telefon sa ovim sistemom WebOS.Verujem da su se mnogi zalili da je katastrofalan,da im je opala prodaja i da su zbog toga odustali od tog sistema i valjda presli na Windows. Ne znam kakav je Palm sa Windows-om ili sa Palm OS (one stare varijante),ali mislim da su bolji od ovog.

EDIT:
Dopuna, nema uopste mogucnosti da vi podesavate
da li cete biti u 2g ili 3g rezimu.Uopste i nema
informacija koji je rezim on ukljucio.Kao da koristite
obican gsm telefon...
Poslednja izmena od Ninolina u Sub, 08. Nov 2014. 16:00, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim vec koristi opciju Izmeni. Procitaj pravila foruma!

Hana10
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 14. Jan 2015. 13:07
:: android
:: android

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od Hana10 »

Da li treba izbegavati telefone kod kojih se baterija nevadi...konkretno svidja mi se samsung galaxy E7 ali me brine to sto je kod njehga baterija ne prenosiva.Molim vas za vase misljenje. Hvala!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od Azimuth »

Koliko si cesto do sada vadila bateriju iz telefona? Ja skoro pa nikad. Ne vidim zasto bi izbegavala takve telefone ;)

Hana10
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 14. Jan 2015. 13:07
:: android
:: android

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od Hana10 »

Hvala! Iskreno desavalo mi se 2-3 puta u toku 1.5 godine koriscenja telefona, da mi telefon zablokira i onda moram da mu izvadim bateriju pa vratim da bi proradio... :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od Ninolina »

Hana10, u situaciji kada se telefon zablokira samo drži taster za uključivanje telefona i on će se restartovati. Ili kombinaciju tastera za uključivanje i Volume down. :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od acamatic »

Kod nokia E7 samo taster za paljenje 8 sekundi drži i to imitira vađenje baterije.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od Drakenzen »

Jeste malo starija tema, ali ja moram da kazem da imam jako negativna iskustva sa Sonijem, naime posle 3 meseca su zvucnici crkli na Z3..... :x :x :x

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od Zile995 »

Fina tema. Dodao bih LG G4. Ne uzimajte ga bez garancije operatera. Problematična je matična ploča, pogodjene su i nove serije (601 itd.), nema pravila.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od artifex »

Lg G4 preskacite kao što rece zile.. Jednom drugu crkla matična, a drugom došao telefon nov sa prednjom kamerom koja ne radi..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od Zile995 »

Kako sam razumeo, ploča je dvoslojno rađena, da bi se smanjilo grejanje. Problemi nastaju zbog lakog uvijanja ploče. Pogledajte reddit, dosta se žali.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Telefoni koje treba izbegavati!

Post od filip11314 »

G4 603 serija nema nikakvih problem sa sad. Čisto da javim. :D
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Odgovori