alcatel 80008 scribe displej

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
davidas
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 27. Okt 2013. 08:32
:: alcatel 8008d scribe
:: sony ercson k 850i

alcatel 80008 scribe displej

Post od davidas »

Pvremeno se upali displej i ostane upaljen.Upali se tokom noci i do jutra istrosi dosta baterije.Nisam neki strucnjak pa molim za pomoc,jeli u pitanju podesavanje ili kvar telefona.Hvala.Verovatno se to desava na svakom androidu bez obzira na marku telefona.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: alcatel 80008 scribe displej

Post od servis.kompa »

Naravno da se ne desava na svakom Androidu, odakle ti to?
Nisi napisao kako je doslo do tog simptoma. Da li je tako radio od pocetka, kada je bio nov ili se pojavilo kasnije?
Probaj da uradis reset telefona i posle prati koje programe instaliras jer ti verovatno neki od njih to radi.
Ako radi od pocetka onda prvo sto treba uraditi je zamena softvera.

davidas
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 27. Okt 2013. 08:32
:: alcatel 8008d scribe
:: sony ercson k 850i

Re: alcatel 80008 scribe displej

Post od davidas »

Mislim da je to radio od pocetka,ali nisam obracao paznju.Vec sam uradio reset telefona posto je treci dan zablokirao.Nosio sam ga na servis.Kazu da nisam trebao uraditi upgrade na android 4.2.1 koji mi je ponudjen u tel.i da je zato zablokirao.Od tada radi normalno,osim ovoga.Inace telefon je star 7 dana.Ja ne znam uraditi sam reset telefona.A jedan korisnik na sajtu mi je rekao da se to i njemu desavalo na svakom androidu i da nije nista strasno.(komentari scribe).Pa eto voleo bih da to resim,pozdrav.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: alcatel 80008 scribe displej

Post od servis.kompa »

To sto je neko lupio da se desava na svakom androidu ne treba da uzimas kao istinito. Tvoj telefon definitivno ne radi kako treba ako, kako sam ti vec napisao, nisi instalirao neki program koji mozda ukljucuje displej i drzi ga ukljucenim non stop. Primeri takvih programa su ti navigacija, video plejer, neki spijunski softver...

Samo ti uradi fabricki reset i tako par dana koristi telefon, bez ikakavih dodatno instaliranih programa da bi se uverio da li je problem u sistemu ili u nekom tvom programu koji si instalirao.

Ako je u garanciji tada definitivno nosi u servis i insistiraj da ti to rese. Tebe ne zanima na koji ce to nacin resiti.
Slobodno ih pitaj zasto nisi trebao uraditi oficijelni update?
Ako je bagovit neka ti vrate stari sistem ako sa njim radi ispravno.

davidas
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 27. Okt 2013. 08:32
:: alcatel 8008d scribe
:: sony ercson k 850i

Re: alcatel 80008 scribe displej

Post od davidas »

Ok,hvala.Sve sto si nabrojao imam instalirano i navigaciju i vlc pleyer i svakakvih gluposti.Odmah cu ih obrisati.
Za oficijelni update kazu da nije oficijelni i da ga telefon ne ucita do kraja pa zato baguje.To je njihova prica.U svakom slucaju hvala,uradicu kako si rekao.

davidas
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 27. Okt 2013. 08:32
:: alcatel 8008d scribe
:: sony ercson k 850i

Re: alcatel 80008 scribe displej

Post od davidas »

servis.kompa, Druze,izbrisao sam one programe sto si naveo,nisam resetovao tel.Resio si mi problem,hvala puno,najbolji si.

davidas
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 27. Okt 2013. 08:32
:: alcatel 8008d scribe
:: sony ercson k 850i

Re: alcatel 80008 scribe displej

Post od davidas »

Pozdrav,
Evo jutros ne mogu da pokrenem ovaj alcatel,
Ne reaguje na ono dugme za restart,a ne mogu da izvadim bateriju .
Moram li kod majstora ili moze nesto da se uradi?
Poz.

Odgovori